Šį savaitgalį buvo sužaistos penkerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) rungtynės,  kuriomis startavo reguliariojo sezono kovos. Didžiojoje taurėje lengvas pergales šventė „Anykščių BC“, „Kyborgų“ ir „Seciro BC“  komandos, tuo tarpu Mažojoje pirmuosius taškus įsirašė „Sparta BC“ ir „Service Market“ kolektyvai.

Statistika. Nors intrigos savaitgalį būtų nemažai, tačiau pergales iškovojusius ekipos tą padarė solidžiais skirtumais įveikdamos varžoves vidutine 22,2 taško persvara.

Centrinės rungtynės. Didžiosios taurės kovas pradėjo atrankos etape be pralaimėjimų žengusios „Saurum BC“ (0-1) ir „Anykščių“ (1-0) komandos. Pirmoje susitikimo dalyje vyko apylygė kova, o trečiojo ketvirčio pradžioje „Saurum“ įgijo trijų taškų persvarą (41:38).

Tačiau tuomet anykštėnai pelnė net 24 taškus paeiliui, įgijo solidų pranašumą ir išsaugoję jį iki susitikimo pabaigos galiausiai šventė pergalę rezultatu 80:67.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų ekipos vadovas Dalius Sližys išdavė pergalės receptą: „Likus trims minutėms iki trečio kėlinuko pabaigos pabandėm  paspausti varžovus ir mums pavyko. Krepšys atsirišo, o „Saurum“ vyrai sutriko. Mes pridėjome kelis tolimus metimus, surengėme keletą greitų atakų ir įgijome 18 taškų pranašumą“.

„Pergalė, žinoma, įkvepia, o kalbant apie tikslus - norisi pasiekti kuo aukščiausias vietas reguliariajame sezone, o vėliau – pakovoti dėl medalių“, – komandai keliamus uždavinius atskleidė „Anykščių BC“ ekipos vadovas Sližys.

Nepavykęs revanšas.  Spalio pabaigoje vykusiose atrankos etapo rungtynėse „Kyborgų“ (1-0) ekipa buvo įrodžiusi savo pranašumą prieš „Lithuanian BC“ (0-1) atstovus rezultatu 55:48, tad reguliariojo sezono starte „lietuviams“ norėjosi revanšo.

Dvikovos pradžioje LBC atstovai primetė varžovams sau parankų žaidimo stilių ir puikiai sužaidę pirmąją rungtynių dalį įgijo šešių taškų pranašumą (30:24). Tačiau ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas „Kyborgai“ spurtavo, pelnė 16 taškų be atsako ir pasiuntė varžovus į netikėtą nokdauną (40:30).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „lietuviai“ nuleido rankas, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 74:50 šventė „Kyborgų“ komanda.

Nusimušęs taikiklis. Nors „Kyborgai“ į rungtynes susirinko vos penkiese, tačiau tai nesutrukdė jiems pasiekti pergalės. O pagrindine to priežastimi tapo nusimušęs „Lithuanian BC“ taikiklis – komanda pataikė vos 9 dvitaškius iš 39 (23%) ir tiek pat tolimų metimų iš 30 bandymų (30%).

Lengvai.  Netikėtai lengvai varžovus įveikė atrankos etape strigusi „Seciro“ (1-0) komanda rezultatu 80:53 palaužusi „Kauno BC“ (0-1) atstovus.

Pirmajame kėlinuke kauniečiai dar priešinosi varžovams, tačiau vėliau „Seciro“ ekipa padidino apsukas, įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

Mažojoje taurėje. Vėlų sekmadienio vakarą įvyko dvi Mažosios taurės akistatos. „Sparta BC“ (1-0) ekipa po itin permainingos kovos rezultatu 79:63 palaužė „Žalia balta“ (0-1) jaunimą, o „Service Market“ (1-0) net 29 taškų persvara rezultatu 68:37 įveikė „Viesulo“ krepšinio mėgėjus.

Įdomu tai, jog „Viesulo“ ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (35-32), tačiau krepšį „iš žaidimo“ atakavo vos 29% taiklumu (16 iš 55 metimų) ir padarė net 31 klaidą, taip suteikdama varžovams daugybę progų rinkti lengvus taškus.

Savaitės MVP. Naudingiausiu praėjusio savaitgalio BLKL žaidėju tapo „Anykščių BC“ garbę ginantis Tadas Bagdonas, akistatoje su „Saurum“ pelnęs 32 taškus, atkovojęs 11 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 33 naudingumo balus.