Triukšmingiausia sezono pergalė (video, komentaras)

2014-11-07 08:12

Sporto halėje „Žalgiris“ žaidė po pusketvirtų metų pertraukos
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
„Atrodo, kad niekur ir nebuvome išėję“, – jausmą sugrįžus į Kauno sporto halę atskleidė Artūras Milaknis.

Kiek daugiau nei trejus metus nežaidęs oficialių rungtynių savo lopšyje, „Žalgiris“ ketvirtadienį čia išbėgo ant parketo Eurolygos ketvirtojo turo mačui su Kazanės UNIKS.

Nors oficialiai anonsuota, kad tai – klubo septyniasdešimtmečiui skirtas vienkartinis renginys, iš tiesų priežastys buvo kiek praktiškesnės. „Žalgirio“ areną lapkričio 6-10 dienomis iš anksto užsisakė parodos „Moters pasaulis“ organizatoriai, o kai paaiškėjo Eurolygos rungtynių datos, kažką keisti buvo per vėlu.

Kaip paaiškėjo vėliau, sprendimas trumpam sugrįžti į halę tikrai buvo teisingas. Krepšininkai ir klubo gerbėjai ketvirtadienį gavo priminimą, kokia unikali akustika čia būna.

Vos į aikštę apšilimui įbėgus Kazanės UNIKS komandai, sirgalių švilpimas skambėjo taip garsiai, kaip nebuvo girdimas nė kartą šį sezoną „Žalgirio“ arenoje. O tuo metu sporto halėje tebuvo gal trečdalis visų žiūrovų.

Per rungtynes dažnai nesigirdėjo teisėjų švilpukų, žaidėjai sunkiai išgirsdavo trenerių nurodymus.

„Jie ir tuščioje salėje kartais nieko negirdi, – šyptelėjo Gintaras Krapikas. – Jeigu tik tokia būtų problema, tai aš ją priimu ir sutinku rungtyniauti tokiomis sąlygomis.“

Bene vienintelis nesklandumas sporto halėje įvyko mačo pradžioje, kai sustreikavo atakos laikmatis ir rungtynės maždaug penkioms minutėms buvo sustojusios.

Kiti nemalonumai – karštis per rungtynes ar nuo triukšmo spengianti galva po jų – yra tarsi šalutinis poveikis „vartojant“ sporto halės mačus.

„Tai buvo neįtikėtina, – sakė pirmą kartą sporto halėje žaidęs Jamesas Andersonas. – Fanų energija buvo nuostabi, reikia tikėtis, kad čia žaisime ir daugiau rungtynių, kad pajustume tokią energiją.“

„Žalgirio“ legionierius buvo tas, kuris mažoje halės erdvėje jautėsi kaip žuvis vandenyje. Andersonas užpildė beveik visas statistikos grafas (tuščias liko tik gautų blokų langelis) ir surinko 38 naudingumo balus, taip pateikdamas rimtą paraišką naudingiausio savaitės žaidėjo titului.

Ketvirtame kėlinyje Andersonas pelnė 8 taškus ir niekais vertė UNIKS bandymus priartėti. Rusai kelis kartus buvo sumažinę atsilikimą iki trijų taškų, o paskutinę mačo minutę – ir iki dviejų (71:73), tačiau lemiamu metu „Žalgiris“ apsigynė.

„Žalgirio“ darbą gynyboje iliustravo du Vaido Kariniausko epizodai paskutinę minutę, kai jis iš pradžių perėmė kamuolį, o po to blokavo Curtiso Jerrellso metimą.

„Pirmus du kėlinius gynyboje gal buvo per mažai agresyvumo ir koncentracijos, bet lemiamais momentais pavyko juos užspausti ar pristabdyti“, – po dvikovos kalbėjo Paulius Jankūnas.

„Žalgiris“ varžovų gynėjams nuo pirmosios mačo akimirkos skyrė didžiausią dėmesį. Kauniečių aukštaūgiai po užtvarų likdavo prie gynėjo, taip kuriam laikui palikdami savo tiesioginius oponentus laisvesnius, ir tai dažnai pasiteisindavo – UNIKS priekinės linijos krepšininkai kartu sudėjus tepelnė 21 tašką, o bandymai jiems įkišti kamuolį kelis kartus baigėsi klaidomis.

„Žalgirį“ baudė Keithas Langfordas, pelnęs 24 taškus, tačiau lemiamomis akimirkomis UNIKS amerikiečiai žaidė po vieną. Lietuvoje nemažai kalbama apie tai, kad Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Virginijus Šeškus nešneka angliškai, tačiau žiūrint į UNIKS sudėtį, dar didesnis klausimas kyla, kaip tokiam internacionalų būriui gali vadovauti angliškai nemokantis Argiris Pedoulakis.

Strategas po dvikovos spaudos konferencijoje kalbėjo graikiškai. Dėl anglų kalbos žinių trūkumo jis nekomentavo ir rungtynių eigos oficialiems Eurolygos transliuotojams prieš trečiąjį kėlinį. Visus jo nurodymus žaidėjams verčia asistentas.

Nežiūrint į tai, vargu ar ketvirtadienį UNIKS komandą būtų gelbėjęs ir angliškai kalbantis treneris.

Atmosfera sporto halėje buvo pernelyg gera, kad pergalę išsivežtų svečių komanda.