Remigijaus Kuodžio treniruojami darželio „Vaivorykštė“ mažieji krepšininkai tapo čempionais
Remigijaus Kuodžio treniruojami darželio „Vaivorykštė“ mažieji krepšininkai tapo čempionais
Nuotr. AKM

Panevėžys jau turi savo miesto darželių krepšinio čempionato nugalėtojus – jais tapo Aukštaitijos krepšinio mokyklos (AKM) trenerio Remigijaus Kuodžio treniruojami darželio „Vaivorykštė“ mažieji krepšininkai. Vicečempionų titulą iškovojo trenerio Vytauto Čepanonio vadovaujama darželio „Žvaigždutė“ komanda. Šios dvi komandos gegužės pabaigoje vyks siekti čempionų vardo į pirmąkart organizuojamą Lietuvos darželių krepšinio čempionatą, kuris vyks Kaune.

Šeštadienio rytą daugiau nei 500 žiūrovų susirinko į Panevėžio „Cido“ areną, kurioje vyko kiek ilgiau nei 3 valandas trukęs Darželių krepšinio čempionato finalas, organizuotas Aukštaitijos krepšinio mokyklos. Dėl čempionų aukso susirungė 8 stipriausios Panevėžio darželių komandos. Iki šiol didžiausiame AKM organizuotame renginyje emocijų ir aistrų netrūko – mažieji krepšininkai susilaukė ne tik tėvelių bei žiūrovų palaikymo, bet ir Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų komandą palaikančių šokėjų grupės „Energym“ merginų pasirodymų ant arenos parketo.

Finalo pirmosioms kovoms teisėjavo Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ žaidėjai Gediminas Žalalis, Žygimantas Šimonis ir Lukas Aukštikalnis. Tai AKM auklėtiniams paliko neišdildomą įspūdį.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ atstovas Rokas Mickevičius džiaugėsi stebėtu reginiu arenoje: „Iš tiesų įspūdis liko labai geras. Su Žydrūnu ir Aukštaitijos krepšinio mokykla jau ne pirmą kartą tenka dirbti, visada jie pasižymi organizuotumu. Mieste šis kolektyvas yra tokio renginio kaip darželinukų čempionatas pradininkai, tai tikrai smagu matyti tokią iniciatyvą.“ R. Mickevičiaus teigimu, „Lietkabelio“ krepšininkai šiame renginyje įgijo naujos patirties teisėjaudami vaikų varžyboms, taip pat sportininkai džiaugėsi galimybe matyti vaikų energiją žaidžiant.

Anot „Cido“ arenos atstovo Egidijaus Brinkio, jauno krepšininkų kolektyvo su čempionato renginio idėja nepabūgta įsileisti į didžiausią miesto areną. „Mes esame pasiruošę viskam, ne pirmi metai dirbam, – teigė Brinkis. – Yra šioks toks jaudulys, bet šiaip esame pasiruošę visiems netikėtumams.“

Pasak AKM auklėtinio Rapolo Nerliko mamos Linos, šventė „Cido“ arenoje padovanojo neeilinius įspūdžius ne tik čempionato dalyviams, bet ir jų tėveliams. AKM iniciatyvai neliko abejinga bei gero žodžio organizatoriams negailėjo ir AKM auklėtinio Grato Skrebės mama: „Renginys, nors ir skirtas darželinukams, buvo visai ne darželinukų lygio. Smagu, kad į dalyvavimą buvo įtraukti ir tėveliai. Vaikams didelį įspūdį paliko „Born To Fly“ ir trenerio Vytauto pasirodymai. Mažųjų krepšininkų rungtynės daugiau emocijų kėlė jų didžiausiems sirgaliams tėveliams nei patiems rungtynių dalyviams.“

Panevėžietė priduria, kad, jos manymu, kitąmet darželių čempionato finalui reikėtų atrinkti mažiau komandų: taip rungtynės bus intensyvesnės ir mažieji krepšininkai nespės pavargti, lūkuriuodami savo galimybės išeiti į aikštę.

Šventės ašimi, prikausčiusia vaikų dėmesį, tapo specialiai Darželių krepšinio čempionato finalui po dvejų metų pertraukos susibūrusi jaunių krepšininkų komanda „Born To Fly“, kuri pademonstravo virtuoziškus dėjimus į krepšį per žmones. „Cido“ arenos krepšinio aikštelėje triukus su krepšinio kamuoliu atliko Panevėžio oro karaliaus titulą pelnęs Žydrūnas Kuodis bei kiti komandos nariai Deividas Baika ir Ignas Labutis. Kuodžio tvirtinimu, komanda jau planuoja pasirodymų gastroles ir kituose Lietuvos miestuose. AKM treneris Čepanonis žiūrovams bei čempionato dalyviams pademonstravo išskirtinius kamuolio sukimo įgūdžius, kurių treniruočių metu stengiasi išmokyti ir savo auklėtinius.

Darželių krepšinio čempionato finalo dvikovas bei mažųjų krepšinio talentų žaidimą ir koordinaciją aikštelėje stebėjo sporto agentūros  „Career Assist“ atstovai bei kiti čempionato partneriai, kuriems AKM atstovai renginio metu įteikė padėkas už prisidėjimą prie neformalaus vaikų ugdymo bei sveikesnio miesto idėjos palaikymą Panevėžyje.

Panevėžio čempionų komandos strategas Remigijus Kuodis santūriai džiaugėsi iškovota pergale: „Nuostabus renginys, vaikai gavo puikią progą pažaisti vienoje iš didžiausių Lietuvos arenų, o tai įkvėpė ir suteikė motyvacijos stengtis treniruotėse dar labiau. Buvo smagu žiūrėti, kaip kelerių metų įdirbis davė vaisių skinant pergales.“ Kuodžio teigimu, tiek vaikai, tiek tėvai buvo labai įsijautę, atmosfera buvo išties įtempta, bet šios aplinkybės paskatino pradėti su vaikais mokytis išlaikyti varžybų spaudimą.

„Manau, pagaliau pasiekėme tai, ką įsivaizdavome. Renginys vyko sklandžiai, vaikų dėmesys buvo prikaustytas, jautėsi mažųjų krepšininkų noras nugalėti. Labai džiugino tėvelių palaikymas, tad ačiū visiems“, – po renginio, besidžiaugdamas šventės sėkme visiems, prisidėjusiems prie AKM vizijos įgyvendinimo, dėkojo mokyklos direktorius Linas Kivyta.

Pergale džiaugtis mažieji AKM čempionai drauge su tėveliais iš „Cido“ arenos persikėlė į pramogų parką „Pingviniukas“, kur sportininkų džiugus šurmulys užkariavo beveik visą studiją. Šventę vainikavo skanus nugalėtojų tortas bei vaikiškos linksmybės, kurioms jėgų mažieji krepšininkai atrado net ir po didelio susikaupimo ir ištvermės pareikalavusių dvikovų krepšinio aikštelėje.

Vaizdo reportažas:

http://www.youtube.com/watch?v=UfbSQrPMcdc&feature=youtu.be

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.