Motiejūnas: apie „Rockets“ pažadą, Hardeno žodžius ir svorį, kurio netrūksta

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2014-07-26 10:00

Donatas Motiejūnas džiaugiasi patirtimi NBA vasaros lygoje
Donatas Motiejūnas džiaugiasi patirtimi NBA vasaros lygoje
Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis
Prieš sugrįždamas į Lietuvą, Donatas Motiejūnas Amerikoje iš Hjustono „Rockets“ trenerių išgirdo pažadą, kad kitą sezoną žais daugiau. Tačiau du paskutinius sezonus lyg amerikietiškais kalneliais Hjustone mėtytas ir vėtytas puolėjas neskuba iš anksto dėl to džiūgauti.

23 metų krepšininkas trečiadienį prisijungė prie Lietuvos rinktinės. Jis tai padarė dviem savaitėmis vėliau nei kiti žaidėjai, tačiau laiko veltui neleido.

Motiejūnas su „Rockets“ ekipa žibėjo NBA vasaros lygos rungtynėse. Komanda pasiekė turnyro finalą, o lietuvis per rungtynes pelnydavo po 16,8 taško, atkovodavo po 8,1 kamuolio ir buvo išrinktas į geriausių turnyro krepšininkų simbolinį penketuką.

Per paskutinius dvejus metus Hjustone jo vaidmuo keisdavosi nuo atsarginio žaidėjo iki starto penketo krepšininko iki žaidėjo, nepakylančio nuo atsarginių suolo. Kaip didžiausia jo problame nuolat yra minima gynyba, tačiau šios kalbos pačiam Motiejūnui jau atrodo įgrisusios.

„Jeigu nori prie kažko prisikabinti, visada rasi, – apie „Rockets“ trenerio požiūrį kalbėjo Motiejūnas. – Gali stengtis, dirbti, bet be žaidimo laiko netobulėsi“.

Motiejūną supykdė Lietuvos žiniasklaidoje neteisingai suprasti trenerio Kevino McHale'o žodžiai. Esą treneris sakė, kad lietuviui reikia priaugti svorio.

„Rockets“ strategas, kalbėdamas per vienas NBA vasaros lygos rungtynes, pareiškė, kad Motiejūnas sustiprėjo ir dabar jam belieka pagerinti gynybą prieš tvirtus oponentus. Tą patį interviu „BasketNews.lt“ patvirtino Motiejūnas.

– Donatai, ką pačiam davė žaidimas NBA vasaros lygoje? – „BasketNews.lt“ paklausė Motiejūno.
– „Įšokau“ į formą, atsigavau. Pirmos pora rungtynių buvo labai sunkios, nes beveik du mėnesius nežaidžiau krepšinio penki prieš penkis. Prieš vasaros lygą su komanda net nesitreniravome, tiesiog paleido žaisti, todėl iš pradžių buvo sunkoka. Įsivažiavau ir dabar, atvykęs čia, jaučiuosi žymiai geriau nei būčiau jautęsis, jeigu būčiau nežaidęs.

– „Rockets“ treneriai kalbėjo, kad jums buvo iškelti du uždaviniai – apsiginti ir pagerinti kovą dėl kamuolių. Ar paties akimis žiūrint, tai pavyko?
– Ne aš sprendžiu, bet pas juos kiekvienais metais uždaviniai keičiasi ir nieko konkretaus nėra. Aš tiesiog einu ir žaidžiu savo žaidimą.

– Jau ne pirmus metus kalbama, kad jums reikia pagerinti savo gynybą. Ar dar tokios kalbos neatsibodo?
– Aš jau nekreipiu dėmesio. Turime komandoje nė vieną, kuris labai gerai ginasi, ir ką? Jeigu nori prie kažko prisikabinti, visada rasi. Komandoje yra tik vienas idealus žaidėjas, kuris žaidžia, kuris viską gali ir viską turi. Gali stengtis, dirbti, bet be žaidimo laiko netobulėsi.

– Ar komandos vadovai kalbėjo, koks vaidmuo komandoje dabar laukia jūsų, kai buvo išmainytas Omeras Ašikas?
– Vis tiek jie kažką nusipirks. Turi daug laisvų pinigų, kadangi išsikeitė žaidėjus ir nieko atgal negavo. Nežinau, ką darys. Kai išvykau, jie pasirašė 3-4 naujus kontraktus. Šnekėjome, žadėjo, kad žaisiu, o kaip bus, niekas nežino.

– Ar paties manymu komandai bus skaudus Chandlerio Parsonso išvykimas?
– Jis geras žaidėjas, bet galvojant logiškai iš komandos vadovų pusės, ar būtų protinga mokėti Chandleriui daugiau negu Jamesui Hardenui? Manau, vien dėl to jie negalėjo jo pasilikti, nes tada Hardenas liktų kaip trečias žaidėjas komandoje ir jis tikrai to netoleruotų. Žiūrint į priekį, jų tikslas yra pasilikti Hardeną, o ne Chandlerį.

– Užvakar plačiai nuskambėjo Hardeno žodžiai, kai jis pareiškė, kad su Dwightu Howardu yra svarbiausi komandos žaidėjai, o visi kiti – tik pagalbiniai. Kaip jums nuskambėjo šie komandos lyderio žodžiai?
– Aš nekreipiu dėmesio, tegul šneka, ką nori. Gal čia kas nors ne taip išvertė. Kiek žinau, vienam Lietuvos tinklalapiui su vertimu labai prastai, paskui kiti dar kopijuoja nesąmones prirašę.

– Čia turite omeny neteisingai išverstus trenerio Kevino McHale'o žodžius apie tai, kad turite priaugti svorio?
– Taip. Matyt, jie naudoja „Google Translate“ versdami straipsnius. Neskaičiau Hardeno straipsnio, tačiau galbūt jis ne taip išsireiškė, ne taip suprato. Iš mano pusės žiūrint, taip, jie yra du pagrindiniai žaidėjai, žvaigždės, bet kiek žinau, jie niekada mūsų nenuvertino, nes jie supranta, kad be mūsų jie nieko nelaimės. Tai buvo ne kartą įrodyta – jeigu niekas be jų daugiau nežais, mes nieko nelaimėsime.

– Apie jūsų svorį dar kalbant, jums niekas paskutiniu metu nebuvo sakęs, kad turite jo priaugti, ar ne?
– Man kaip tik šiais metais sakė, kad labai gerai atrodau. Ir vienas tinklalapis vis tiek sugebėjo išversti, kad man reikia priaugti svorio. Nors paskaitęs interviu originalą, supratau, kad visišką nesąmonę parašė. Tai negana to, kad vieni nesąmoningai išvertė, kiti dar sugebėjo nukopijuoti ir paskambinti mano agentui apie tai paklausti. Kokia čia žurnalistika?

– Kalbant apie rinktinę, ar teko bendrauti su treneriais, ko jie šiemet iš jūsų tikisi?
– Tokių klausimų aš neklausiu. Atvažiavau pasiruošęs stengtis, dirbti, tobulėti ir padėti komandai laimėti. Čia tik vienas tikslas. Čia niekas nevažiuoja kažkuo būti. Visi žinome, kad reikia sunkiai dirbti ir stengtis padaryti kažką gražaus. Pernai ne viskas pavyko iki galo, šiemet norisi geriau.

– Šiemet komandoje nėra Lino Kleizos. Ar dėl to tikitės žaisti daugiau?
– Yra Paulius Jankūnas. Stiprų žmogų keičia stiprus žmogus. Rinktinėje nėra silpnų žaidėjų. Nebus lengva ir už minutes reikės kovoti, padėti bei stengtis. Visi turėsime kažką atiduoti, kad pasiektume pergalę.

– Pernai rinktinėje debiutavote, iš pradžių dar buvo klausimų, ar iš viso į ją pateksite. Ar šiemet jau viskas drąsiau ir užtikrinčiau?
– Daugiau mažiau jau žinai, ko lauktis, ko tikėtis, kokios treniruotės bus. Deriniai mažai pasikeitė. Iš tikrųjų žymiai lengviau įsijungti. Dėl to džiaugiuosi, kad treneris nieko per daug nekeitė.


Rodyti komentarus
1 2  »
2014-07-27 10:33
tomce to supaprastek
Tu esi glusu glusas. Jeigu zurnaliugos nesugeba net isversti teisingai tai kaip reikia reaguoti, jis dar normaliai kalba. Jis labai graziai ir protingai atasakineja, o vaikis dirba stengiasi ir tobuleja. Priesingai nei tokie rasinetojai kaip tu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 18:05
to karolis expertas
taigi ta pacia sule baige....:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 17:36
SYN
lemmiwinks taip, yra tiesos tavo zodziuose. galbut Rockets nera pats tinkamiausias klubas jam, bet kas liecia mano komantara apie jo gynyba, tai as neturejau omeny praeito sezono. Donato gynybos problemos jam priminamos dar nuo zalgirio dubleriu ar Kauno baltu laiku, kai skautai vardindamo jo pliusus ir minusus, visad apie gynyba uzsimindavo. Per sitiek metu zaidima gynyboje manau tikrai buvo galima apslifuot. Gal but dar tam ateis laikas, mat kaip Jasikevicius vieno interviu metu prisipazino jis pats ismoko gintis galbut tik 30 metu, taigi dar neviskas prarasta :) Ir beja neturejau omeny NBA. Ten poziuris i gynyba savitas. Kazlauskas neveltui pazymejo vasaros lygos pajeguma. gynybosminimumas, visas zaidimas begu ir metu, niekas deriniu nelabai ir zaidzia, nes zaidejai ten pirmiausiai stengiasi issiskirti rezultatyvumu. pacioj NBA situacija siek tiek panasi, nes tai sou. Tik atkrintamosiose daugiau gynybos jiems prireikia, bet nacionaliniame lygyje atkakliose rungtynese pergale kartais lemia smulkmenos ir jei cempionus lemtu Donato tinkamai uzsiimta pozicija ir atkovotas kamuolys, perimtas kamuolys ar varzovo prasiverzimo sustabdymas, tai sakyciau padirbet gynyboj tikrai verta! Na bet jam turbut lengviau kaip jis pats issireiskia nekreipt i tai demesio... o gaila.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 17:29
Supaprastek
Taiklus SYN komentaras.

Potencialas didelis, bet vaikis visiskai atsilupes... Arogancija jauciasi beveik kiekviename sakinyje, tik net nesuprantama del ko. O poziuris "viskas px" neveda prie tobulejimo. Kaip ir kuklumo nebuvimas.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 17:11
voodoo
matosi siemet labiau savim pasitiki donatas, tikekimes tai iseis i nauda aiksteje
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 17:08
lemmiwinks
Nesutikčiau, jog Donatas sužvaigždėjęs ir netinkamai žiūri į "konstruktyvią kritiką". Donatas, atsiprašant, užsip*sęs būti maitinamas tuščiais pažadais apie žaidybinį laiką. Jau ne pirmi metai, kaip iš "Rockets" stovyklos girdisi komentarai, jog "D-Mo" dirba sunkiausiai komandoje", "D-Mo ateina į treniruotes pirmas ir išeina paskutinis", bet per atkrintamąsias rungtynes šis sunkiausiai iš visų dirbantis žmogus į aikštę neišleidžiamas nei minutei. Tad neabejoju, jog Motiejūno komentaras apie trenerio žodžius dėl gynybos ir kovos dėl kamuolių visų pirma yra ne apie kritiką, o apie patį trenerį, tik, savaime suprantama, garsiai jis lieti savo įtūžio negali, tad viską, ką nori, išsako tarp eilučių.

Iš vienos pusės - ši situacija Raketose labai nepalanki Donatui. Tačiau iš kitos pusės su kiekviena diena ir kiekvienomis nuo suoliuko stebėtomis rungtynėmis šiame žmoguje auga sveikas sportinis pyktis. Pyktis, kurio turi tokie žmonės kaip Jasikevičius ar Mačiulis, ar, kiek mažiau, tas pats Kalnietis, ir kurio labai labai trūksta Lietuvos krepšinyje. Ir jeigu ir šiais metais Donato aikštėje praleidžiamų minučių skaičius nepadidės, tuomet neabejotinai bus pats metas prašyti transfer'o, o atsidūręs palankesnėse aplinkybėse "sunkiausiai iš visų dirbantis Rockets krepšininkas" užsiliepsnos dar stipriau ir savo laiką išnaudos su keturgubu noru įrodyti visiems krepšinio analitikams, jog jie klydo jį nurašydami. Todėl paradoksalu, bet tikiu, kad šis laikas Hjustone išeis net labai į naudą Donato kaip asmenybės ir kaip krepšininko tobulėjimui. Ir vieninteliai negavę iš to jokios naudos bus būtent Hjustono "Rockets" klubas.

Rinktinėje Donatas kol kas vis dar gali perdeginėti iš per didelio noro įrodyti visiems savo sugebėjimus, bet kad ir 2020-ųjų olimpinėse D-Mo turėtų būti vienas iš geriausių ne tik Lietuvos rinktinės, bet ir visos olimpiados krepšininkų. Tik apsaugok, Viešpatie, šį žmogų nuo traumų, visa kita jis pasieks pats. IDMWT!
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 16:25
vasara
o jei pavasariui dar dabar pavasaris tai tu komentatoriau is tos komos gal isvis net nepabudai? :D
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 16:14
Pavasaris
Komentatoriai-ekspertai-zinovai prabudo is alkoholines komos ....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 15:26
Tikrai puikus vienas postas,graziai viska isdestei,bet comon! o kuo tas hardenas tuomet toks geresnis nei donce,juk hardeno ginyba totalus 0 ir ismeta metimu tikrai nemezai,mateme per po jo puiku sou,neva zvaigzde... doncei lost reikia,treniruotes yra viena,bet rungtynes visai kas kita
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 15:05
2denveroide, vaikeli tu... kiek tau? 15 ?Matosi iskart, kad rasai nenaturaliai o primeti isminciu, zodelius renki, didysis ekspertas, neamlk sudo juokdary... nes sneki ta pati per ta pati. pliusu auka


Ar tau dėmesio trūkumas? Nori į save dėmesį atkreipt? Parėkauk, parėkauk... Matosi, jog namie tvirkinamas esi.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 15:00
SYN
Pats Donce sako, kad nori stengtis, tobulet, irodyt savo verte ringtinej, bet jo mastymas apie tobulejima perdaug sabloniskas, o ir pats galbut is saves perdidele zvaige jau spejo padaryt... paaiskinsiu. Taip, jis tikrai labai neblogas zaidejas zaidziant puolime, po kiek laiko taps gal net dar geresniu, bet puolimas tik viena zaidimo puse. Kai i 5 klase einantys pacaniukai galvoja, kad jei tu nemoki gintis, neatkovoji kamuoliu, bet primeti 20 tasku per rungtynes ir esi geriausias zaidejas, tai vienas dalykas, bet kai profesionalus krepsininkas apie darba gynyboje galvoja taip pat kaip tas vaikezas kuris krepsini zaidzia tik ant play station, tai jau visai kas kitka. Auksine trenerio Messinos (jei neklystu) fraze - puolimu gali laimet rungtynes, bet cempionatus laimi gynyba. Ir is tiesu, Lietuvos komandoje neabejoju pulti gali visi, bet olimpinese zaidynese ar pasaulio cempionate treneriams reikia zaideju galinciu gerai gintis. Ir kai krepsini tikrai suprantntys specialistai pazymi, jog Donatui butina pagerinti gynyba ir kova del kamuoliu, o jis kaip pats pasake i tai nekreipia demesio, nors pries tai pazymejo, kad tikrai ketina labai stengtis ir tobulet, tai visikai paradoksalu! kaip galima ignoruoti tikru krepsinio specialistu, suprantanciu savo darba pastabas? manau tikras profesionalus krepsininkas turi atsizvelgt i konstruktyvia kritika ir paimti zodzius i sirdi, kad tai jam suteiktu motyvacijos tobulint savo silpnasias savybes ir visiem irodyt, jog jo tobulejimas ne vienpusis. Tikrai nustebino toks jo "poxuizmas". Visa jo poziuri puikai iiliustruoja pernai metu pasirengimo ciklo rungtynes, kai Kazlauskas leido doncei isbegti, o sis per jam duota laika sugebejo bent jau 2 kartus nesugebeti apsikeisti dengiamaisiais, is jo pastatytos uztvaros nieko nesigavo, nes ji judejo, del to kamuolys buvo atiduotas priesininkam, o baudos aikstelej atsitverti ir atsikovoti kamuoli sekesi nekaip. Po 3 minuciu Kazlas neapsikente, pasodino ji ant suolo ir daugiau tose rungtynese neisleido. Ar tokiu rungtyniu Donatai nori ir siemet? tikrai Neheitinu, linkiu jam sekmes ir tikiuos kad viskas klostysis jam tik geriau, bet nemanau kad su tokiu "profesionaliu" poziuriu turi vadovautis tikras krepsininkas. Jei tikrai sakai, kad atvaziavai tobulet ir stengtis, tuomet rimtesnio poziurio i darba, Donatai!
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 14:25
2
denveroide, vaikeli tu... kiek tau? 15 ?

Matosi iskart, kad rasai nenaturaliai o primeti isminciu, zodelius renki, didysis ekspertas, neamlk sudo juokdary... nes sneki ta pati per ta pati. pliusu auka
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 14:17
b
Did i mı̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̨ake you wipe your screen?
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 13:35
djgaffer
Gerai čia Doncė pastūmė ant žurnalistų.Mldc.Jau senai taip reikėjo.Tikrai pastaruoju metu žurnalistai nusivažiavo.Tinginiai visai pasidarė.Net normaliai išverst negali,ką kiti šneka.Suprantu,kad sunku,karšta,bet parodykit man lengvą darbą.Visur sunku,bet jei jau pasirinkai tokį,tai malonėk jį dirbti iki galo.Linkiu Doncei kitąmet dar daugiau minučių ir aišku medalių su rinktine.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 13:13
žurnalistams po tokio Donato pasisakymo turėtu būti gėda
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 13:02
Karolis_Ekspertastupi zurnalistai,o donce is manieros tai grynai kaip saras darosi :D


Nu bet jis tiesą pasakė. Gerų straipsnių dabar yra mažai, kurie būtų įmanoma skaityt. Teisingai pasakė, apie taip, kaip Lietuvos žurnalistai verčia straipsnius,. Pvz.: k.net rašo beleką ir šaltiniu pasirašo patys save. Atsimenu, kai rašė, kad Joffrey Lauvergne keliasi į CSKA, nors buvo pasirašęs nsutartį su Chimkiais. Taip pat prieš kelias dienas parašė, kad Mahinmi pakviestas į Prancūzijos rinktinės stovykla ir po antrašte uždėjo Hibberto nuotrauka. Na Jums spręst ar skaityt angliškus orginalius straipsnius ar verstus su Google ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 12:23
Man labai patinka jo poziuris,
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 11:11
anon
preita sezona gavo 15mpg, bet negavo atkrintamuju zaist, tikekimes si sezona gaus 20mpg bent ir gaus zaist playoffe.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 10:32
Senis
Geras, realistiškas požiūris Donato! Kažkaip šviečiasi, kad per pastaruosius porą metų kaip asmenybė stipriai patobulėjo. Sėkmės rinktinėje ir NBA!
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2014-07-26 10:28
Trumpai ir aiškiai Donce. O tie trenerių pažadai, kad gaus žaisti, nelabai įtikinami. Žinoma, patobulėjo, įrodė savo vertę. O vis gi reiktų suteikti jam šansą. Dabar dėl žaidimo laiko, nelabai ir yra ką sakyti, nes neaišku, kaip agentų pirkimas ir galutinė sudėtis paaiškės Raketų. Bent jau iki sezono pradžios. Aukštaūgių pakankamai Hiustone, tad reikės Motiejūnui parodyti savąjį žaidimą.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 22

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.