Studentų krepšinio lygoje (LSKL) ji yra geriausia komanda. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa trečią kartą iš eilės nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą 83:74 ir finalo seriją laimėjusi 3-1 apgynė pernai iškovotą LSKL čempionų titulą. Iš viso studentų čempionatą jie laimėjo jau ketvirtą kartą.

KTU krepšininkai šiose varžybose pirmavo vienintelį kartą – rungtynių pradžioje, kada rezultatas buvo 3:2. Vėliau iniciatyvą į savo rankas tvirtai perėmė savo aikštėje žaidę VDU krepšininkai, kurie labai taikliai atakavo iš trijų taškų zonos.

Per pirmuosius du kėlinius VDU komanda pataikė 8 iš 9 savo tritaškių. Po pirmojo kėlinio 27:18 pirmavo šeimininkai. Antrojo kėlinio pirmoje pusėje KTU komanda laimėjo atkarpą rezultatu 12:3 ir sumažino skirtumą iki vieno taško – 33:32.

Tačiau po minutės pertraukėlės VDU ėmė sparčiai tolti ir prasidėjus didžiajai pertraukai jau turėjo  dešimties taškų pranašumą – 48:38.

Antroje varžybų pusėje VDU didžiąją laiko dalį išlaikė apie dešimties taškų persvarą – daugiau atitrūkti jiems neleido taiklūs KTU snaiperių tritaškiai.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai po truputį ėmė artėti prie savo varžovų. Ketvirčio viduryje KTU sumažino skirtumą iki 6 taškų, o iki varžybų pabaigos likus pusantros minutės, VDU gynėjas Nerijus Urbanavičius buvo nubaustas nesportine pražanga.

Baudas metęs KTU komandos kapitonas Martynas Dabulis abu kartus nepataikė, nors turėjo puikią galimybę sumažinti skirtumą iki 5 taškų - VDU tuo metu pirmavo 78:71. Paskutines KTU viltis kovoti dėl pergalės sužlugdė pora apmaudžių klaidų.

Po varžybų VDU krepšininkai aikštelėje dėkojo kiek daugiau kaip pusketvirto šimto žiūrovų, sausakimšai užpildžiusių VDU sporto centro tribūnas.

Po fnalinės sirenos vyko tradicinis laistymasis šampanu. Ant krepšininkų rankų į orą kilo komandos treneris Arūnas Juknevičius ir VDU rektorius Vytautas Kaminskas. Iš karto po to LSKL prezidentas Juozas Jankauskas įteikė VDU komandos kapitonui Pauliui Motiejūnui nugalėtojų taurę.

„Noriu padėkoti visiems, kas padėjo pasiekti šį titulą - treneriams, komandos draugams, taip pat ir savo artimiesiems bei sirgaliams, kurių palaikymas pačiomis sunkiausiomis akimirkomis labai padėjo“, - sakė ketvirtą kartą LSKL čempionu tapęs P.Motiejūnas.

„Buvo labai sunku, bet svarbiausia, kad mums pavyko laimėti. Visos varžybos buvo labai sunkios. Man asmeniškai labiausiai nepasisekė per pirmąsias serijos rungtynes. Galbūt neįvertinau varžovų. Tačiau mano indėlio nereikėtų sureikšminti. Visi komandos nariai vienodai prisidėjo prie pergalės“, - po varžybų sakė VDU krašto puolėjas Paulius Jankūnas.

VDU ekipoje išsiskyrė P.Motiejūnas (19 taškų, 5 atkovoti kamuoliai) ir Arūnas Krivonis (18 taškų, 6 atkovoti kamuoliai), kartu pataikę septynis tritaškius.

Vėl naudingai žaidė Paulius Jankūnas, kuris nors ir suklydo 5 kartus, tačiau pelnė 18 taškų, atkovojo net 16 kamuolių ir blokavo 4 varžovų metimus. Aštriais prasiveržimais KTU gynybą draskė Karolis Stančikas, pelnęs 12 taškų ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

KTU komandoje išsiskyrė Aurimas Andrijauskas pelnęs 21 tašką ir pataikęs 5 tritaškius. Po krepšiais patikimai kovojo Airidas Nutautas, surinkęs 21 tašką ir atkovojęs 5 kamuolius. Martynas Motiejaitis pelnė 14 taškų.