Kauno "Žalgirio" dubleriai iškopė į Maskvoje vykstančioje Eurolygos jaunimo (gim. 1987 m. ir vėliau) pirmenybių finalą. Kauniečiai šeštadienį trečiosiose rungtynėse po atkaklios ir permainingos kovos 80:74 (21:20, 19:20, 18:20, 22:14) palaužė Sienos "Montepaschi" jaunimą ir, savo grupėje užėmę pirmąją vietą, rytoj žais finale.

Jaunieji žalgiriečiai, kaip ir "Maccabi" bei "Montepaschi" dublerių komandos surinko po 2 pergales, tačiau kauniečiai užėmė pirmąją dėl geriausio tarpusavio rungtynių rezultato (+5).

Puikiai rungtynes pradėjęs Vilmantas Dilys per pirmąjį kėlinį surinko 11 taškų, tačiau jau antrojo pradžioje prasižengė trečią kartą ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių suolelio.

Pasinaudoję kauniečių lyderio netektimi, italai tuoj pat perėmė iniciatyvą (32:26, 36:28). Žalgiriečių treneris Rimantas Grigas ryžosi įleisti į aikštę V.Dilį ir sprendimas pasiteisino tik trumpam: nors 205 cm ūgio krepšininkas netruko rezultatą išlyginti (40:40), prieš pat didžiąją pertrauką jis prasižengė ketvirtą kartą.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmens ėmėsi Povilas Butkevičius. Dvimetrinis puolėjas per 10 minučių pelnė 12 taškų (pusę iš jų – dėjimais) ir neleido varžovams atitrūkti (58:60).

Po V.Dilio tritaškio 37-ąją minutę žalgiriečiai įgijo 4 taškų pranašumą (72:68). Po dar vieno jo tritaškio Kauno ekipos pranašumas pasiekė 5 taškus (77:72). Italai kelis kartus dar buvo priartėję iki trijų taškų, tačiau taiklūs Žydrūno Kelio ir Vilmanto Dilio baudų metimai užtikrino pergalę.

Rezultatyviausiai "Žalgiryje" žaidė: Vilmantas Dilys 29 taškai (22 minutės, 7/8 baudų, 5/7 dvitaškių, 4/5 tritaškių), Povilas Butkevičius 24 (20 atkovotų kamuolių), Aurimas Adomaitis 12.

"Montepaschi": F.Gergati 18, L.Datome 17, G.Eliantiono 11.

Šeštadienio rytą jaunieji žalgiriečiai 95:54 (27:11, 24:20, 19:13, 25:10) sutriuškino Lenkijos klubo Sopoto "Prokom Trefl" jaunimą.

Lenkai kauniečiams priešinosi kiek daugiau nei 4 pirmąsias mačo minutes, po kurių "Prokom Trefl" pirmavo 9:6. Atkarpą 9:0 laimėję "Žalgirio" dubleriai išsiveržė į priekį 15:9, o po pirmojo ketvirčio skirtumas siekė 16 taškų – 27:11.

Per likusį laiką kauniečiai tik didino pranašumą.

"Žalgirio" dublerių treneris Rimantas Grigas pažaisti leido visiems krepšininkams, o daugiausiai laiko aikštėje praleidęs Paulius Ivanauskas išbuvo 30 minučių. Lyderių jėgos buvo taupomos rungtynėms su "Montepaschi".

"Žalgiris": Vilmantas Dilys (7 atkovoti kamuoliai) ir Povilas Butkevičius (10 atk. kam., 10 perimtų kamuolių) po 19, Paulius Ivanauskas 15 (9 rezultatyvūs perdavimai), Aurimas Adomaitis 13 (4 per. kam.), Paulius Kleiza 12 (6 atk. kam., 5 per. kam.), Pranas Skurdauskas 10 (7 atk. kam.), Žilvinas Kelys 4, Arminas Šaulys 3 (4 per. kam.).

"Prokom Trefl": Adamas Lapeta 20, Pawelas Podgalski 18 (10 atk. kam.).

"Žalgirio" dubleriai šiose rungtynėse perėmė net 31 kamuolį, tačiau šį skaičių kiek blankina klaidos. Jaunieji žalgiriečiai suklydo 26 kartus. Visgi "Prokom Trefl" padarė kur kas daugiau klaidų – lenkų krepšininkai prarado net 42 kamuolius.

2005-05-08 03:46
Butkevicius saunuolis. Tikejaus, kad jis bus vienas is lyderiu. Nors pirmos rungtynes jam buvo nelabai sekmingos, bet kitose pasirode puikiai.
2005-05-08 03:00