Anisimovas nori žaisti Eurolygoje

2007-01-10 12:07
Domas Lukauskas, „Lietuvos žinios“

Klaipėdos „Neptūno“ 22 metų 214 cm ūgio vidurio puolėjas Michailas Anisimovas tikisi po šio sezono išvykti žaisti į Eurolygoje rungtyniaujančią komandą.

Anisimovas gimė Kijeve krepšininkų šeimoje. Motina (jos ūgis siekė 197 cm) žaidė Kijevo „Dinamo“ komandoje, o tėvo, kurio neteko dar vaikystėje, ūgis viršijo du metrus.

Į Lietuvą jaunasis krepšininkas atvyko siekdamas sportinės karjeros. Anisimovas treniravosi Kauno krepšinio mokykloje, vėliau žaidė Kauno „Atlete“, „Šiauliuose“, Rygos „Barons“ klubuose, o 2006-ųjų vasarą perėjo į „Neptūną“. Prieš keletą metų perspektyviam krepšininkui buvo suteikta Lietuvos pilietybė. 2004 metais jis su šalies jaunimo rinktine tapo Europos čempionato prizininku, o užpernai – pasaulio čempionu.

Šį sezoną per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes Anisimovas vidutiniškai pelno 17,9 taško, atkovoja 7,4 atšokusio kamuolio bei atlieka 1,8 rezultatyvaus perdavimo. Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmenybėse vidurio puolėjas pelno 12,2 taško, atkovoja 5,9 kamuolio ir atlieka 1,2 rezultatyvaus perdavimo.

Anisimovas viliasi, kad naujasis Lietuvos rinktinės strategas Ramūnas Butautas, treniravęs jį jaunimo rinktinėje ir „Šiauliuose“, aukštaūgį pakvies ir į nacionalinės komandos treniruočių stovyklą.

Dvimetrinis paauglys

[image=6730 left Michailas Anisimovas šį sezoną yra vienas „Neptūno“ lyderių]–Kokie vėjai atpūtė jus į Lietuvą?
– Kad žaisiu krepšinį, tapo aišku, kai sulaukiau 15 metų, – jau tuomet buvau daugiau nei 2 metrų ūgio. Kijeve visus krepšininkus sumeta į krūvą, ir tiek. Ten visiškai netobulėjau, o mama norėjo, kad galėčiau žaisti ir tobulėti. Lietuvoje turėjau keletą draugų, kurie mane čia ir pakvietė. Mėnesį mane stebėję Kauno krepšinio mokyklos treneriai norėjo, kad likčiau. Ukrainoje vargu ar būčiau ką nors pasiekęs.

– Kaip atsidūrėte „Neptūne“?
– Vasarą man paskambino dabartinis „Neptūno“ vyriausiasis treneris Robertas Kuncaitis, dirbęs su antrąja Lietuvos rinktine, ir pakvietė padirbėti su ta komanda.

Prieš sezoną turėjau pasiūlymų iš stipresnių klubų, tačiau su jais nepavyko susitarti. Siūlė pasilikti ir „Barons“ komanda, bet pasakiau, jog manimi domisi stipresnė komanda, todėl latviai pratęsė sutartį su Stephenu Richu. Kuncaitis, su manimi dirbęs vasarą, pasiūlė žaisti „Neptūne“. Buvau girdėjęs, kad jis yra neblogas treneris, renka jauną komandą. Pamaniau, kad bus visai neblogai.

Pas Bagatskį netobulėjo

 – Šis sezonas yra sėkmingiausias per visą jūsų profesionalaus krepšininko karjerą. Kas lėmė tokią puikią sportinę formą? 
– Manau, daugiausia įtakos turėjo trenerių darbas. Ir Klaipėdoje, ir Šiauliuose treneriai su manimi daug dirbo. Nuvykus į Rygą buvo kiek kitaip. Treneris Ainaras Bagatskis pats buvo metikas, todėl dėmesio aukštaūgiams buvo mažiau. Kai ekipą paliko Bagatskis, Rygos komandoje prasidėjo visiška netvarka.

Po metų pertraukos vėl patekęs pas gerą trenerį, kuris yra dirbęs Vilniaus „Lietuvos ryte" ir žino ką daro, vėl ėmiau žaisti daug geriau. Daug lemia ir aikštėje praleidžiamų minučių skaičius. Klaipėdoje esu vienintelis vidurio puolėjas, todėl aikštėje būnu nemažai laiko, o tai yra labai svarbu.

– Sezono pradžioje „Neptūno" lyderis buvo Donatas Zavackas. Kai jis išvyko į Ukrainą, jūsų žaidimas pagerėjo.
– Donatas buvo labiau individualus žaidėjas, tačiau ant jo negalima pykti, nes buvo rungtynių, per kurias jis traukė visą komandą, buvo tikras lyderis. Nemanau, kad būtent dėl Zavacko sezono pradžioje rungtyniavau ne taip sėkmingai.

– Palyginkite komandą su Zavacku ir be jo.
– Su Zavacku buvo sunkiau. Kai atliekant derinį kamuolys atitekdavo jam, ataka nutrūkdavo, nes jis atakuodavo krepšį. Kai jo nebėra, geriau rungtyniaujame. Esame jauna komanda, visi nori žaisti, kovoja tiesiog iš širdies. Taip pat labai padeda treneris.

– Kaip manote, ar jaunas komandos žaidėjų amžius turi įtakos rezultatams?
– Mes, kaip ir visi, galime pataikyti, tačiau lemiamomis rungtynių akimirkomis kartais pritrūksta patirties. Labai praverstų bent keli žaidėjai, kurie turėtų daugiau patirties ir galėtų svarbiomis akimirkomis mus sustatyti į vietas.

LKL nori būti prizininkais

– Lapkritį buvote išrinktas naudingiausiu SEB BBL mėnesio krepšininku. Ką jums reiškia šis apdovanojimas?
– Reiškia, kad reikia nesustoti. Privalau įrodyti, jog galiu taip sėkmingai žaisti visada, o ne vieną mėnesį. Man svarbu pasiektą aukštą lygį išlaikyti, kad nebūtų kalbų, jog tą mėnesį netyčia pavyko sėkmingai žaisti.

[image=6834 right]– „Neptūnui“ nepavyko patekti į pirmąjį SEB BBL divizioną. Kaip vertinate Klaipėdos komandos galimybes kovoti dėl dviejų likusių kelialapių į finalo ketverto varžybas?
– Nesvarbu, su kuo teks kovoti, stengsimės parodyti kuo geresnį žaidimą. „Neptūnas“ vilčių dar neprarado.

– Ar komanda šiemet pajėgi kovoti dėl apdovanojimų?
– Esu įsitikinęs, kad LKL esame pajėgūs kovoti dėl apdovanojimų, nes vieninteliai rimtesni varžovai yra „Šiauliai“. Nebent kitos komandos po Naujųjų metų pasistiprino. Kaip seksis SEB BBL lygoje, žiūrėsime, bet manau, kad viskas bus gerai.

– Ko labiausiai trūksta „Neptūnui“?
– Daugiau sėkmės. Kad nepersekiotų traumos, ypač įžaidėjo Evaldo Dainio. Jis labai svarbus komandai, o pastaruoju metu jį nuolat persekioja kojų traumos. Be to, labai trūksta žiūrovų palaikymo. Kai buvau Kijeve, draugams parodžiau „Neptūno“ rungtynių įrašą. Visi nustebo, kad salėje nejaučiama žiūrovų palaikymo. Šaunuoliai tie ištikimiausi sirgaliai, kurie mus visada palaiko, bet norėtųsi, kad visi atėję į rungtynes būtų aktyvesni.

– Ar po šio sezono tikitės gauti pasiūlymų iš Eurolygos komandų?
– Tikiuosi, bet reikia daug dirbti, normaliai baigti sezoną, o paskui matysime, kaip bus. Jau turiu keletą pasiūlymų, bet niekur neskubu, nes dar nesibaigė šis sezonas.

– Prie Lietuvos rinktinės vairo stojo anksčiau tave treniravęs Butautas. Galbūt durys į nacionalinę komandą ir jums atsivers?
– Jeigu pavyks taip pat sėkmingai rungtyniauti likusią sezono dalį, manau, bent jau tarp kandidatų tikrai turėčiau būti. Svarbiausia – daug dirbti.

– Ar per šventes buvote paėmęs krepšinio kamuolį?
– Šventes praleidau Ukrainoje pas mamą. Kijeve kartu su artimais draugais keletą kartų buvome nuėję į salę žaisti krepšinio. Draugams nepavyko pradėti profesionalių krepšininkų karjeros, todėl jiems buvo įdomu išmėginti jėgas su manimi. Spėjau pasiilgti krepšinio.


Rodyti komentarus
Kazhko ypatingo is jo gal ir nebus, bet kad jis dabar yra bent 15 kartu geresnis uzh shilyncki, abejoniu nekyla. Galetu tarp rinktines kandidatu irashyt (ka ten kokius atsiprashant petravichius ims i stovyklas, tai geriau jau ji).
2007-01-14
+2
Atsakyti
Man patinka kaip jis zaidzia . Tai daug zadantis krepsininkas.
2007-01-11
+1
Atsakyti
b
geriau kad Mishka liktu pas mus...! O Z geriau tanoka dar pora metu palaikykit :D
2007-01-11
+2
Atsakyti
Jei zalgiris kita sezona nepasiims misos ir pasiliks silinski tai jie visiski lochai nes silinskis tai tik ranksluosciams padavineti tinka.
2007-01-11
+3
Atsakyti
Gal gali Zalgirio idiotu valdyba paskutini likusi lietuvi normalu nupirkt?Seibuti paleido,Geceviciu paleido..Pakamani irgi..Laukiam Misos Zalgiri!O Silinskis tegu eina i sila,oziu ganyt.
2007-01-11
Atsakyti
Tikrai Kuzminsko neverta su Anisimovu lygint. Kur vyras ir iš peties ir iš charakterio, ir kur vyras tik iš peties :)))
2007-01-10
+1
Atsakyti
tikekimes zalgirio vadyba bus protinga ir apsikeis silinski vietoj anisimovo, na qisku teks damketi kazkiek. nes misa pavarytu ir z po 10min ir kokia 5tsk tikrai
2007-01-10
+2
Atsakyti
Kuzminska neimanoma lyginti su Anisimovu, nes pas Kuzia mergaitiskas charakteris, vienas is skystesniu zaideju, tik po laiminga zvaigzde gimes kad statuose ant Storey neuzsirove, nors ir Slovenijoj yra kas ant galvos uzsoka.
2007-01-10
+3
Atsakyti
nor turbut misa suola sildyt:DDDDDDDDDDd
2007-01-10
-8
Atsakyti
A kas to nenori? :D
2007-01-10
-4
Atsakyti
Koks dar tinginys..Misa dirba plusa per kiekviena treniruote, pats noriai viska. TIesiog nori treniruotis, zaisti, kovoti ir zutbut nugaleti.
2007-01-10
+6
Atsakyti
b
oj Mazalai kokie protingi komentarai... tu tikriausiai busi kada nors LT prezidentas
2007-01-10
-7
Atsakyti
Flipas> turbut nepazisti Anisimovo. Jis yra tinginys, didelis tinginys. Kodel jo rezultatai Rygoje surpastejo? Nes i ji treneriai demesio nekreipe. Butautas aiskiai zinojo, koks yra Anisimovas, todel ji spaude nesveikai, liepe treniruotis daugiau nei kitiems. Nuejo jis i Ryga ir viskas. Niekas nespaudzia, taip ir buna... O Kuncairis velgi dideli demesi skiria aukstaugiams...
2007-01-10
+4
Atsakyti
To dariooo: Šiaip ir pačiam reik darytis, ne tik treneriai xD
O šiaip nieko jis toj eurolygoj dar nepadarytų :>
2007-01-10
Atsakyti
to Vaikinazzz
kuzminskas galejo buti zymiai geresniu krepsininku.. bet, jam charakterio pritruko, per daug inteligentiskas.. kazkokiu momentu nustojo tobuleti... beje, nustojo l.ryte, kaip ir daug kitu jaunu krepsininku:)) tikekimes, kad anisimovas ne toks:)
2007-01-10
+1
Atsakyti
Nieks bagatskio purvais neapdraske tiesiog teisybe pasake, kad turejo maziau galimybiu barons pasireiksti. Jei paziuresim pries tai Siauliuose jo statistika buvo nebloga, o rygoj krito. Siaip dar jam reikia pagerint kova del atsokusiu kamuoliu, o isejus i stipresne komanda vistiek pirmam sezone laukia suoliukas
2007-01-10
+2
Atsakyti
normaliai vaikis šneka,ji treneriai gali padaryti geru žaidėju.
2007-01-10
+3
Atsakyti
kodel purvais? :) nu zmogus nemoka su aukstaugiais dirbti, nes toks niekad nebuvo... o siaip ar tiap, gi pasake, kad kai bagisi svare, ten netvarka prasidejo
2007-01-10
+1
Atsakyti
idomiai bagatski purvais apdraske ;]
2007-01-10
-2
Atsakyti
Kuzminsko lygio vidurio puolejas. Kai puse lkl komandu neturi normaliu vidurio puoleju, tai pasidrasko, o siaip tai... Bet sekmes, gal kaip nors prasimus...
2007-01-10
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.