Lietuvos studentų krepšinio lyga (LSKL) pasiekė sezono pusiaukelę. Po pirmadienį įvykusių trejų rungtynių LSKL skelbia pertrauką, kurios metu studentų laukia egzaminų sesija.

Įpusėjus sezonui vienvalde pirmenybių lydere išlieka Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda, kuri per 12 susitikimų laimėjo 9 kartus. Pirmadienį VDU ilsėjosi, o jos artimiausia varžovė patyrė nesėkmę.

Ilgai atsilikinėję technikai išplėšė pergalę prieš LKKA

Prieš du turus Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai buvo vienvaldžiai LSKL lyderiai, tačiau pralaimėjo antrąkart iš eilės. Pirmadienį išvykoje jie 63:70 (22:20, 22:12, 11:15, 8:23) nusileido Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipai ir patyrė trečiąją nesėkmę šį sezoną.

Trečiojo kėlinio pabaigoje LKKA pirmavo 55:42, tačiau persvaros neišlaikė. Iki ketvirčio pabaigos VGTU sumažino atsilikimą iki 47:55, o ketvirtajame kėlinyje svečiai priartėjo iki 60:61.

Likus žaisti 2 minutes VGTU išsiveržė į priekį (64:63), o kitoje atakoje du Martyno Girniaus taškai jau padidino persvarą (66:63). LKKA žaidėjas Kąstytis Normantas užsidirbo antrąją nesportinę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę. Taiklūs šeimininkų baudos metimai ir po to pataikytas dvitaškis leido užsitikrinti pergalę.

VGTU: Martynas Grinius 18 taškų, Mindaugas Norkus 10, Tomas Lenkimas, Šarūnas Šliogeris (11 atk. kam.) ir Algirdas Rakšnys po 8.

LKKA: Paulius Abramavičius 14, Vilius Gabšys ir Artūras Milaknis po 12, Justas Česnavičius ir Mindaugas Tamušauskas (8 atk. kam.) po 7.

Čempionai sutriuškinti Klaipėdoje

Pergalę po skaudaus pralaimėjimo praėjusią savaitę Vilniuje iškovojo Klaipėdos universitetas (KU). Uostamiesčio ekipa savo aikštelėje 122:100 (29:24, 25:24, 28:29, 40:23) nugalėjo vos penkiese atvykusius LSKL čempionus Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkus.

ŠU vertėsi be komandos lyderių „Šiaulių“ krepšininkų. Pagrindiniai ŠU žaidėjai atstovavo „Šiauliams“ per Rygoje vykusias SEB Baltijos krepšinio lygos rungtynes. KU ekipa vertėsi be Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjų, kurie SEB BBL mačą žais antradienį.

Žaidimas vyko apylygiai ir 25-ąją rungtynių minutę komandas skyrė 1 taškas (60:59). Tačiau iki ketvirčio pabaigos klaipėdiečiai susikrovė 8 taškų pranašumą (74:66), o pasinaudoję svečių nuovargiu KU krepšininkai per paskutinį kėlinį padidino pranašumą iki triuškinančios ribos.

Šiose rungtynėse ekipos itin dažnai atakavo iš toli: aikštės šeimininkai iš 32 bandymų pataikė 15 tolimų metimų, o svečiai iš toli atakavo net 41 kartą, o tikslą pasiekė taip pat 15 metimų.

KU: Dainius Vaitelis 24 (23 atk. kam.), Mindaugas Valaitis 21, Valentinas Kravčenka 20, Valdemaras Savostjanovas 17, Evaldas Jurkus 15, Linas Narkus 14 (9 atk. kam.).

ŠU: Donatas Orelikas 34 (9 atk. kam.), Vytautas Padgureckas 23, Rytis Rauktys 16, Vygintas Grigaitis 14, Mažvydas Čepliauskas 13.

Autsaiderių dvikovoje – KTU pergalė

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusi Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda rezultatu 100:91 (28:25, 35:17, 16:27, 21:22) nugalėjo varžovus iš Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir šventė antrąją pergalę Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL).

Nors ir laimėjo, KTU krepšininkai lieka absoliučiais lygos autsaideriais. MRU studentai užima priešpaskutinę vietą, turintys 4 pergales.

Antrajame kėlinyje sėkmingai puolę KTU krepšininkai įpusėjus mačui turėjo triuškinantį 21 taško pranašumą – 63:42. Tačiau po didžiosios pertraukos spausti varžovus po visą aikštę ėmę MRU studentai sumažino atsilikimą. Vis dėlto vilniečiams pavyko priartėti tik iki 8 taškų (86:94) ir pergalę šventė KTU.

KTU: Vytenis Jasikevičius 37, Justas Budnikas 13, Remigijus Trakimas 10, Paulius Gasiūnas 9, Darius Kalnutis ir Tadas Jankevičius po 8.

MRU: Andrius Montrimas 22, Gintaras Leonavičius 18, Robertas Retkus 14, Marius Kliokys 10, Tomas Steikūnas 9.

9 KTU 12 2 10 -143

ziaurus tas vaitelis. nesistebiu kad aukstesniam lygy nepalosia.
2006-12-18
-1
Nes gal dar per jaunas, siaip tai Laivitei kiek teko matyt biski pjauna gryba, retkarciais pavyksta, na cia trenerio nuostatai tokie matyt..
2006-12-18
+1
Vaitelis KU tai nesveikai varo, praitam ture 30 taškų ir 21 reb., šitam vėl 24 taškai ir 23 reb. šaunuolis, keista, kad Ubartas juom Laivitei nepasitiki..