Kauno „Žalgirio“ jaunimas ketvirtadienį sužaidė pirmąsias Rygoje (Latvija) prasidėjusio „Iššūkio taurės“ turnyro rungtynes su Rygos „ASK Riga“ bendraamžiais ir nugalėjo varžovus rezultatu 75:68. Komandos žaidė keturis kėlinukus po aštuonias minutes.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo aukštaūgis Donatas Motiejūnas, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 8 kamuolius. 16 taškų pridėjo Artūras Milaknis, 8 – Adas Juškevičius.

Traumą šiose rungtynėse patyrė Vaidas Čepukaitis, kuris per 7 minutes spėjo atkovoti 5 atšokusius kamuolius. Tačiau „Žalgirio“ treneris Rimvydas Samulėnas tvirtino, kad šiame turnyre Čepukaitis dar turėtų pasirodyti.

„Rungtynes pradėjome išties galingai, o pirmąjį ketvirtį laimėjome 30:14. Panašiai dvikova klostėsi iki pat didžiosios pertraukos, mes tvirtai kontroliavome mačo eigą. Antroje rungtynių pusėje truputį atleidome žaidimo vadžias ir varžovai tuo netruko pasinaudoti. Iš vėžių komandą truputį išmušė ir nedidelė Čepukaičio kojos trauma. Didesnis krūvis teko Motiejūnui, kuris susirinko penkias pražangas ir nebaigė rungtynių. Tačiau noriu jį pagirti už drąsų ir naudingą pasirodymą. Todėl žalgiriečiai stabtelėjo. Norėjome, kad aikštėje daugiau laiko praleistų 1989 metų gimimo krepšininkai, kurie gegužės pradžioje važiuos į Eurolygos jaunimo turnyrą, tačiau teko remtis ir vyresniais, pavyzdžiui, Artūru Milakniu. Į mūsų žaidimą dar kol kas nelabai įsipaišo Žygimantas Janavičius, tačiau iš jo tikiuosi svarios pagalbos kitose rungtynėse“, – tvirtino Samulėnas.

Treneris tikino likęs nepatenkintas tuo, kad varžovai daug taškų įmetė su pražangomis. „Taip pat latviai nustebino geru pataikymu, bet tai, matyt, įtakojo ir faktas, jog pastarieji žaidė jiems įprastoje aikštėje. Tačiau mes dar taip pat nepademonstravome viso savo potencialo“, – sakė „Žalgirio“ jaunimo komandos vyriausiasis treneris.

Anot stratego, šio turnyro organizacija yra labai gera, komandos buvo svetingai priimtos, gausu reklamos, kviečiančios žiūrėti rungtynes. Nors rytinėse rungtynėse dar nebuvo pilna salė, talpinanti apie 1000 žiūrovų, tačiau vakare ji veikiausia turėtų užsipildyti. O žalgiriečiai jau ruošiasi antrajai šios dienos dvikovai su Maskvos „Dinamo“ krepšininkais.

Gerai kad laiemjo.. Bet zinau kaip buna kai zaidi dvi varzybas per diena.. Labai daug jegu atduodi rytinems pirmosioms varzybos o paskui vakare jaucia didesnis nuovairgis nei po varzybu... Man paciamteko dalyvaut tarptautiniam turnyre kur buvo varzybos ryte ir vakare... Sunku buvo...
2006-12-28
+3
kancia zaist po 2 varzybas i diena... bet taip jau buna tuose jaunimo turnyruose :s