Prancūzijos vyrų krepšinio lygoje (LNB) sekmadienį vykusiose 33-ojo turo rungtynėse abi komandos, savo sudėtyje turinčios krepšininkų iš Lietuvos, iškovojo pergales.

Dainiaus Adomaičio Gravlino-Diunkerko "Maritime" savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos 105:91 (28:25, 27:15, 25:29, 25:22) įveikė Tulono "Hyeres" krepšininkus.

Šeimininkai sėkmingai sužaidė antrąjį ketvirtį, po kurio pirmavo 15 taškų skirtumu – 55:40.

Nors trečiojo kėlinio metu "Hyeres" krepšininkams ir pavyko sumažinti atsilikimą 4 taškais, tačiau "Maritime" per likusį ketvirtį problemų nekilo.

Dainius Adomaitis šį kartą buvo rezultatyvus. Lietuvis per 24 minutes surinko 11 taškų (4/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių), po krepšiais atkovojo 2 kamuolius bei tiek pat kartų pažeidė taisykles.

Sėkmingiausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo Thomasas Dubiezas ir K'Zellas Wessonas (14 atkovotų kamuolių), atitinkamai pelnę 22 ir 18 taškų.

Tulono ekipoje išsiskyrė Jasonas Rowe'as, surinkęs 21 tašką, ir Nedejko Asceričius, surinkęs jų 19.

Po traumos į aikštę sugrįžęs Višio "Auvergne" komandos lietuvis Martynas Andriukaitis pelnė 6 taškus ir padėjo savo ekipai iškovoti pergalę. Absoliutus lygos autsaideris 101:96 (22:22, 30:21, 30:20, 19:33) palaužė Roanės "G.S.C.M." ekipą.

Sėkmingai gindamasi ir puikiai puldama, namuose žaidusi M.Andriukaičio ekipa po trijų ketvirčių turėjo 19 taškų persvarą – 82:63. Tačiau nesėkmingas paskutinysis ketvirtis vos nepražudė Višio klubo. Visgi M.Andriukaičio komanda sugebėjo atsilaikyti ir šventė pergalę.

Vos 9 minutes aikštėje praleidęs lietuvis pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudos metimų). M.Andriukaitis taip pat sugriebė 4 kamuolius, bet prasižengė 4 sykius.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo Michaelas Smithas, įmetęs 21 tašką ir atkovojęs 6 kamuolius.

Roanės "G.S.C.M." gretose Tony Akinsas į savo sąskaitą įsirašė 27 taškus.

Likus vienam turui iki reguliariojo sezono pabaigos, D.Adomaičio komanda po 33 rungtynių turi 17 pergalių ir užsitikrino 9-ąją vietą. M.Andriukaičio komanda žengia paskutinę 18-os ekipų turnyre, turinti 7 pergales.

Abiem lietuviams sezonas baigsis ketvirtadienį, kai bus žaidžiamas paskutinis turas.

2005-05-09 18:34
neblogai andriukaitis ,jei nebutu prazangu susirinkes butu gal dar geriau pasirodes .