„Lietuvos rytas“ atvertė naują lapą klubo istorijoje (komentaras)

Laurynas Butkauskas
Laurynas Butkauskas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2014-10-16 09:41

Sprendimas daugelį rungtynių žaisti mažesnėje salėje vilniečiams gali išeiti į naudą
Sprendimas daugelį rungtynių žaisti mažesnėje salėje vilniečiams gali išeiti į naudą
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po ilgokos pertraukos vėl pajuto, ką reiškia žaisti namuose. Nors netrūko burnojančių dėl brangių – 40 litų kainuojančių bilietų, pasižiūrėti vilniečių rungtynių su Belgrado „Partizan“ susirinko beveik pilna arena.

Pasak oficialios statistikos, žiūrovų salėje buvo 2140. Sakysite – juokingas skaičius? Taip, jeigu mačas būtų vykęs „Siemens“ arenoje. Ne žinant, kad jis buvo žaidžiamas atnaujintoje „Lietuvos ryto“ salėje.

Bent jau po pirmųjų Europos taurės rungtynių galima teigti, kad komandos mačų perkėlimas į mažesnę erdvę pasiteisino. Prie šiokių tokių nepatogumų žiūrovams teks priprasti (sunku prasibrauti link kai kurių sėdimų vietų, yra prastoko matomumo zonų, reikia gerokai pasivaikščioti iki tualeto), tačiau komanda galų gale žaidžia jausdama sirgalių paramą.

Keli tūkstančiai balsų pranykdavo „Siemens“ arenos platybėse, o tuščios vietos badyte badydavo akis net ir per Eurolygos mačus. Dabar situacija visiškai kitokia. „Šitoje salėje emocijos nerealios. Visi labai arti – kai tik kažkas pataiko, žmonės pakyla, šaukia, net pats kitaip jautiesi“, – persirengimo kambaryje emocingai kalbėjo Gediminas Orelikas, o komandos draugai pritardami linkčiojo galvomis ir mojavo rankšluosčiais.

Trumpai tariant, tų kelių tūkstančių ištikimiausiųjų sukurti jaukiai ir pozityviai atmosferai tikrai pakanka.

Šiandien netrūksta pirštais badančių skausmingą opą – juk kadaise „Lietuvos rytas“ savo žaidimu sutraukdavo pilną „Siemens“ areną, o dabar žmonės neužpildo net gerokai mažesnės salytės.

Dėl suprastėjusių komandos rezultatų, žaidėjų-asmenybių trūkumo ir klubo rinkodaros klaidų susidomėjimas „Lietuvos rytu“ per pastarąjį penkmetį iš tikrųjų gerokai sumenko. Tai pastebima ir per Vilniuje vykstančias dvikovas su Kauno „Žalgiriu“, kuomet palaikančių žalgiriečius žmonių į „Siemens“ areną susirenka netgi daugiau nei šeimininkų gerbėjų. Faktas, kad žmones į krepšinį ir apskritai sportą traukia pergalės, o jų „Lietuvos ryto“ sąskaitoje buvo per mažai.

Visgi panašu, kad klubas savo istorijoje verčia naują lapą. Arba bent jau mėgina tai daryti. Ženklų, akivaizdžiai patvirtinančių vykstančias reformas, yra keletas. Visų pirma jau minėtasis arenos aspektas ir mėginimas kurti intymesnę aplinką. Visų antra sprendimas vyriausiuoju komandos treneriu paskirti Virginijų Šeškų.

Emocingasis prieniškis – charizmatiškas personažas, asmenybė. Per kraštus trykštanti energija, iškalbinga gestikuliacija, ginčai su aikštėje bėgiojančiais žaidėjais, šokiai greta atsarginių suolo, pasitikėjimas lietuviais, ūkiškas, bet neblogas humoras.

Nors daug purvų ant trenerio buvo išpilta jam dar net nepradėjus dirbti su komanda („nepatrauks“, „iš kaimo“, „nemoka angliškai“, „ne tas lygis“ ir kt.), Šeškų smalsiai ir netgi pavydžiai stebi net patys didžiausi jo kritikai. Kad žmogus išskirtinis, rodo ir komandos „atvirų durų“ diena prieš dvikovą su „Partizan“ – tokio žiniasklaidos susidomėjimo „Lietuvos ryto“ treniruotė buvo sulaukusi senokai.

„Šitos rungtynės man nelabai įdomios. Atėjau pasižiūrėti Šeškaus šou“, – ištarė vienas arenoje sutiktas pažįstamas. Šie žodžiai reiškia, kad vien Virginijaus pasikvietimą į Vilnių galima laikyti klubo pergale. Kad ir nedidele, vietinės reikšmės, kad ir laikina. Juk krepšinio rungtynes galima prilyginti spektakliui, o kuo daugiau jo personažų domina žiūrovus, tuo intensyviau rankomis trina režisierius ir teatro vadovybė. Jeigu nuo Šeškaus ir jo kariaunos fortūna nenusigręš, bent jau dalelę prarastų gerbėjų „Lietuvos rytas“ turėtų susigrąžinti dar šiame sezone.

Pabaigoje norėtųsi paminėti dar vieną „Lietuvos ryto“ atsinaujinimo ženklą. Komandoje nebeliko ilgamečio kapitono, prieštaringai vertinto ir daug kam pabosti spėjusio Stepono Babrausko. Ši rolė atiteko Martynui Gecevičiui, tačiau, sprendžiant pagal emocijas ir elgesį aikštėje bei už jos ribų, dabartinė „Lietuvos ryto“ ekipa turi net ne vieną, o tris kapitonus. Martynui puikiai talkina patyręs šaltakraujis vilkas Mindaugas Lukauskis ir kunkuliuojančiomis emocijomis pasižymintis Antanas Kavaliauskas.

Jauna „Partizan“ komanda bent jau Vilniuje šiam „Lietuvos rytui“ buvo per silpna. Kur kas rimtesnis išbandymas Šeškaus ir kompanijos laukia sekmadienį, kuomet į svečius atvyks principinis varžovas, LKL čempionas Kauno „Žalgiris“ su savo aukštaūgiais.

Prisimenant pastarųjų metų tendencijas, mačą „Siemens“ arenoje galima laikyti maču neutralioje aikštėje. Jeigu nori sustiprinti iš pelenų mėginančio kilti fenikso įvaizdį, „Lietuvos rytas“ per šias rungtynes turi „ardytis“ iš paskutiniųjų.

Vaizdo reportažas:


Rodyti komentarus
1 2  »
2014-10-17 19:33
Gavo partizan
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 21:59
ATI
Tikrai neblogas propagandinis straipsnis! Bravo! O siaip visi zinom kas laukia sito klubo - likvidacija. Niekam jis nepatinka, net vilnieciams!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 16:55
edga888Ai nu nereikia to Šeškaus dabar taip pūsti, ir taip jau išsipūtęs... Čia tik sezono pradžia, pašnekėsim sezono vidury arba sezono gale. Rytas dar negavo stipraus varžovo šį sezoną, tai nėra ko spręsti apie komandos pajėgumą. Ryto stipriausias varžovas buvo Žalgiris ir CSKA, prieš kurias pralošė.. Partizan tai vaikų daržėlis, iš šio klubo liko tik pavadinimas... Palaukim, rungtynių su stipresnes komandas. Be to Ryto grupė tai nėra sudėtingą, nėra stiprios komandos..Žiinoma puiku kai komandą laimi už Lietuvos ribų, ir nesvarbu ar tai Žalgiris ar tai Rytas, svarbu tai Lietuvos klubas ! :)


Aš kaip tik sakyčiau ,kad Neptūnas Rytas ir Žalgiris labai lygios komandos ir kažkurią vadinti stipria nėra logikos. O rimčiausia su kuo teko Rytui kovoti tai pasiruošime su Unics Klaipėdoje su Chimki ir Maksvoje su CSKA :) Teisybė svarbu Lietuvos klubas!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 15:27
Manau LRyte pagrindinė problema yra komandos vadyba- tai yra tas žmogus kuris atsakingas už komandos komplektavima perkant žaidėjus,nežinau ar tai Purlys ar Vainauskas...bet faktas tas kad komandos vadyba per silpna perkant legionierius ar vietinius krepšininkus,jau daugeli metu grybauja LRyto vadyba,manau visi sutiks kad Žalgiris nusiperka geresnius legionierius amerikiečius,pas LRyta tai būna visokie neaiškūs nežinomi žaidėjai iš universitetu ar Beobasket kontoros...pvz -Baron,Glyniadakis,P.Obryant,Natiasko,Tepic,Borovniak,M.Palacio,Nalga,Dulkys ir t.t. manau jau tada geriau treneris V.Šeškus komplektuoja komanda savo nuožiūra,jis bent jau atsirenka tinkamus žaidėjus jo žaidimo schemai,nei dabartinė 'tūpa' vadyba su Purliais and Vainauskais priešaky.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 15:26
Su pergalem ir laimetais trofejais ateis ir sirgaliai o LRytas persikels atgal i Siemensa. Pavyzdziui kai Zalgiris prie Plazos ispudingai laimedavo pries tokius klubus kaip CSKA, Olympiacos, Efes Pilsen ar Caja Laborala tai ir ziurovu budavo 15k-16k, o dabar retai kada susirenka bent 10k (nebent atvaziuoja zvaigzdynas).
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 15:01
pabaigos pradzia...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 13:39
Pasak oficialios statistikos, žiūrovų salėje buvo 2140 ir skaitosi sostines komanda, niekam neidomus tas rytas deja.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 13:32
Pliusai mažos arenos - užpildoma didžioji dalis arenos; nemokamos rūbinės. Minusai - per mažas tualetas iki kurio labirintu turi nueit :D ir dar per pertrauką kiek mačiau buvo milžiniškos eilės prie baro.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 12:47
Vilniuje krepsinis neidomus ,jai komanda laimi ir geraiz aidzia dar dar is bedos susirenkame pasiziureti,bet is esmes Vilniuje tas krepsinis tik mazumoms rupi....na bet nieko kjeisto,Vilnius nori lygiuotis i europos didziausius miestus ir salis,o europoja krepsinis mazai kam idomus,kaip europoja zmones sneka, krepsinis zaidziamas NBA,o europoja zaidziamas mergaiciu krepsinis kuris europoja niekam neidomus
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 12:33
Ne kainose esmė. Net jei rungtynės būtų nemokamos vargu ar susirinktų pilnas Siemensas į Eurocupo rungtynes. Na nebent daug vaikų ateitų, bet tokiems žmonėms, kurie dar ir išleistų kažkiek pinigų arenoje šitas renginys yra nebeįdomus, nes žaidžiama su visiškom no-name komandom.

Rytas iš esmės yra savo pačių sėkmės auka, nes turėjo begalę sezonų kai komanda arba kilo aukštyn arba bent jau išsilaikydavo aukštame lygyje. Niekada nebebus Eurocupas toks įdomus, kaip tada kai jis buvo laimėtas pirmą kartą. Net Eurolyga nesudominsi žiūrovų jei komanda nėra pajėgi laimėti praktiškai viską namie ir bent turėt kažkokius šansus kažką nuveikt TOP16. Kažkiek žmonių dar pavyktų pritraukt dideliais vardais, bet ir tai nebent jei tai būtų koks Kleiza ar Motiejūnas - kas šiai dienai yra nerealu.

Ir vis gi perėjimas į mažesnę areną yra labai logiškas sprendimas. Salė beveik pilna, o tai reiškia, kad tiek atmosfera, tiek turbūt pelnas už bilietus yra geresni. Nors galbūt kažkada vėliau ir netilps visi norintys į šitą areną, bet tai atsitiks dar negreitai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 12:14
Nu bet rimtai, o prie ko gi dar gali prikibti žalgirio fanai ir išsakyti savo nuomonę, kuri rūpi tik jiems patiems? Tegu lieja tas savo mintis laisvai, o mes šį sezoną ir toliau stengsimės atgimti iš naujo ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 12:06
matau_sauleŠūdų malūnas, o ne naujas lapas. Komanda kaip žuvis, pūva nuo galvos. Naujas lapas bus tada, kai bus nachren pasiūstas Beobabas ir visi Purliai išlydėti pro duris. Deja, to nėra. Eilinį sezoną surinkta krūva, nu ne, ne šiaip krūva, o DIDELĖ KRŪVA legionierių, kurių lygis netraukia net silpniausių lietuvių, užuot susirinkus į jų vietas kitus lietuvius ir paėmūs vieną legionierių, kuris būtų aiškus LYDERIS (juk to iš legionierių ir norima). O dabar kaip jau sakiau, čia ne naujas lapas, čia tik tolimesnė mūsų komandos agonija.
Esi tikras vyras rytfani. Man noretusi ir is Zalgirio fanu puses daugiau savikritikos. Peace!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 11:54
Dėl suprastėjusių komandos rezultatų, žaidėjų-asmenybių trūkumo ir klubo rinkodaros klaidų susidomėjimas „Lietuvos rytu“ per pastarąjį penkmetį iš tikrųjų gerokai sumenko. Tai pastebima ir per Vilniuje vykstančias dvikovas su Kauno „Žalgiriu“, kuomet palaikančių žalgiriečius žmonių į „Siemens“ areną susirenka netgi daugiau nei šeimininkų gerbėjų.

--------------------------------------------------------------

Eiline porcija sudo raudoniems fanatikams i snuki. Idomu kur cia tie, kurie vis issijuose aiskindavo kad Siemense vistiek raudonu laikrascio pakaliku daugiau nei Zalgirio gerbeju nors metai is metu bei visi video akivaizdziai parodydavo kas yra kas. Kiek pamenu cia vienas issigimelis su savo bezdzioniskais bei piderastiskai klonais pastoviai bandydavo kazka isvartyti. Ka, be argumentu, nevykeliai?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 11:53
Nesuprantu, kodėl visi taip šlovina tą iš lyg iš kokio Lentvario kaboko išlindusį ūkininką?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 11:11
O dabar parašysiu ne optimizmo kupiną straipsnį, o realų vertinimą. Rytas nesugebėjo surinkti pilnos net šios nedidelės salės. Statyba pilnus sporto rūmus surinkdavo į Koračo taurės varžybas. Taip, kad ne fenikso pakilimas, o reklaminio projekto agonijos tęsinys. Linkiu Jums kuo greičiau išnykti iš krepšinio žemėlapio.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 11:00
Gal kazkas ir vaikscios i rungtynes "ziureti Seskaus sou", bet as asmeniskai pageidauciau ziureti auksto lygio rungtynes.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 10:56
Kalnu nenuvers Eurocupe bet pastumdeliai irgi nebus:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 10:55
Ačiū autoriui, straipsnis tikrai geras.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 10:34
sdf
cia ne naujo lapo atvertimas o paskutinio siaudo sugriebimas. sumazintas biudzetas, prienu sudetis, neturi uz ka net siemenso issinuomot
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-10-16 10:23
Šūdų malūnas, o ne naujas lapas. Komanda kaip žuvis, pūva nuo galvos. Naujas lapas bus tada, kai bus nachren pasiūstas Beobabas ir visi Purliai išlydėti pro duris. Deja, to nėra. Eilinį sezoną surinkta krūva, nu ne, ne šiaip krūva, o DIDELĖ KRŪVA legionierių, kurių lygis netraukia net silpniausių lietuvių, užuot susirinkus į jų vietas kitus lietuvius ir paėmūs vieną legionierių, kuris būtų aiškus LYDERIS (juk to iš legionierių ir norima). O dabar kaip jau sakiau, čia ne naujas lapas, čia tik tolimesnė mūsų komandos agonija.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas