23 taškus pelniusi Santa Okockytė atvedė marijampolietes į pergalę
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Ketvirtąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo ir be pralaimėjimų toliau žengia Marijampolės „Sūduva“ (4-0), kuri svečiuose po tikro nervų karo rezultatu 76:75 (15:22, 20:20, 21:13, 20:20) rungtynių pabaigoje įveikė vietos „Fortūną“ (2-2).

Mačo pradžią spurtu 9:2 pradėjo viešnios iš Marijampolės, tačiau sėkmingas Marinos Solopovos žaidimas leido „Fortūnai“ kiek priartėti – 9:7, o vėliau ir išlyginti rezultatą – 11:11. Taiklūs klaipėdiečių metimai likus iki kėlinio pabaigos kiek daugiau nei 2 minutėms leido „Fortūnai“ išsiveržti į priekį – 19:13, o pirmąjį ketvirtį laimėti rezultatu – 22:15.

Antrajame kėlinyje po taiklių Monikos Grigalauskytės baudų metimų, „Fortūna“ į priekį įsiveržė jau dviženkliu skirtumu – 26:15. Priešnuodžių prieš klaipėdiečių puolimą „Sūduvai“ niekaip nepavyko rasti ir likus žaisti iki ketvirčio pabaigos kiek daugiau nei 3 minutes „Fortūna“ pirmavo – 35:22. Po taiklaus Elos Briedytės tritaškio ir Santos Okockytės taiklaus metimo „Sūduva“ priartėjo 32:39. Visgi „Fortūnai“ pavyko išlaikyti panašumą ir kėlinį laimėti 42:35.

Trečiajame ketvirtyje po Rasos Mileškienės taiklaus dvitaškio metimo su pražanga, „Fortūnos“ persvara sumažėjo iki 3 taškų – 43:42. Įpusėjus kėliniui „Sūduva“ jau kvėpavo į nugarą uostamiesčio komandai – 47:49, o netrukus ir išlygino rezultatą – 49:49. Likus žaisti 25 sekundes „Sūduva“ jau buvo priekyje rezultatu 56:53, o ketvirtį laimėjo – 56:55.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko jau taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui 67:64 priekyje buvo „Fortūnos“ ekipa, tačiau likus žaisti 3 minutes iki rungtynių pabaigos po Sandros Baliutavičiūtės dvitaškio „Sūduva“ jau buvo priekyje 71:69. Likus žaisti 30 sekundžių, rezultatu 74:73 priekyje buvo „Sūduva“, tačiau taiklų metimą iš po krepšio pataikė M. Grigalauskytė ir likus žaisti 19 sekundžių išvedė „Fortūna“ į priekį – 75:74. Likus žaisti 2.6 sekundės, prie baudų metimo linijos stojo S. Okonckytė bei realizavusi metimus išvedė „Sūduvą“ į priekį – 76:75. Paskutinė klaipėdiečių ataka buvo netiksli ir nors M. Solopova reikalavo pražangos, tačiau ji užfiksuota nebuvo, o „Sūduva“ šventė pergalę rezultatu 76:75.

„Fortūna“: Monika Grigalauskytė 18 (22 atk. kam., 31 naud. bal.), Justina Matuzonytė 16 (8/10 dvitaškiai, 20 naud. bal.), Marina Solopova 15 (9 atk. kam., 12 rez. perd., 26 naud. bal.), Inesa Visgaudaitė 13.

„Sūduva“: Santa Okockytė 23 (3/3 tritaškiai, 6 rez. perd., 23 naud. bal.), Iveta Šalkauskė 20, Ela Briedytė 10 (3/3 tritaškiai, 4 rez. perd., 18 naud. bal.), Sandra Baliutavičiūtė 10.

2014-10-25 22:39
faktas ;) Aplamai juokinga kai lt rinktines zaidejos is po krepsio prameta ;) Nekalbu apie Grigalauskyte, tas visoms moterims galioja

--
2014-10-25 20:30
jei grigalauskyte bent kasantra metima is po krepsio imestu, butu ir 39 ir 40 naudingumas ir pergale
2014-10-25 19:59
as
Bet rimtai ;) Tie kas moka skaiciuot naudinguma, galit patsys susikaiciuot.. Grigalauskytes naudingumas turetu buti 39
2014-10-25 19:51
Romas
Ar gali baigti cia rasineti Grigalauskytes vaikinas, mama ir druges? Apgailetina.
2014-10-25 18:48
pakeiskit nuotrauka, geda ziureti
2014-10-25 18:47
fanas
techniniame protokole Grigalauskytes naudingumo balas 38. Spauda irgi apvagineja, ne tik teisejai. Butu gerai, kad teiseju asociacija perziuretu sitas rungtynes, nes leme komandoms taska, o Fortuna liko ir cia apvogta. Zinoma, reikejo imesti vienu metimu daugiau ir viskas, bet 5 bauda Matuzonytei (abejotina) likus 5 sekundem, Fortuna jau periminejo kamuoli - bauda, bauda Visgaudaitei likus 2,6 sekundes (abejotina), o kodel nesvilpe baudos Suduvai paskutinemis sekundemis, nors buvo tikrai. Svarbiausia, kad Fortuna padovanojo nuostabias akimirkas ziurovams, ir tikrai yra geresne pagal perspektyva moteru krepsiniui. Sekmes merginos dar laukia daug graziu kovu, mes su jumis!!!
2014-10-25 17:46