Javtokas: „Trenerio žodžiai užgavo ambicijas“ (video, komentarai)

Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2014-11-02 20:42

Roberto Javtoko atstovaujamas „Žalgiris“ per paskutines dvi savaites laimėjo penkerias rungtynes
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
Nei Kauno „Žalgirio“ treneris, nei krepšininkai nesitikėjo, kad pavyks taip sėkmingai pasirodyti mače su Klaipėdos „Neptūnu“. Tik ne po to, kai po pergalės prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandoje buvo juntamas atsipalaidavimas.

Pirmoji praėjusio sezono LKL finalininkų dvikova kėlė ažiotažą, tačiau tiek jis, tiek Gintaro Krapiko nerimas buvo numalšinti greitai. Kauniečiai sekmadienį 86:48 sumindė komandą, su kuria pernai LKL finalo serijoje kovojo šešerias rungtynes, ir pasiekė didžiausią sezono pergalę.

Šis laimėjimas kartu pratęsė ir įspūdingą „Žalgirio“ pasirodymą per paskutines dvi savaites. Žalgiriečiai per tą laiką įveikė „Lietuvos rytą“, sutriuškino „Nižnij Novgorod“ ir „Šiaulius“ bei išvykoje palaužė „Anadolu Efes“.

Tokia serija, anot „Žalgirio“ trenerio, kiek nuramino komandą.

„Prieš rungtynes buvo neramu, nes jautėsi atsipalaidavimas po rungtynių Stambule, – pripažino Krapikas. – Nežinojome, ar pavyks vyrus nuteikti kovai, bet džiaugiuosi, jog vyrai suprato, kad profesionalų darbas yra tinkamai pasirengti kiekvienoms rungtynėms.“

2013-12-22 Vilniaus Lietuvos rytas – Kauno Žalgiris 58:90 32
Krapikui nepatiko tai, kaip komanda atrodė per šeštadienio treniruotę, ir po pratybų jis tai garsiai pasakė savo auklėtiniams. Trenerio žodžiai, anot Roberto Javtoko, galėjo pažadinti komandą.

„Po gerai sužaistų rungtynių Stambule viduje gal buvo pasitenkinimas savimi, – pripažino „Žalgirio“ veteranas. – Treniruotė vakar nebuvo labai gera, bent jau treneris taip sakė, ir galbūt tai kažkiek užgavo mūsų ambicijas. Supratome, kad reikia nusileisti ant žemės ir sužaidėme labai geras rungtynes.“

38 taškų skirtumas yra antras pagal dydį per visą LKL istoriją, skyręs komandas-finalininkes kitame reguliariajame sezone. Didesne persvara per 20 LKL sezonų pasibaigė tik viena buvusių finalininkų dvikova – 1998 metais „Žalgiris“ 57 taškų pranašumu (119:62) sutriuškino Plungės „Žemaitijos Olimpą“, su kuriuo prieš tai sezone kovojo finale.

„Žalgirio“ dominavimas mače su „Neptūnu“ dar įspūdingiau atrodo palyginus naudingumo balus: 106-20. Nė vienas „Neptūno“ žaidėjas nesurinko dviženklio taškų ar naudingumo balų skaičiaus.

„Žalgiris“ dar iki ilgosios pertraukos padarė viską, kad rungtynes per nacionalinę televiziją žiūrintys žmonės perjungtų kanalą. Edgaras Ulanovas aštuonioliktą rungtynių minutę greitoje atakoje įdėjo iš viršaus ir rezultatas tapo 50:18.

Kazio Maskvyčio minutės pertraukėlė ar patarimai per ilgąją pertrauką mažai ką galėjo pakeisti.

„Šnekėjome, kad esame per daug pasyvūs, atidavėme mažiau energijos, buvo mažiau komandinio darbo. Kauniečiai visur buvo greitesni ir degė didesniu noru“, – po dvikovos sakė Maksvytis.

48 pelnyti taškai yra antras blogiausias „Neptūno“ rezultatas per klubo istoriją LKL. Mažiau – 41 tašką – jie buvo įmetę tik 1998 metais, mače su „Šilutės“ komanda.

Dvikovoje su „Žalgiriu“ jie pataikė vos 27 proc. metimų (16/59), o dviženklio taškų skaičiaus nepelnė nė vienas žaidėjas.

Visa tai – nepraėjus nė dviem paroms po to, kai klaipėdiečiai savo aikštėje privertė 45 minutes nervintis Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkus. Ši dvikova, anot Valdo Vasyliaus, galėjo turėti neigiamos įtakos.

„Eurolygoje žaidėme pratęsimą, todėl ir psichologiškai, ir fiziškai pavargome. Jėgų šiandien pritrūko, – pripažino Vasylius. – „Žalgiris“ atrodė visa galva už mus geresni, buvo mus išstudijavę, o mums niekas nepavyko nei gynyboje, nei puolime.“

Tai, kad „Neptūnas“ nebuvo savas, jautė ir „Žalgirio“ krepšininkai.

„Mes įvykdėme visus trenerio nurodymus tiek gynyboje, tiek puolime, pavyko greitai užpulti, bet jie atrodė pavargę. Turbūt ir fiziškai, ir emociškai jie buvo pavargę po rungtynių su „Olympiakos“, – apie varžovus kalbėjo 9 taškus per 14 minučių pelnęs Artūras Gudaitis.

„Neptūnas“ neatrodė kaip visada, – komandos draugui antrino Javtokas. – Nežinau, ar juos išvargino paskutinės rungtynės, bet jie tikrai nesukovojo. Dėl to buvo geriau mums, mes gerai žaidėme, bet jų veidas buvo labai nekoks.“

Antras iš eilės pralaimėjimas „Neptūną“ LKL turnyrinėje lentelėje stumtelėjo į trečią turnyrinės lentelės vietą. „Žalgiris“ po devynių turų žengia pirmas.

Roberto Javtoko, Artūro Gudaičio ir Valdo Vasyliaus komentarai:

2014-11-14 16:32

2014-11-04 09:56
Mitico2013-12-22 Vilniaus Lietuvos rytas – Kauno Žalgiris 58:90Šitas varžybas Rytas laimėjo. O kurgi statistikos lentelėje šios Ryto laimėtos rungtynės: 2009–05–09 Vilnius LKL finalo serija 100:58 +42 2002–12–21 Kaunas LKL reguliarusis sezonas 107:75 +32

Tau gal nedašunta, kad čia tik Žalgirio laimėjimai prie ,ko tas tavo LR?
2014-11-03 12:09
2013-12-22 Vilniaus Lietuvos rytas – Kauno Žalgiris 58:90

2014-11-02 23:31
46 atkovoti kamuoliai pries 25...Daugiau nera ko pasakoti.