Didžiosios pertraukos metu buvo pagerbti buvę žalgiriečiai Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Vladimiras Ivlevas pelno du lengvus taškus Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Vytenis Lipkevičius per 11 minučių spėjo pelnyti 9 taškus ir surinkti 15 naudingumo balų Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Žalgirio sirgaliams buvo ką pamatyti ir pertraukėlių metu Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Vaidas Kariniauskas sužaidė sėkmingas rungtynes Nuotr.: Fotodiena.lt/E. Blaževičius

Kauno „Žalgirio“ (1-1) ekipa iškovojo vieną didžiausių Eurolygos pergalių per visą savo istoriją. Gintaro Krapiko auklėtiniai namuose 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21) nepaliko vilčių Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (1-1) krepšininkams.

2003-12-11

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai spurtavo 19:2 ir paliko rusus už nugarų (38:19). Puikaus „Žalgirio“ priekinės linijos žaidimo dėka šeimininkai didžiąją pertrauką pasitiko turėdami triuškinantį 24 taškų pranašumą (48:24).

Keturi kauniečių aukštaūgiai – Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Darius Songaila ir Artūras Gudaitis iki ilgosios pertraukos pelnė 34 iš 48 komandos taškų.

Žemutinio Naugardo ekipa po didžiosios pertraukos pelnė 9 taškus be atsako, tačiau „Žalgiris“ neleido varžovams atsitiesti, o Vytenio Lipkevičiaus 8 taškai iš eilės ir techninė varžovų pražanga pradėjo skandinti „Nižnij Novgorod“ laivą (72:38).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai vėl mėgino pakilti iš pelenų, tačiau ir vėl nesėkmingai – rusai neįstengė sustabdyti ir Gintaro Krapiko į aikštę mesto jaunimo bei turėjo susitaikyti su triuškinančiu pralaimėjimu.

„Žalgiriui“ taškus pelnė visi 12 aikštėje pasirodę krepšininkai, o pirmą kartą Eurolygoje pasižymėjo Donatas Tarolis. Jis tapo ir puikaus perdavimo Tomui Dimšai autoriumi, kai pastarasis ataką pabaigė dėjimu sugavus kamuolį ore.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13, Darius Songaila, Robertas Javtokas ir Jamesas Andersonas po 12, Vaidas Kariniauskas 11, Artūras Gudaitis 10 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9.

„Nižnij Novgorod“: Tayloras Rochestie 16, Trey Thompkinsas 10, Artiomas Parakhouski 9, Tarence‘as Kinsay ir Vladimiras Ivlevas po 7, Willas Danielsas 6.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Ainaras Bagatskis („Nižnij Novgorod“ vyr. treneris)„Visų pirma noriu pasveikinti „Žalgirio“ komandą su pergale. Prieš rungtynes jaudinausi dėl dviejų dalykų. Pirma „Žalgiris“ turi daug daugiau patirties, o antra – „Žalgirio“ šeštasis žaidėjas yra sirgaliai. Mes gerai pradėjome rungtynes ir aš buvau patenkintas savo auklėtinių žaidimu, tačiau vėliau „Žalgirio“ krepšininkai nuo mūsų atitolo ir mano auklėtiniai neberado kaip sustabdyti tolstančius varžovus.

Gintaras Krapikas („Žalgiro“ vyr. treneris): „Visų pirma noriu visus pasveikinti. Tuos, kurie susirinko į pirmas „Žalgirio“ rungtynes namie ir visus tuos, kurie padėjo pasiekti pergalę. Taip pat noriu padėkoti savo auklėtiniams, kurie neleido abejoti rungtynių laimėtoju ir atidavė visas jėgas aikštelėje.

Ar turėjau priekaištų žaidėjams? Neturėčiau priekaištų tik tokiu atveju, jeigu varžovai įmestų nulį taškų. Mes leidome varžovams atkovoti net 18 kamuolių po mūsų krepšiu ir tai yra gerokai per daug. Gerai, kad mes pirmavome 30 taškų skirtumu ir tai nebuvo lemiamas faktorius rungtynėse.

Esu nepatenkintas ir tuo, kaip pradėjome antrą rungtynių pusę. Žaidėjai žinojo, kad varžovai trečiąjį kėlinį pradeda labai energingai ir dažnai jį laimi prieš varžovus 10-15 taškų skirtumu, tačiau tai ignoravo ir leido trumpam sumažinti skirtumą. Tuomet reikėjo savo auklėtiniams tai priminti.

Tiesa pasakius, nežinojau apie faktą, kad tai trečia pagal dydį „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje. Žinoma, kad jis man įdomus. Pasikartosiu, man dar maloniau leisti visiems savo žaidėjams parungtyniauti ir žinoti, kad nė vienas žaidėjas prieš svarbias sekmadienio rungtynes su „Šiauliais“ negalės skųstis, jog yra pavargęs.“

Jameso Andersono dėjimas:

Išsamesnis Krapiko komentaras:

1 2 3 4 5 6 7 8  »
2014-11-14 16:34

2014-10-26 16:47
kaip jaustis neptuno fanams ir zaidejams matant kaip teisejai traukia ryta.
2014-10-25 22:08
Maladiec Zali, tai ne kitos dvi Lietuvos gedos: 1)Rytas kuris nuo rumunu susinesiojo i vienus vartus 2)Neptunas vos isstenejo sunkia pergale namie pries kita kibirtautes lygmens komanda, kurios lyderis Bobanas karta per sezona suzaidzia geras rungtynes. O siaip kita savaite nusimato tokia: Sudrytis prapils ir Rusijoje, Klaipedos fuksininkai bus sunesioti namie, o Zalgiris duos rimta kova turkams :)

2014-10-25 11:12
Sveikinu visus su pergale:) gal zinote kodel vaizdo reportaze man nesigirdi zaideju komentaru? garsas yra, visa kita girdisi bet ka zaidejai sneka nesigirdi...
2014-10-25 10:24
GreenWhiteBZalgiriui, tai tik duot Lekavicius, Kariniauskui ir Gudaiciui 5metu kontraktus ir liept pasirasyt :D nes tokiu tempu kokiu jie progresuoja... bus elite uz 2-3 metu.

nebent su salyga kad parduoti po 2-3 metu nes laikyti zalgiri 5 metus juos butu nelogiska,visi zinom kad zalgiris vis del to nera tas lygis kur galetum visapusiskai tobuleti visa karjera...
-1
2014-10-25 09:48
Rytfaniu kaip ir nerasa, kai naugarduką taip sunešiojo žali ;s
2014-10-25 08:13
Nu jo, Lekavičius tikrai puikiai žaidžia, mato aikštę, gal tas jaunatviškas veržlumas kartais ir priverčia vienoj ar kitoj vietoj suklysti, bet bendrai žvelgiant, tai geras įžaidėjas jau dabar, labai greitas, bet matos greitai pavargsta, greičiausiai todėl ir žaidžia apylygiai su Kariniausku, nors pastarasis irgi gėdos nedaro, jei nebūtų Lekavičiaus, tai Kariniauskas manau irgi susilauktų daug liaupsių, vis tik akivaizdu, kad pastarasis nusileidžia Lekavičiui tiek aikštės matymu, tiek greičiu.

Bendrai žvelgiant, tai dar matau kad Milaknis žaidė ilgiausiai, vadinasi Žalgiris dar neišnaudojo savo viso potencialo :)))
2014-10-25 05:19
Sveikinu, atrodo tikrai zalgiris stipriai siais metais. Labai man patinka sita taktika auginti zaidejus. Aplamai Gudaitis, kariniauskas, dimsa, lekavicius gales imti komanda i savo rankas kitais metais, o Javtokas su songaila eit I pensija.

--
2014-10-25 01:50
Too easy :)
2014-10-25 01:34
El Crapiko strikes again!!!
2014-10-25 01:00
Nera blogas tas karinauskas, bet su lekavicium zalgirio puolimaa nepalyginamai geriau atrodo. Neziurekit vien i statistika, ziurekit kaip kamuolys juda, kai zaidejas aikste mato: pas karinauska to nematau kol kas, o pas lekaviciu - kaip pas patyrusi zaideja. Puikiai jaucia komanda vyrukas ir pagyvina zaidima is kart

--
2014-10-24 23:57
Pajudėjo šiandien nenormaliai Žalgiris :) Tik sedėjau ir grožėjaus :)
2014-10-24 23:54
su pergale! kur reiktu pamatyt irasa internete gal kas link :)
2014-10-24 23:39
2014-10-24 23:11
MiamiBig3Puikus zaidimas! Daugybe graziu epizodu, sveikinu su antra grazia lietuviu pergale eurolygoje per dvi dienas!--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

prisidedu prie sveikinimu,tiesiog puikiai suzaide si vakara zalgiris.
2014-10-24 22:53
Lekavicius, Lekavicius - visi cia tik giria - nu gerai atrodo nieko nesakau, nu bet Kariniauskas tikrai niekuom nenusileidzia ! Ziurint i duomenis - mano nuomone Kariniauskas toliau eis - labai labai panasus zaidimo stilius i Diamantidzio - netgi metimas panasus - abu berods kairiarankiai - moka ir megsta zaisti nugara i krpesi pries zemesni varzova - zodziu su Jaskos pagalba galim tureti lietuviskaji Dimitriju !!

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.