Itin rezultatyviai žaidusio Evaldo Žabo indėlio panevėžiečiams neužteko
Nuotr. Augustas Didžgalvis
Antrąją nesėkmę Baltijos krepšinio lygos (BBL) B grupėje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (2-2) klubas, svečiuose 95:99 (34:21, 18:27, 17:24, 26:27) nusileidęs Valgos „Maks ja Moorits“ (2-1) krepšininkams.

Šioje dvikovoje „Lietkabelis“ vertėsi vos su septyniais krepšininkais, kadangi namuose liko traumuoti Dainius Šalenga, Žygimantas Jonušas ir Mantas Kazonas, o Tautvydas Lydeka ant parketo nepasirodė.

„Lietkabeliui“ koją pakišo ir itin prastai realizuoti baudos metimai – tikslą pasiekė vos 15 baudos metimų iš 26 – 58 procentai. Varžovai realizavo 11 metimų iš 13 ir užfiksavo 85 procentų pataikymą.

„Lietkabelis“ sėkmingai pradėjo susitikimą ir po laimėtos atkarpos 8:0 7-ąją minutę įgijo dviženklį pranašumą (25:15), kurį ne tik išlaikė, bet ir šiek tiek padidino pasibaigus pirmajam kėliniui – 34:21.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai turėjo iniciatyvą savo rankose iki 16-osios minutės, kuomet Valgos ekipa spurtavo 12:2 ir priartėjo – 45:48. Svečiams pavyko atlaikyti estų šturmą ir įpusėjus mačui komandas skyrė 4 taškai – 52:48.

Po didžiosios pertraukos Valgos klubui galiausiai pavyko perimti iniciatyvą ir laimėta atkarpa 10:2 leido susikrauti 8 taškų pranašumą – 67:59. „Lietkabelis“ neleido varžovams atitrūkti ir atsakė savo sėkmingu žaidimu, leidusiu priartėti – 67:68.

Lemiamame kėlinyje užvirė atkakli kova. Prabėgus 2 minutėms „Maks ja Moorits“ truktelėjo į priekį (79:74), bet „Lietkabelis“ išlygino rezultatą (79:79), o netrukus ir buvo priekyje – 83:81.

Valgos ekipa turėjo savo atsaką – spurtą 10:0, kuris leido perimti iniciatyvą – 91:83. Mindaugo Budzinausko auklėtiniai neketino nuleisti rankų ir 38-ąją minutę pasivijo varžovus – 90:93.

Likus 50 sekundžių Evaldo Žabo dvitaškis sumažino deficitą iki vieno taiklaus metimo (93:95), bet pražanga sustabdyti estai buvo tikslūs mesdami baudas – 97:93.

Likus 10 sekundžių Noah Dahlmanas turėjo auksinę galimybę išlyginti rezultatą, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė, o baudas realizavęs Valgos žaidėjas įtvirtino pergalę – 99:95.

„Maks ja Moorits“: Edgaras Kruminis 27 (7 atk. kam.), Jurijus Aleksejevas 18 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Reinis Strupovicas 17 (5 rez. perd.), Viljaras Veski 10.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 28, Darius Griškėnas 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Noah Dahlmanas 16 (9 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 11, Lukas Aukštikalnis 10, Žygimantas Janavičius 6.

Atrinkti (0) Visi (2)
aha
Linčiuoti trenerį reikia, kuris nesugeba realizuoti žaidėjų turimo potencialo. Atsiprašykit Braziukų, Kadžiulį į aikštę ir pirmyn į pergales
2014-10-29
+1
Vėl bus pasiteisinimas kodėl pralošė... Pralošė tai pralošė, bet jau ne pirmas ir ne antras kartas, kai Lietkabelis praleidžia tiek daug taškų. Nebus gynybos, nebus ir pergalių. O gynybos nebus, kol nebus naujo trenerio.