Be trijų pagrindinių aukštaūgių vėl rungtyniavusi „Panevėžio“ komanda ketvirtadienį savo aikštėje SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai. Mačas baigėsi čempionų pergale rezultatu 90:79 (22:22, 19:29, 22:8, 27:20). Šiomis rungtynėmis abi komandos baigė pirmąjį BBL čempionato ratą.

Šeimininkams negalėjo padėti traumuoti Giedrius Jankauskas, Šarūnas Vėlius ir Vytautas Tatarūnas. Tuo tarpu svečių gretose nebuvo Tomo Delininkaičio, Marijono Petravičiaus, Eurelijaus Žukausko ir Andriaus Šležo. Taip pat dar nerungtyniavo Kareemas Rushas.

„Lietuvos rytui“ B grupėje tai jau buvo vienuolikta pergalė per dvylika mačų, o „Panevėžys“ patyrė devintąją nesėkmę.

Pirmajame kėlinyje komandos kovojo labai lygiai. Sužaidus 6 su puse minutės po dviejų Gintauto Vileitos taškų panevėžiečiams pirmą kartą mače pavyko išsiveržti į priekį – 15:14. Pirmasis ketvirtis baigėsi esant lygiam rezultatui 22:22. Šeimininkus į priekį vedė Tomas Gaidamavičius ir Vaidas Trepočka, kurie per pirmąsias dešimt minučių atitinkamai pelnė 8 bei 7 taškus.

Antro ketvirčio pradžioje du Trepočkos taškai vėl išvedė „Panevėžio“ komandą į priekį (24:22). Sužaidus kėlinyje 4 minutes panevėžiečiai įgijo 9 taškų pranašumą (34:25) ir privertė „Lietuvos ryto“ strategą Zmago Sagadiną prašyti minutės pertraukėlės.

Po antrojo Virginijaus Sirvydžio taiklaus tritaškio persvara tapo dviženklė – 37:25. Pranašumą šeimininkams pavyko išlaikyti iki didžiosios pertraukos ir po pusės rungtynių laiko „Panevėžys“ buvo priekyje 51:41. Per pirmąją mačo pusę panevėžiečiai pataikė 7 tolimus metimus iš 12.

Po didžiosios pertraukos „Panevėžio“ ekipos padėtis ėmė komplikuotis. Daugiausia aukštaūgio Joao Paolo Batistos pastangomis „Lietuvos rytas“ per tris minutes priartėjo – 49:53. Sužaidus septynias minutes trečiajame ketvirtyje Vilniaus komandą į priekį išvedė kapitonas Robertas Štelmaheris. Po jo tritaškio jau pirmavo svečiai (59:57). Visgi nutolti varžovams „Panevėžys“ neleido ir pasibaigus trečiam ketvirčiui atsilikinėjo tik 4 taškais – 59:63.

Lemiamoje susitikimo dalyje „Panevėžio“ krepšininkai ir toliau neleido čempionams atsikvėpti. Likus 6 minutėms iki finalinės mačo sirenos „Lietuvos rytas“ pirmavo tik 3 taškais – 69:66. Tik du iš eilės taiklūs tritaškiai metimai svečiams leido šiek tiek atsiplėšti, o panevėžiečius privertė prašyti minutės pertraukėlės. Paskutinėmis minutėmis šeimininkams nebepakako jėgų pasivyti priešininkus ir vėl išlyginti rezultato. Vilniaus krepšininkai laimėjo mačą rezultatu 90:79.

„Panevėžys“: Virginijus Sirvydis 17, Vaidas Trepočka 17, Gintautas Vileita 15, Marius Pociukonis 11, Tomas Gaidamavičius 8, Paulius Staškūnas 7.

„Lietuvos rytas“: Matthew Nielsenas 27 (14 atk. kam., 5 rez. perd.), J.P.Batista 23 (10 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 17, Darius Pakamanis 8, Robertas Štelmaheris 7 (9 rez. perd.).

keista, kad netgi zaisdami be tiek daug krepsininku neleido i aikste geceviciaus... likau nustebes tikrai...