Dukart iššvaistę solidų 20 taškų pranašumą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrąjį SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) etapą vis tiek pradėjo pergale. Kauniečiai namie 91:89 palaužė Rygos „ASK Riga“ ekipą.

Pergalę Ramūno Butauto treniruojama Rygos komanda galėjo išplėšti aidint finalinei sirenai. Tačiau tolimas Curtiso Millage'o metimas skriejo pro šalį.

Šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo 10 taškų pranašumą (23:13), o antrame kėlinyje įsimėčius Marcelo Machado ir Jonui Mačiuliui skirtumas šoktelėjo iki 20 – 41:21. Įpusėjus mačui „Žalgiris“ dar turėjo solidžią persvarą (51:35), tačiau latviai nebuvo linkę pasiduoti.

Trečio kėlinio pradžioje kauniečiai per mažiau nei 3 minutes 4 kartus suklydo ir prametė vienintelį mestą metimą, o tuo pasinaudoję Rygos krepšininkai spurtavo 9:0 ir priartėjo iki 44:51.

„Kol laikėmės to braižo, kurį buvau suplanavęs, – galingai žaisti po lenta, rungtyniauti per aukštus žaidėjus – mes varžovus laužėme ir tai rodė rezultatas. Bet gal po dviejų kėlinių kiti žaidėjai pagalvojo, kad jie irgi nori įmesti“ – latvių spurto priežastis analizavo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas.

„Žalgirio“ taškų badą nutraukė Mačiulis, pataikęs tolimą metimą ir grąžinęs dviženklę persvarą, o po kelių minučių Machado tritaškis inicijavo spurtą 10:0, po kurio šeimininkų persvara vėl pasiekė 20 taškų – 66:46.

Visgi šis pranašumas irgi laikėsi neilgai – latviai trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje spurtavo 18:6 ir po Sandžio Valterio tritaškio komandas skyrė vos 8 taškai – 72:64.

Nors kauniečiai tuoj vėl atstatė turėtą persvarą (78:64), tačiau latviai spurtavo ir likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę atsilikinėjo vos 3 taškais (82:85).

Po Vido Ginevičiaus klaidos latviai turėjo progą dar labiau priartėti, tačiau Millage'as prametė iš po krepšio, Valteris prasižengė prieš kamuolį atkovojusį Mačiulį ir kilo susistumdymas, po kurio Machado ir Valteris buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Mačiulis pataikė vieną baudą iš dviejų ir padidino skirtumą iki 4 (86:82), tačiau Millage'as kitoje atakoje įmetė tritaškį ir komandas skyrė tik taškas. Hanno Mottola pataikė dvitaškį, Millage'as į tai atsakė dviem taikliomis baudomis ir likus žaisti 19 sekundžių rezultatas buvo 88:87.

Po vienos taiklios Vytenio Jasikevičiaus baudos komandas skyrė du taškai (91:89), o latviai paskutinei atakai turėjo 11 sekundžių. Millage'as nusprendė atakuoti iš toli, jo metimas nepasiekė tikslo ir kauniečiai šventė pergalę.

„Paskutinė ataka turėjo būti kitokia. Buvo likę daug laiko, todėl Millage‘as turėjo nerti per visą aikštę ir mesti iš po krepšio“, – po dvikovos apgailestavo Rygos komandos strategas Ramūnas Butautas.

„Žalgiris“: Marcelo Machado 22 taškai, Jonas Mačiulis 18, Tanoka Beardas 12 (10 atkovotų kamuolių), Paulius Jankūnas ir Hanno Mottola po 10.

„ASK Riga“: Curtis Millage‘as 32, Sandis Valteris 22, Raitis Grafas 15, Aaronas Bramlettas 11 (10 atk. kam.).

Viskas butu gerai tik gaila kad Mantas nezaide...=(=(=(
2007-01-07
+1
sutinku su dauguma,kad tanoka blogai ginas,bet nepamirskim kiek jam metu.siaip jis visai neblogai suzaide,pelne 12tasku,atkovota 10 kamuoliu tai tikrai neblogas rezultatas kaip tanokai...varzybos buvo idomios ir svarbiausia buvo pelnyta pergale.
2007-01-07
+1
ERP
;) tiesiog per dideli ekrana teko ziuret, tai matesi, kad maciulis apskritai randu ir melyniu kolekcija - su jo zaidimo iprociais neverta tuo stebetis... galejo ir senos zaizdos ten but aisku, bet tada irgi skauda jei gauni per jas :DDD nu ok, nebeuzsiimkim teismo medicina, vistiek ten prazanga pries maciuli buvo ir ji buvo susvilpta :)
O tai po viena, tai po kita akim maciulis nuolat fonara turi :D dar pries koki menesi eurolygos rungtynese i tai demesi atkreipiau :D
2007-01-07
-1
ERP:
Sorry uz pauksty, Maniau ereliu but normaliai.
Kraujosruva: liaudyje dar wadinama melyne. Tai kraujas susikaupes po oda, kai zaizda ne pawirsine.
Nagu, padaroma pawirsine zaizda: nubrozdinimas. Nubrozdinimo kraujas istryksta po keliu sekundziu nuo zaizdos padarymo. Kraujosruvai susidaryti reik minimum desimt minuciu. Ar aisku?
Labai mane juokina faktai, kai teisejauji warzyboms ir rekia koks pizdukas, ale jy tik ka grubiai sustabde ir rodo sawo zaizda. Pazurai y zaizda (kadangi teko teismo medicinos kursa studijuoti) ir matai, kad wakarykste zaizda, ar bent jau pries pora walandu gauta. Pasijuoki ir tiek.
Beje, Tu ta kraujosruwa per telika matei, ar gywai? Iswis, kaip ce taip pritraukt sugebejai? Dar gal matei, kad Maciulis su m,elyne po akim? Ciuju jam ta melyne Raitis Grafs ystate siose rungtynese.
2007-01-07
+2
ERP
Rimga: na kraujosruva padaryt nesunku, jei nagais uzkabina, ir tokia, kuri ta pacia sekunde matosi ;) ir ivairiais pauksciais geriau jau kitu nevadink, net jei ju nuomone skiriasi nuo taviskes :)
2007-01-06
-2
chaosmaker:
Tawo komentarus skaitant, yzwelgiu toky paty fanatizma uz ryta, kaip MrVyckos uz Zalgiry. Warai ant Z, kad ir kas butu ir aukstini ryta. Wiskas aisku bus tik finale. O jei sakai, kad Z toli iki finalu su tokiu zaidimu, tai arba apsimetineji, kad taip manai, arba esi kaip Minedas ir nesuwoki ka sneki ir ka weiki.
Siaip cia tik mano komentaras, nieko asmenisko.
P.S. As sergu uz Ryta BBL ir LKL.
2007-01-06
+1
Prigribauja Zalgiris kaip visad, jauciu kita sezona bus zjbs komanda, na jei jie taip los, manau iki finalo jie neateis... ziuriu ir LR neblizga lb zaidimu... ziauru, Siauliai bent sudo nemala, Sekmes LT komandom!!
2007-01-06
o millagas manau norejo isprovokuot prazanga kadangi tokioj situacijoj zaidejas tiesiog negali nesigynti ir but nesutrikes tuo pat metu jaigu nesigins kamuolys ikris i krepsi o jaigu gynsis gali padaryt prazanga ...
2007-01-06
+4
to BC_Zalgirietis: Kaip tai nenugalėtas? :) Vieną kart nugalėtas, tik pralaimėtas vienas mūšis, o ne karas :)
2007-01-06
-2
vsio ir dar galiu pasakyt VIULNIAUS "LIETUVOS RYTO" gerebejams kad zalgiris dar nera nugaletas si sezona ir nera ko pustis paziuresim per finalines rungtynes :P
2007-01-06
-1
to chaosmaker: Negalėčiau sakyt, akd sušiko, jeigu ne jo 32 taškai, tai išvis nebūtų atkurta intriga..
2007-01-06
pergale yra pergale kad ir ant kiek tasku ji pasiekta ... o siaip net nemanau kad ask galetu nugalet zalgiri nors tikimybe nemaza juk ask ir ryta parklubde :)) o jos treneris pats Ramunas Butautas lietuvos Vyriausiasis treneris :P
2007-01-06
+1
ERP:
Beje, kraujosruvai susidaryti reik bent 5 min, ereli :)
2007-01-06
-1
beto ask namie lengvai laimes +3 tai ir bus antroje lenteles vietoje... , zal 3 vieta, ar net zemiau