Maskvos CSKA krepšininkai patyrė visišką fiasko. Nesugebėję prasibrauti į Eurolygos finalą, sekmadienį namie žaidę maskviečiai po dviejų pratęsimų 91:94 (20:15, 22:8, 19:28, 17:27, 6:6, 7:10) nusileido Atėnų "Panathinaikos" klubui.

Savaitgalį CSKA komandai galima pavadinti tiesiog tragišku. Iki šiol vos vienerias rungtynes pralaimėję maskviečiai buvo vadinami finalinio ketverto favoritais, tačiau patyrė fiasko ir užėmė ketvirtąją vietą.

Paskutines Eurolygos rungtynes CSKA pralaimėjo po dviejų pratęsimų, nors trečiajame kėlinyje turėjo net 22 taškų persvarą – 50:28 (26-ąją min.).

Trečiąjį kėlinį "Panathinaikos" baigė laimėdama atkarpą 23:11, o lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 12:0 ir persvėrė rezultatą – 63:61.

Iki pat finalinės mačo sirenos kova vyko taškas į tašką. 40-ąją minutę po Mike'o Batiste'o dvitaškio "Panathinaikos" atsiplėšė 78:73. Tačiau Marcusas Brownas pataikė iš toli, o Johnas Holdenas perėmė kamuolį. Dėjimu į krepšį Theodoros Papaloukas išlygino rezultatą – 78:78.

Atėnų klubas dar turėjo 10 sekundžių savo atakai surengti. Pergalę išplėšti galėjęs Dimitris Diamantidis iš toli metė labai netiksliai – kamuolys pataikė į krepšio konstrukcijas.

Lygi kova vyko ir pirmojo pratęsimo pabaigoje. CSKA aukštaūgis Dimos Dikoudis likus pusei minutės išlygino rezultatą 84:84. Savo atakos pabaigoje "Panathinaikos" turkas Ibrahimas Kutluay prametė nuo baudų metimo linijos, suteikdamas viltį CSKA klubui. Tačiau M.Browno metimas iš poros metrų tikslo nepasiekė.

Pergalę Atėnų klubui padovanojo A.Grangerio klaida. CSKA amerikietis likus 13 sekundžių iki antrojo pratęsimo pabaigos išsimesdamas kamuolį atidavė jį D.Diamantidžiui. Šis pelnė dvitaškį su varžovo pražanga.

Trečiąjį pratęsimą išplėšti galėjo Zacharas Pašutinas. Likus 6 sekundėms ir "Panathinaikos" pirmaujant 94:91, per aikštę kamuolį persivaręs Z.Pašutinas atakavo netaikliai.

CSKA: Marcusas Brownas 21 taškas (7 klaidos, 9 išprovokuotos pražangos), Dimos Dikoudis 17 (10 atkovotų kamuolių, 9 išprv. praž.), Davidas Andersenas 14 (15 atk. kam.), Antonio Grangeris 11, Johnas Holdenas 10.

"Panathinaikos": Mike'as Batiste'as 28 (10 atk. kam.), Ibrahimas Kutluay 19, Dimitris Diamantidis (8 atk. kam.) ir Jaka Lakovičius (9 išprv. praž.) po 15.

2005-05-09 10:52
Finale jau viskas buvo aisku jam neprasidejus :)
2005-05-09 10:29
Bet tai buvo lbai įdomios rungtynės. Įdomesnės nei fimalas.
2005-05-08 23:39
as irgi dziaugiuosi tada kai Rusai gauna...nemegstu as ju..."Sekmes jiems ir toliau"...;]
2005-05-08 21:15
Didžiausią malonumą jaučiu tada, kai pralaimi komanda iš Rusijos. Net nesvarbu, kokia tai sporto šaka!