Gecevičius: „Sėdėjimas ant suolo galbūt išeis į naudą“

2007-01-17 14:48
Šarūnas Mazalas, „Lietuvos žinios“

Martynas Gecevičius sulaukė savo valandos. 18 metų krepšininkas gruodžio viduryje gavo pasiūlymą iš vieno pajėgiausių Lietuvos klubų Vilniaus „Lietuvos ryto“. Su „Lietuvos rytu" vienas talentingiausių Lietuvos krepšininkų kontraktą sudarė prieš pat Kalėdas. Per beveik mėnesį Gecevičius sužaidė vos vienas rungtynes. Buvęs Vilniaus „Sakalų“ lyderis to nesureikšmina ir įsitikinęs, kad geriausios jo rungtynės – dar ateityje.

Trečią sezoną „Sakalams“ atstovavęs Gecevičius Lietuvos krepšinio lygoje sužaidė 8 rungtynes, per kurias vidutiniškai pelnė 13,4 taško, tritaškius metė 41 proc. taiklumu.

Perėjęs į „Lietuvos rytą“ Gecevičius priverstas pamiršti laisvalaikį, o negavęs per karjerą nuolat turėto 13 numerio jų pakeitė skaičiumi 31.

Permainomis patenkintas

– Kaip jaučiatės naujoje komandoje praėjus beveik mėnesiui nuo atvykimo?
– Nesijaučiu kaip nors kitaip. Sportuoju, dirbu, gaunu didesnį krūvį, ir tiek. Komanda draugiška, priėmė gerai, problemų nebuvo. Aišku, šiek tiek sunku priprasti prie treniruočių anglų kalba, griežtoko trenerio, bet po truputį įsibėgėju. Kuo toliau, tuo geriau jaučiuosi, tik poilsio būna kur kas mažiau.

– Į naują komandą įsibėgėjus sezonui įsiliejote pirmą kartą per karjerą.
– Tai buvo kiek netikėta. Be abejo, žaisti nuo sezono pradžios būtų kur kas lengviau, tačiau yra taip, kaip yra.

– Ar praėjus mažiau nei mėnesiui galite tvirtai pasakyti, kad nesigailite perėjęs į „Lietuvos rytą“?
– Kol kas net nebuvo minties gailėtis. Žmonės kalba, kad manęs neregistravo trejoms rungtynėms iš eilės, bet dėl to nekeliu problemos. Komandos treniruotės labai rimtos, man tai gerai. Dabar mažiau žaisiu, vasarą būsiu išsiilgęs krepšinio, tai padės geriau pasirengti žaidimui jaunių rinktinėje, su kuria dalyvausiu pasaulio čempionate. Dabar dažnai dirbu individualiai. To anksčiau niekada nedariau, todėl tikrai nesigailiu perėjęs į „Lietuvos rytą".

– Jums, kaip krepšininkui, dažnai padeda tėvai. Jų žodis prieš pereinant į „Lietuvos rytą“ buvo svarus?
– Taip, tėtis, kaip visada, padėjo. Derinome sąlygas, viskas įvyko gana greitai – nuo pasiūlymo iki kontrakto pasirašymo truko mažiau nei savaitę. Jis pasitarė su keliais treneriais, ir visi patarė pereiti į aukštesnį lygį, nes tai padės kur kas greičiau tobulėti. Tėvai norėjo, kad pakeisčiau klubą. Tėtis man – kaip agentas. Jis visa tai supranta, turi pažįstamų, todėl tikrojo agento, kol žaidžiu Lietuvoje, man tikrai nereikia.

Dirba sau

– Kokį įspūdį sudarė reiklumu garsejantis Zmago Sagadinas?
– Tai griežtas treneris, iš kiekvieno reikalaujantis kiek įmanoma daugiau. Treniruotės sunkios, ilgos, niekada neturime visos poilsio dienos. Tačiau visi treneriai skirtingi. Pas vieną lengviau, pas kitą sunkiau, vienam patinki, kitam ne, tačiau pas visus reikia dirbti. Jei nori tobulėti, turi dirbti sau, o ne treneriui. Vis dėlto jeigu treneris griežtesnis, labiau verti save dirbti.

[image=6095 left Martynas Gecevičius tikina, kad po treniruočių „Lietuvos ryto“ komandoje jaučiasi labiau pavargęs]– Ar kartais atrodo, kad treneris per griežtai žiūri į žaidėjus?
– Gal kartais ir atrodo. Bet jeigu toks yra treneris, negali jo pakeisti. Ne jis turi taikytis prie žaidėjų, mes turime taikytis prie jo. Nemanau, kad tokių reiklių trenerių yra daug, todėl esu įsitikinęs, kad po Z.Sagadino dirbti su kitais treneriais bus kur kas lengviau.

– Kaip jautėtės po pirmų treniruočių pas Sagadiną?
– Pirmiausia treniruojuosi su stipresniais vyrais nei „Sakaluose". Jie žaidžia rinktinėse, turi daugiau patirties, yra fiziškai stipresni, prie to reikia pratintis. Treniruotės labai intensyvios ir sunkesnės nei „Sakaluose", dirbti reikia daugiau, ir nuovargį jaučiu kur kas labiau.

– Vienas jūsų idealų – Šarūnas Jasikevičius, kuris pas Sagadiną į Liublianos „Olimpija“ atvyko būdamas 23 metų ir kitą sezoną persikėlė į Barseloną. Tikitės taip patobulėti?
– Sagadinas šiandien man naudingas, jis yra griežtas ir reikalauja daug, man tai išeis į naudą. Žengti aukščiau norisi visą laiką. Nežinau, ar jis liks po šio sezono, tačiau netgi pusė metų jo komandoje man suteiks pliusų. Dėmesio į tai, kad jis treniravo Jasikevičių, nekreipiu. Žinau, kad Sagadinas išugdė keletą žinomų krepšininkų.

– Ar Sagadinas pasakė jums, ko tikisi?
– Laikraštyje skaičiau, kad nori iš manęs paruošti lygiavertį krepšininką kitam sezonui. O apie šį sezoną nesakė nieko.

– Tokių metų krepšininkui kaip jums reikalinga žaidybinė praktika. Nebijote sėdėdamas ant suolelio „Lietuvos ryte“ nustoti tobulėti?
– Apie tai negalvojau ir nematau problemos, jeigu likusią sezono dalį reikės praleisti ant atsarginių žaidėjų suolelio. Juolab kad sezonas jau į pabaigą – liko puspenkto mėnesio. Galbūt žaidėjus iš rikiuotės išves traumos, tuomet ir man gali atsirasti laiko aikštėje. Gal tai netgi išeis į naudą, nes pastaruosius ketverius metus gyvenau krepšiniu ir neturėjau poilsio.

–  Kaip dažnai dirbate su komanda ir individualiai?
– Kai komanda būna Vilniuje, tai dirbame kartu. Individualiai treniravausi „Lietuvos rytui“ išvykus žaisti į Rygą bei į Ispaniją. Treniruodamasis individualiai rytais su Arvydu Gronskiu tobulinu kamuolio varymą, judesius ir metimą, o vakarais Juozas Šapalas ruošia fiziškai.

– Gal Gronskis į „Lietuvos rytą“ pakviestas dėl jūsų?
– Nežinau, kaip yra iš tiesų, tačiau taip atrodo. Jis nevyko su komanda į Ispaniją, tačiau buvo Latvijoje. Galbūt negalima sakyti, kad vien dėl manęs, nes ir jis nori tobulėti mokydamasis iš Sagadino. Malonu, kai tarp trenerių yra pažįstamų žmonių. Pirmi du „Lietuvos ryto“ treneriai užsieniečiai, taigi kuo daugiau lietuvių komandoje, tuo linksmiau.

– Kai iš „Sakalų“ išvykote kartu su Gronskiu, nauju Lino Šalkaus asistentu tapo Algirdas Milonas – pirmasis jūsų treneris Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje. Nejautėte nostalgijos?
– Šiek tiek jaučiau. Sužinojęs šią naujieną pamąsčiau, kad būtų malonu vienoje komandoje dirbti su pirmuoju treneriu. Gaila, kad į „Sakalus“ jis atejo tik dabar.

Laisvalaikio neliko

– Atvykęs į „Lietuvos rytą“ buvote priverstas paaukoti 13 marškinėlių numerį. Jums tai ką nors reiškia?
– Visuomet žaidžiau 13 numeriu pažymėtais marškinėliais. Turiu pakabuką su skaičiumi 13, be to, šis skaičius išgraviruotas ant mano apyrankės. Todėl meluočiau sakydamas, kad tai nieko nereiškia. Man tas skaičius svarbus, todėl naujoje ekipoje sukeičiau skaičius ir pasirinkau 31 numerį.

– Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas tapus „Lietuvos ryto“ žaidėju?
– Didžiausias pokytis – laisvo laiko dingimas. Ryte treniruojiesi, grįžęs pavalgai, pamiegi, vakare vėl treniruotė. Anksčiau būdavo laisvų dienų, kai galėdavau nueiti kur nors pavalgyti, į kiną, o dabar laisvalaikio ne per daugiausia. Gaunu didesnį krūvį, todėl daugiau laiko reikia skirti miegui ir poilsiui. Po Naujųjų metų nė karto per savaitę nebuvau mokykloje. Anksčiau mokiausi laisvu grafiku, tačiau dabar reikės tai daryti dar laisvesniu. Teks eiti kalbėti su mokyklos vadovais.

– Kaip pasikeitė jūsų atlyginimas ir ką darėte su pirmaisiais pinigais, uždirbtais „Lietuvos ryte“?
– „Lietuvos ryto“ biudžetas yra didesnis nei „Sakalų“, todėl normalu, kad mano atlyginimas taip pat pakilo. Pirmuosius pinigus jau gavau, tačiau nieko nepirkau, nes nespėjau ir neturėjau laiko. Kai pinigų yra, planų visada gali atsirasti. Šiuo metu tėvams padedu remontuoti namus, tvarkau savo kambarį.

– Automobilio neturi – galbūt jis bus vienas pirmų pirkinių?
– Ne, niekaip neprisiruošiu laikyti egzaminų pažymėjimui gauti. Pasižadėjau iki vasaros prisiversti tai padaryti, kadangi sutartyje su „Lietuvos rytu“ numatyta, kad klubas turi man skirti automobilį. Dabar į treniruotes kartais atveža tėtis, kartais tenka vykti taksi – kelione viešuoju transportu užima per daug laiko.


Rodyti komentarus
To SMS
Tai bl ,jei pats uzhkala normaliai babkiu,tai negali sau leist net taxo samdytis ?
Suprasciau dar,jei uzh baciaus pinigus vazhinetu...Pagal tavo logika tai kuo turtingesnis ,tuo labiau ishlepes ,o kad reikejo daug darbo idet tam ,kad turetu tai ka turi ,tai neesme....
2007-01-23
Atsakyti
SMS
aaa...islepintas...viesuoju transportu newazineja:DDDD
2007-01-23
Atsakyti
Na įis vyrkuas ateityje turėtų tapti vienu geriausiu Lietuvos žaidėjų. Manau kad šį sezon paidrbėjęs su Sagadinu kitą jis vėl rungtyniaus Sakalauose ir išeis taip kaip Seibučiui
2007-01-21
Atsakyti
ne tik Lukaiskis su Kadziuliu duodawo jauni, Kuzminskas Siauliuose irgi gerai warydawo, bet ryte sunyko..... Kadziulio is wiso negirdet, o Ciuchinas net all stars zais Vokietijoj :) o ka cia darydawo? idedawo karteli per rungtynes :)
2007-01-19
Atsakyti
Pagal Sagadina ,tai Gecevicius talentingas snaiperis,taciau neatletishkas -teisybe ,o atletishkumas deja yra labiau igimtas ir del to labiau parodantis krepshininko potenciala dalykas negu kad taiklumas,kuris labiau pasiekiamas darbu-del to shiek tiek neramu ,bet svarbiausia (ir manau ) kad jis gerose rankose
2007-01-18
Atsakyti
Zaidejas jaunas bet nereiskia, kad negali rungtiniauti aukstame lygyje. puikus pavyzdys tas 16-metis rungtyniaujantis eurolygoj
2007-01-18
Atsakyti
galetu siauliam paskolint si zaideja kita sezona. tikrai jam iseitu i gera. o kaip apsils kojas gales grizt i ryta. be to siauliai zais europoje, tai irgi pliusas.
2007-01-18
Atsakyti
nu nzn, kazkaip retai kas gero buvo kai rytas paimdavo jaunus ir ant suolo prilaikydavo...tas pats lukauskis kaip duodavo su kadziuliu lkl budami 18, o dbr...
2007-01-18
Atsakyti
Normalus vyriukas.
2007-01-18
+1
Atsakyti
Man dar jis per jaunas atrodo ir sneka nesamones
2007-01-17
-3
Atsakyti
cia tai komandos vaikis:
"Galbūt žaidėjus iš rikiuotės išves traumos, tuomet ir man gali atsirasti laiko aikštėje. Gal tai netgi išeis į naudą, nes pastaruosius ketverius metus gyvenau krepšiniu ir neturėjau poilsio."
2007-01-17
+3
Atsakyti
to Ytvaras.
Macas iskio Neptune taip, pat, kaip ir Gecevicius Sakaluose. Tiek pat ir Siskauskas Sakaluose iskilo, o Jasikevicius iswis atejes y Ryta jau buwo siuolaikiniame krepsinyje ne jauniklis (apie 22 metu). Bet wisiems siems zaidejams Rytas tapo tramplinu y pasauliny krepsiny, ir tuo poziuriu butent rytas juos subrandino y tarptautinio lygio zaidejus, o komandos is kuriu jie atejo, juos subrandino rytui, panasiai kaip Zalgirio dubleriai Zalgiriui.
Nematau nieko blogo, kad Rytas neturi dubleriu komandos (cia tiems kas lbj akcentuoja sita).
2007-01-17
+3
Atsakyti
to [SaRaS] pats sagadians sake kazkada sake, akd jis geras snaiperis,bet sipnas fiziskai. gal ne kiek fiziskai, o atletiskumo truksta. juk ir interviu pats sake, kad nesitreniruodavo invidualiai, o kad butum geras zaidejas vien trenkiu su teamu tikrai neuztenka.
2007-01-17
Atsakyti
Nors vienas Ryte jaunas zaidejas yra iskiles auksciau ? Neskaitant, kad Macas iskilo Neptune. Na nebent Jasikevicius
2007-01-17
-3
Atsakyti
ammm del sulios jam manau ner ko rupintis... kazkaip visiems krepsininkams tas pofik :) sustipreti? o tai ka, jis silpnas...? jo sudejimas is tiesu geras ir pakankamai stiprus jis fiziskai yra...
2007-01-17
+3
Atsakyti
na bent uzdirbs pinigeliu ir nieko blogo;] ir dar swarbu kad bent 12kl baigtu bet manau susitars su sules waldzia ir parasys jam kad baiges tik egzu nelaike
2007-01-17
+3
Atsakyti
mano nuomone svarbiausia,kad sustipretu invidualiai ir igautu kamuolio varymo texhnikos bei fizines jegos. jei fizines jegos nebus busi tik paprastas snaiperis, o tada atsiranda galimybe nusiristi.
2007-01-17
+1
Atsakyti
Na ,cia tie "teisingi sprendimai" truputi juokingi...Jei ir nepavyks akivaizdzhiai patobulet Geceviciui ,tai tikrai nereiksh ,kad Sakaluose ,ar net kokiam Zhalgiry jis patobuletu dar labiau...
2007-01-17
-1
Atsakyti
hm,jo jeigu ji uzlaikys ant suolo ir gi nieko gero reikia zaidibynes praktikos,na nors per lkl macus tegul duoda palosti
2007-01-17
+2
Atsakyti
Pora metu ir pamatysim ar teisingas sprendimas buvo.
2007-01-17
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas