Kokie LKL rekordai ir pasiekimai gali būti pagerinti šį sezoną?

2014-11-05 15:00
Aurelijus Bezekavičius, „BasketNews.lt“ korespondentas

NBA dažnai vadinama ir pačių keisčiausių rekordų lyga. „5-tas krepšininkas, pasiekęs 10-ies tūkstančių pelnytų taškų ribą, atkovojęs 5 tūkstančius kamuolių ir perėmęs bent 2 tūkstančius“, „vienintelis krepšininkas, 14-a kartų per karjerą pirmose rungtynėse atlikęs dvigubą dublį“ – tokios ir panašios naujienos dažnai atskrieja iš už Atlanto.

Galbūt Lietuvos krepšinio lygoje krepšininkai tokiais pasiekimais pasigirti negali, tačiau bet kokiu atveju statistika – itin svarbus krepšinio elementas. LKL žaidėjai taip pat turi ko siekti šį sezoną.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia įvairiausius LKL pasiekimus ir rekordus, kuriuos šį sezoną gali pagerinti krepšininkai.

PELNYTI TAŠKAI

Rolandas Matulis ir Žydrūnas Urbonas – krepšininkai, kurie užima aukščiausias vietas LKL istorijoje pagal pelnytus taškus ir atkovotus kamuolius
Rolandas Matulis ir Žydrūnas Urbonas – krepšininkai, kurie užima aukščiausias vietas LKL istorijoje pagal pelnytus taškus ir atkovotus kamuolius
Nuotr. Fotodiena/R.Dačkus
Daugiausiai taškų per visą istoriją LKL yra surinkęs lietuviškasis Kareemas Abdul Jabbaras – Rolandas Matulis. Ilgametis Vilniaus „Sakalų“ vidurio puolėjas yra pelnęs 5645 taškus. Ir bent jau artimiausiu metu rezultatyviausio visų laikų žaidėjo titulo iš Matulio niekas neatims.

Artimiausi jo konkurentai, kaip ir pats Matulis, yra baigę karjeras. Apskritai, iš 20-ties rezultatyviausių visų laikų LKL krepšininkų vos du dar yra žaidžiantys – Dainius Šalenga ir Mindaugas Lukauskis.

6-toje vietoje įsitaisęs Šalenga yra pelnęs 4195 taškus. Jei krepšininkas sezono metu išlaikys panašų kaip dabar 11,1 taško per rungtynes vidurkį, Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjas gali palypėti laipteliu aukščiau ir įsitaisyti 5-oje vietoje, žemyn nustumdamas Andrių Šležą. Žinoma, tai priklausys ir nuo to, ar veteranui pavyks susitvarkyti su traumomis ir ar Panevėžio ekipa pateks į atkrintamąsias.

Patekti į „Top 10“ rezultatyviausių žaidėjų sąrašą greičiausiai pavyks Lukauskui. Iki dešimtosios vietos 3776 taškus pelniusiam krepšininkui trūksta vos 147 taškų. Šį sezoną krepšininkas vidutiniškai pelno po 9,2 taškus per rungtynes, jei ir toliau išlaikys panašų žaidimo lygį, Lukauskis po sezono bus peržengęs 4 tūkstančių pelnytų taškų ribą ir atsidurs tarp 10 rezultatyviausių LKL žaidėjų. Tad su dešimtuku greičiausiai atsisveikinti teks buvusiam ilgamečiam „Šiaulių“ žaidėjui Giedriui Pečiulioniui.

ATKOVOTI KAMUOLIAI

Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas patenka tarp 10 daugiausiai kamuolių per LKL istoriją atkovojusių krepšininkų
Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas patenka tarp 10 daugiausiai kamuolių per LKL istoriją atkovojusių krepšininkų
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Daugiausia kamuolių atkovojusių žaidėjų sąraše vėlgi karaliauja buvę lygos krepšininkai, o nepajudinama uola išlieka Matulis, kuris iš viso yra sugriebęs 3294 kamuolius. Antroje vietoje esančio Žydrūno Urbono rezultatas kur kas kuklesnis – 2042 atkovoti kamuoliai.

Iš vis dar žaidžiančių krepšininkų į dešimtuką patenka du žalgiriečiai – Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Aštuntoje vietoje esantis Jankūnas yra atkovojęs 1607 kamuolius. Krepšininkas, šį sezoną per rungtynes vidutiniškai sugriebiantis po 4,3 kamuolio, gali palypėti pora laiptelių aukščiau ir įsitaisyti 6-oje pozicijoje.

Realu, kad Jankūnas galėtų kilti ir dar aukščiau bei pasiekti 2 tūkst. atkovotų kamuolių ribą, kas yra pavykę padaryti tik dviem krepšininkams. Tačiau norint tai pasiekti dar šį sezoną, žalgiriečiui tektų kur kas labiau pagerinti savo kovą dėl kamuolių. 2 tūkst. ribą jis pasiektų tokiu atveju, jei jo atkovotų kamuolių vidurkis būtų po beveik 10 kamuolių per rungtynes.  Tokio vidurkio Jankūnas per karjerą dar neturėjo – arčiausiai to jis buvo praėjusį sezoną, kai vidutiniškai sugriebdavo po 8,4 kamuolio per rungtynes. 

1539 kamuolius atkovojęs Javtokas šiuo metu yra dešimtoje vietoje, tačiau joje ilgai tikrai neužsibus. Krepšininkas dar šį sezoną gali pasiekti 1800 atkovotų kamuolių ribą, o tai leistų jam įsitaisyti tarp penkių-šešių daugiausiai kamuolių atkovojusių žaidėjų. 

REZULTATYVŪS PERDAVIMAI

Robertas Giedraitis – visų laikų LKL lyderis pagal perimtus kamuolius ir rezultatyvius perdavimus
Robertas Giedraitis – visų laikų LKL lyderis pagal perimtus kamuolius ir rezultatyvius perdavimus
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Daugiausia rezultatyvių perdavimų atlikusių žaidėjų dešimtuke – vos vienas vis dar žaidžiantis krepšininkas – Lukauskis. „Lietuvos ryto“ žaidėjas yra 773 kartus sėkmingai asistavęs komandos draugams, o tai leidžia jam užimti 8-ą vietą. Šį sezoną krepšininkas kol kas negali pasigirti ypatingais skaičiais rezultatyvių perdavimų grafoje – vidutiniškai po 2,4 per rungtynes. Tačiau net ir tokie skaičiai Lukauskiui nesutrukdys kilti aukščiau.

Net ir atlikdamas po porą rezultatyvių perdavimų per rungtynes, krepšininkas turėtų užkopti bent iki 5 vietos.  Norėdamas pasiekti tūkstančio rezultatyvių perdavimų ribą, Lukauskis turėtų pasistengi labiau. Tokį skaičių krepšininkas pasiektų, jei per rungtynes dalintų beveik po 6 rezultatyvius perdavimus. 1000 ribą yra peržengę vos du krepšininkai – Robertas Giedraitis ir Rolandas Skaisgirys.

Į dešimtuką tikrai turėtų patekti šiuo metu penkioliktoje vietoje esantis Artūras Jomantas. Alytaus „Dzūkijos“ žaidėjas yra atlikęs 708 rezultatyvius perdavimus. Jomantas šį sezoną atlieka po 3,3 rez. perdavimo, jei išlaikys panašią statistiką, krepšininkas turėtų peržengti 800 rez. perdavimų ribą ir net įsitaisyti tarp „Top 6“ krepšininkų.

KITI PASIEKIMAI

Eurelijus Žukauskas – nepralenkiamas pagal blokuotus metimus
Eurelijus Žukauskas – nepralenkiamas pagal blokuotus metimus
Nuotr. M.Serbin

Lukauskis yra antras LKL istorijoje pagal perimtus kamuolius (716), tačiau jis gana stipriai atsilieka nuo visų laikų lyderio Roberto Giedraičio (949). Dabartiniais tempais Lukauskiui, kad pasiektų rekordą, reiktų lygoje žaisti dar bent du sezonus.

Šioje kategorijoje Šalenga patenka į penketuką (532 perimti kamuoliai) ir iki sezono pabaigos gali stipriai priartės prie ketvirtoje vietoje esančio Vido Ginevičiaus (603).

Šalenga dar šį sezoną turėtų patekti tarp trijų daugiausia tritaškių per visą LKL istoriją pataikiusių žaidėjų. Šioje kategorijoje pirmauja Giedrius Pečiulionis (844 tritaškiai), o Šalenga žengia penktas (496), tačiau prieš jį esantys žaidėjai – ranka pasiekiami. Andrius Šležas yra įmetęs 499 tolimus metimus, o Rolandas Skaisgirys – 515.

Blokuotų metimų karalius – be konkurencijos Eurelijus Žukauskas (765). Jis daugiau nei dvigubai lenkia trečioje vietoje esantį Robertą Javtoką (329), vienintelį aktyvų šiuo metu LKL žaidžiantį krepšininką, patenkantį į dešimtuką žaidėjų pagal daugiausia blokuotų metimų. 

Daugiausia rungtynių lygos istorijoje sužaidęs Matulis (554) taip pat pirmauja pagal pataikytus dvitaškius (1910), pražangas (1453) ir klaidas (934).

VIENŲ RUNGTYNIŲ REKORDAI

Akivaizdu, kad istoriją gali perrašyti tie krepšininkai, kurie LKL rungtyniauja jau ilgus metus. Be pergalių, čempionų titulų ar statistikos gerinimo, krepšininkai gali telktis ir ties rekordų siekimu.

Kai kurie rekordai LKL laikosi jau daugiau nei dešimtmetį. Niekas iki šiol nesugebėjo pagerinti 61 Gintaro Einikio pelnyto taško. Šiame amžiuje apskritai nė vienas krepšininkas neperžengė 50-ties pelnytų taškų ribos, o iš viso tai yra padarę tik 4 krepšininkai. Jau 19 metų laikosi ir Žydrūno Ilgausko 28 atkovotų kamuolių rekordas. Priartėti prie jo buvo pavykę Denisui Krestininui, kuris pernai sugriebė 26 kamuolius.

Sunkiai pagerinamas ir Davido Edwardso bei Aido Viskonto 18-os rezultatyvių perdavimų rekordas. Tiesa, 15-a arba daugiau rezultatyvių perdavimų LKL buvo atlikta 15 kartų. Įspūdingas ir Grigorijaus Chižniako bei Eurelijaus Žukausko rekordas – jiems abiem pavyko po 11 kartų blokuoti varžovų metimus. Be šių krepšininkų daugiau niekas nėra blokavęs daugiau nei 9 metimų.


Rodyti komentarus
2014-11-06 16:08
Ka
Tik db sugrįžus i keturių ratu sistema, jaunimas galės po truputi arteti prie rekordu. Kaip žinia būdavo du ratai, o tai dvigubai mažiau rungtynių, tad sunku pamatyt nauju veidu ten
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-06 10:35
tom
geras straipsnis, noretųsi pamatyti pilnus dešimtukus, o gal ir ir šimtukus :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 18:31
Šaunuolis Aurelijau. Puikus straipsnis. Didelis darbas. Ačiū.

Siunčiu tau ____Like____

:-)
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 17:36
zurnalistui
Mindaugo pavarde Lukauskis. tai naudininko linksinis rasomas Lukauskiui, ne Lukauskui.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:45
stocktonRobertas Giedraitis LKL kaip ir John Stockton NBA - abu žaidėjai pirmi perimtų kamuolių ir rezultatyvių perdavimų grafose.


Ir nėra laimėję LKL ir NBA
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:44
djgaffer
Geras straipsnis.Pagaliau daugiau sužinojau apie LKL rekordus.Daugiau galėtų būti tokių straipsnių,bet dėkui ir už tiek.:-)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:40
dallas
Ten nevadina to records o tiesiog achievment (pasiekimas)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:28
stockton
Robertas Giedraitis LKL kaip ir John Stockton NBA - abu žaidėjai pirmi perimtų kamuolių ir rezultatyvių perdavimų grafose.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:15
O nera rekordai apie daugiausiai klaidu ar ne?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:12
medis
Tai idekit tu kategoriju apie kurias rasot desimtukus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 16:04
arnas
o kiek daugiausiai buvo perimtų kamuolių per rungtynes?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-11-05 15:18
Aivar
Aciu. Man patinka statistika :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 12

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas