Po daugiau nei dviejų savaičių pertraukos Ramūnas Šiškauskas grįžo į aikštę ir padėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubui pratęsti pergalių seriją. Ketvirtadienį namie Graikijos čempionai 83:73 (33:15, 21:19, 11:21, 18:18) nugalėjo Badalonos „Joventut“ ir laimėjo aštuntąkart iš eilės.

Lapkričio pabaigoje kojos raumens traumą patyręs Šiškauskas praleido dvejas Eurolygos rungtynes. Tačiau grįžęs į aikštę lietuvis pelnė 7 taškus ir padėjo Atėnų ekipai likti vienintelei Eurolygoje, žengiančiai be pralaimėjimų.

Po Rudy Fernandezo tritaškio įpusėjus pirmajam kėliniui „Joventut“ pirmavo 14:12, tačiau persvaros neišlaikė – Mike'o Batiste'o vedama Atėnų komanda likusią ketvirčio dalį laimėjo 21:1 ir įgijo solidžią 18 taškų persvarą.

Nors dar iki didžiosios pertraukos skirtumas perkopė 20 taškų ribą, Ispanijos krepšininkai nepasidavė ir besibaigiant trečiajam kėliniui sumažino atsilikimą iki 8 taškų – 55:63.

Lemiamą ketvirtį Badalonos ekipa pradėjo dviem taikliais tritaškiais ir skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (61:65), tačiau tai buvo paskutinis ispanų pasispardymas. „Panathinaikos“ įmetė 8 taškus be atsako, atitolo dviženkliu skirtumu ir šventė pergalę.

Nugalėtojams Šiškauskas per 18 minučių pelnė 7 taškus (2/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, bet 2 kartus prasižengė.

Jo komandos draugas Robertas Javtokas per 6 minutes pelnė tašką (1/2 baudų), blokavo metimą bei kartą prasižengė.

Įspūdingai pasirodė jaunoji Ispanijos žvaigždė Ricky Rubio. 16-metis „Joventut“ žaidėjas per 26 minutes pelnė 5 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir perėmė net 7 kamuolius. Rubio yra lyderis tarp visų Eurolygos krepšininkų pagal perimtus kamuolius.

„Panathinaikos“: Sani Bečirovičius 18 taškų, Mike'as Batiste'as 16, Milošas Vujaničius 11, Kostas Tsartsaris 9 (8 atk. kam.), Dimos Dikoudis 8.

„Joventut“: Rudy Fernandezas 18, Andrew Sullivanas 13, Dimitrijus Flisas 12 (10 atk. kam.).

rubio idomus zaidejas.. kazkada buvo straipnis, kai jis per rungtynes jaunuciu cempionate vienas pelne 51 taska, atkovojo 24 kamuoliu, atliko 12 rezultatyviu perdavimu, pereme 7... ziurejau kaip jis zaidzia eurolygoje .. tikrai nepasakysi, kad jam dar 16.. gauna nemazai zaidimo laiko ir atrodo geriau nei kai kurie daug vyresni jauni talentai... tikrai fenomenas.. ir vel ispanas!!! o kada lietuvoj vel gims koks fenomenas? ech.. laukiame..