Itin rezultatyviai žaidusio Evaldo Žabo indėlio panevėžiečiams neužteko
Nuotr. Augustas Didžgalvis
Antrąją nesėkmę Baltijos krepšinio lygos (BBL) B grupėje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (2-2) klubas, svečiuose 95:99 (34:21, 18:27, 17:24, 26:27) nusileidęs Valgos „Maks ja Moorits“ (2-1) krepšininkams.

Šioje dvikovoje „Lietkabelis“ vertėsi vos su septyniais krepšininkais, kadangi namuose liko traumuoti Dainius Šalenga, Žygimantas Jonušas ir Mantas Kazonas, o Tautvydas Lydeka ant parketo nepasirodė.

„Lietkabeliui“ koją pakišo ir itin prastai realizuoti baudos metimai – tikslą pasiekė vos 15 baudos metimų iš 26 – 58 procentai. Varžovai realizavo 11 metimų iš 13 ir užfiksavo 85 procentų pataikymą.

„Lietkabelis“ sėkmingai pradėjo susitikimą ir po laimėtos atkarpos 8:0 7-ąją minutę įgijo dviženklį pranašumą (25:15), kurį ne tik išlaikė, bet ir šiek tiek padidino pasibaigus pirmajam kėliniui – 34:21.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai turėjo iniciatyvą savo rankose iki 16-osios minutės, kuomet Valgos ekipa spurtavo 12:2 ir priartėjo – 45:48. Svečiams pavyko atlaikyti estų šturmą ir įpusėjus mačui komandas skyrė 4 taškai – 52:48.

Po didžiosios pertraukos Valgos klubui galiausiai pavyko perimti iniciatyvą ir laimėta atkarpa 10:2 leido susikrauti 8 taškų pranašumą – 67:59. „Lietkabelis“ neleido varžovams atitrūkti ir atsakė savo sėkmingu žaidimu, leidusiu priartėti – 67:68.

Lemiamame kėlinyje užvirė atkakli kova. Prabėgus 2 minutėms „Maks ja Moorits“ truktelėjo į priekį (79:74), bet „Lietkabelis“ išlygino rezultatą (79:79), o netrukus ir buvo priekyje – 83:81.

Valgos ekipa turėjo savo atsaką – spurtą 10:0, kuris leido perimti iniciatyvą – 91:83. Mindaugo Budzinausko auklėtiniai neketino nuleisti rankų ir 38-ąją minutę pasivijo varžovus – 90:93.

Likus 50 sekundžių Evaldo Žabo dvitaškis sumažino deficitą iki vieno taiklaus metimo (93:95), bet pražanga sustabdyti estai buvo tikslūs mesdami baudas – 97:93.

Likus 10 sekundžių Noah Dahlmanas turėjo auksinę galimybę išlyginti rezultatą, tačiau jo dvitaškis tikslo nepasiekė, o baudas realizavęs Valgos žaidėjas įtvirtino pergalę – 99:95.

„Maks ja Moorits“: Edgaras Kruminis 27 (7 atk. kam.), Jurijus Aleksejevas 18 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Reinis Strupovicas 17 (5 rez. perd.), Viljaras Veski 10.

„Lietkabelis“: Evaldas Žabas 28, Darius Griškėnas 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Noah Dahlmanas 16 (9 atk. kam.), Vytenis Čižauskas 11, Lukas Aukštikalnis 10, Žygimantas Janavičius 6.

2014-10-29 21:49
aha
Linčiuoti trenerį reikia, kuris nesugeba realizuoti žaidėjų turimo potencialo. Atsiprašykit Braziukų, Kadžiulį į aikštę ir pirmyn į pergales
2014-10-29 21:27
Vėl bus pasiteisinimas kodėl pralošė... Pralošė tai pralošė, bet jau ne pirmas ir ne antras kartas, kai Lietkabelis praleidžia tiek daug taškų. Nebus gynybos, nebus ir pergalių. O gynybos nebus, kol nebus naujo trenerio.