Pirmąją pergalę per SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) reguliariojo sezono antrojo etapo antrojo diviziono rungtynes iškovojo Vilniaus „Sakalų" krepšininkai. Jie namie po atkaklios ir permainingos kovos 85:78 (19:24, 18:23, 21:14, 27:17) nugalėjo finansinių sunkumų kamuojamą „Panevėžio" komandą.

Rungtynes Vilniuje sėkmingiau pradėję panevėžiečiai pirmavo 11:7, o po Gintauto Vileitos dvitaškio padidino pranašumą iki 8 taškų (24:16). Baigiantis pirmajam ketvirčiui „Sakalų" ekipa priartėjo ir antrojo ketvirčio pradžioje po Eriko Kučiausko bei Arno Labucko tritaškių ir Vytauto Šarakausko dvitaškio persvėrė rezultatą (27:26).

Antrą kartą spurtuoti svečiams pavyko per antrąją mačo dalį – jie spurtavo 12:2 ir įgijo 12 taškų pranašumą (51:39). Baigiantis ketvirčiui aikštės šeimininkai priartėjo iki 3 (54:57) taškų, tačiau persverti rezultato trečiajame kėlinyje jie nesugebėjo.

[image=6853 left]Per paskutinį mačo kėlinį „Sakalų" krepšininkai galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Dvitaškį įmetęs Kučiauskas rezultatą išlygino (62:62), o netrukus Rolandas Matulis baudos metimu persvėrė rezultatą (63:62). Per likusį kėlinio laiką vilniečiai padidino pranašumą iki 7 (77:70) taškų ir pergalės iš rankų neišleido.

•

Per Vilniuje vykusias rungtynes „Panevėžio" ekipa turėjo neįprastą gerbėją. „Ekinstos" krepšinio arenoje sukinėjosi oranžinis zuikis su užrašu „Aš skolingas".

Oranžinį zuikį į „Sakalų" ir „Panevėžio" rungtynes atvežusi skolų išieškojimo įmonė „Gelvora" tokių priemonių nutarė imtis į viešumą iškilus faktui, apie „Panevėžio" klubo vengimą vykdyti teismo nutartį.

Buvęs „Panevėžio" žaidėjas Gediminas Navickas per teismą iš klubo prisiteisė uždirbtus 25 tūkstančius litų, tačiau klubo vadovai vengia atiduoti pinigus. Krepšininkas, jeigu pinigai nebus išmokėti, grasina vasario pradžioje klubui iškelti bankroto bylą.

„Šį zuikį vežame pas piktybinius skolininkus, kurie neatsiskaito su kreditoriais", – teigė kreditų valdymo skyriaus vadovė Laura Jablonskienė.

„Sakalams": Erikas Kučiauskas 18, Rolandas Matulis 17, Aivaras Kiaušas 15 (7 atk. kam.), Aidas Viskontas 10.

„Panevėžiui": Tomas Gaidamavičius 20, Marius Pociukonis 11, Giedrius Jankauskas 10.