Kaip ir vyrų, taip ir moterų pasaulio čempionate JAV rinktinėms nebuvo lygiaverčių varžovų
Nuotr. FIBA
Tiek vyrų, tiek moterų krepšinyje pastaruoju metu dominuoja ta pati jėga – JAV. Amerikietės krepšininkės Turkijoje apgynė pasaulio čempionių titulą, finalo rungtynėse 77:64 (28:17, 20:12, 19:19, 10:16) įveikusios stipriausią Europos komandą – Ispaniją.

Intrigą JAV rinktinė sunaikino dar iki ilgosios pertraukos – po dviejų kėlinių amerikietės jau pirmavo 19 taškų (48:29). Priartėti prie varžovių ispanėms pavyko tik susitikimo pabaigoje.

Naudingiausia planetos pirmenybių žaidėja išrinkta JAV rinktinės puolėja Maya Moore, čempionate vidutiniškai pelnydavusi po 15,3 taško, atkovodavusi po 6 kamuolius ir atlikdavusi po 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

Kartu su ja į simbolinį čempionato penketuką išrinktos amerikietė Brittney Griner, ispanė Alba Torrens, australė Penny Taylor ir Ispanijos atstovė Sancho Lyttle.

Amerikietės pasaulio čempionėmis tapo devintąjį kartą.

JAV rinktinė: Maya Moore 18, Lindsay Whalen 12, Brittney Griner 11, Seimone Augustus ir Tina Charles (8 atk. kam.) po 10.

Ispanijos rinktinė: Sancho Lyttle 16 (11 atk. kam.), Anna Cruz 11, Alba Torrens ir Laura Nicholls (11 atk. kam.) po 10.