Mindaugas Kuzminskas surinko 16 naudingumo balų
Nuotr. AFP-Scanpix
Mindaugo Kuzminsko atstovaujama Malagos „Unicaja“ (2-0) antrąją pergalę Eurolygoje iškovojo po labai dramatiškos kovos namuose. B grupės mače Joano Plazos kariauna 87:84 (15:20, 21:18, 27:25, 24:21) įveikė Berlyno ALBA (0-2).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui ALBA spurtavo laimėdami atkarpą 11:3 ir įgijo pranašumą (74:69). Plaza paprašė minutės pertraukėlės, o per ilgai pasitarime užtrukusi Malagos ekipa buvo nubausta technine pražanga.

Nepaisant tokio sukrėtimo, aikštės šeimininkai nepalūžo ir Jaysono Grangerio tolimas metimas 38-ąją mačo minutę atstatė lygybę (77:77).

Svečiai toliau rasdavo būdų pralaužti „Unicaja“ zoninę gynybą, bet taikliais metimais atsakydavo ir Ispanijos atstovai. Po Jaysono Grangerio metimo iš po krepšio rezultatas vėl tapo lygus (84:84), o ilgai rezgę savo antpuolį vokiečiai pažeidė trijų sekundžių taisyklę ir paliko rungtynių baigties likimą varžovų rankose.

„Unicaja“ paskutinėje atakoje degino sekundes ir du varžovus suklaidinęs graikas Kostas Vasileiadis metė tritaškį aidint sirenai, kuris pasiekė tikslą.

Kuzminskas ant parketo praleido 27 minutes ir buvo vienas rezultatyviausių komandos žaidėjų. Lietuvio sąskaitoje 12 taškų (4/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/1 baudos), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys, 3 klaidos ir 16 naudingumo balų.

„Unicaja“: Ryanas Toolsonas 13, Jaysonas Grangeris ir Mindaugas Kuzminskas po 12, Franas Vasquezas 10, Willas Thomasas 9.

ALBA: Marko Baničius 16 (8/9 dvitaškiai), Jamelis McLeanas 14, Cliffas Hammondsas 11.