Gintaras Krapikas duoda paskutinius nurodymus Artūrui Gudaičiui Nuotr.: Fotodiena/E. Blaževičius
Paulius Jankūnas buvo vienas pastebimiausių pirmoje mačo pusėje - pelnė 10 taškų bei atkovojo 7 kamuolius Nuotr.: Fotodiena/E. Blaževičius
Ginčo kamuolį atkovojo Robertas Javtokas Nuotr.: Fotodiena/E. Blaževičius
Vytenis Lipkevičius ieško atakos tęsinio Nuotr.: Fotodiena/E. Blaževičius
Madrigo žaidėjai grįžta į gynybą Nuotr.: Fotodiena/E. Blaževičius

Kauno „Žalgirį“ nuo skambiausios šio sezono pergalės skyrė vos 4 minutės gryno žaidimo laiko. Taip jau nutiko, kad tos keturios minutės tapo prasčiausios komandai per visas rungtynes.

Prieš Madrido „Real“ įgiję 9 taškų persvarą, žalgiriečiai likusią mačą dalį pralaimėjo 1:12 ir turėjo pripažinti vienvaldžiais A grupės lyderiais tapusių ispanų pranašumą.

Iki tol „Žalgiris“ viską darė aukščiausiu lygiu. „Real“ – geriausiai puolanti Eurolygos komanda, per pirmąjį ratą įmesdavusi po 91,2 taško, mače su „Žalgiriu“ per 36 minutes buvo sukrapščiusi vos 56 taškus.

Tik septyni iš šių taškų buvo surinkti greitose atakose – 6 iki ilgosios pertraukos ir vienas – ketvirto kėlinio viduryje, kai greitoje atakoje pražanga sustabdytas Andresas Nocioni pataikė baudą.

„Žalgiris“ nesutriko antrajame kėlinyje, kai „Real“ įgijo 12 taškų persvarą ir dar iki ilgosios pertraukos ją visą panaikino. Antroje mačo dalyje kauniečiai ne tik pavyzdingai gynėsi, bet ir suklydo vos 6 kartus.

„Niekada, kai žaidi Kaune, negali atsipalaiduoti. Kad ir kokiu persvara laimi, lietuviai nepasiduoda, kol nenuskambėjo paskutinė sirena“, – žalgiriečių kovingumu nesistebėjo „Real“ puolėjas Jonas Mačiulis.

Greitai grįždami į gynybą, žalgiriečiai griovė „Real“ atakas, o patys kantriai krovėsi pranašumą, kol po Dariaus Songailos baudų jis tapo solidus – 65:56.

Iki tol „Real“ tragiškai mėtė tritaškius (4/17), o bene taikliausią ranką turintis „Real“ atstovas Jaycee Carrollas prametė visus 4 tolimus metimus.

Kai jau atrodė, kad viskas krypsta link „Žalgirio“ pergalės, žaidimas staiga sugriuvo.

„Real“ smeigė du tritaškius iš eilės, po to pridėjo du dvitaškius ir išsiveržė į priekį 66:65.

Jankūno baudos metimas išlygino rezultatą, tačiau „Real“ pergalę lėmė Sergio Rodriguezo baudų metimai likus žaisti 4,9 sekundes.

Šis epizodas po dvikovos kėlė didžiausią pyktį „Žalgirio“ rūbinėje.

„Viskas sugriuvo dėl paskutinės pražangos, kurios, mano nuomone, nebuvo. Gaila, kad rungtynių nugalėtoją sutrukdė išsiaiškinti teisėjai ir kad vienas metimas nulėmė mūsų pralaimėjimą“, – kalbėjo Rovertas Javtokas.

Tos pražangos tikrai nebuvo, net patys „Real“ žaidėjai nesuprato jos ir tęsė ataką tris sekundes po švilpuko“, – komandos draugui antrino Songaila.

Rodriguezas iš tiesų nesureagavo į švilpuką, perdavė kamuolį Carrollui ir šis smeigė tritaškį. Jeigu ne pražanga, rungtynes būtų nulėmęs šis metimas.

Po taiklių Rodriguezo baudų Andersonas dar turėjo progą rezultatą išlyginti ir susikūrė sau puikų metimą, tačiau dvitaškis tikslo nepasiekė.

„Iš pradžių norėjau mesti tritaškį, bet jie gerai gynėsi. Susikūriau progą dvitaškiui, atlikau gerą metimą, tiesiog jis neįkrito“, – aiškino Andersonas.

„Žalgiris“ mačą pabaigė pramesdamas 6 metimus iš eilės (du iš jų buvo blokuoti) ir per paskutines 5 minutes du kartus suklysdamas.

Tačiau tragiška dvikovos pabaiga neturėtų nubraukti to teigiamo žaidimo, kuris buvo demonstruojamas iki tol. „Real“ prieš „Žalgirį“ krepšį atakavo vos 39 proc. taiklumu, o 68 pelnyti taškai yra mažiausiai reguliariajame sezone nuo 2012 metų lapkričio. Skaičiuojant absoliučiai visas rungtynes („Top 16“, atkrintamąsias ir finalo ketvertus), „Real“ per pastaruosius tris sezonus tik du kartus buvo pelnę mažiau taškų.

Taškai turnyrinėje lentelėje skiriami už pergales, o ne už kovingumą ir solidų žaidimą gynyboje, tačiau Andersonas neabejojo, kad šis mačas ateityje pasitarnaus „Žalgiriui“.

„Parodėme, kad galime kautis su bet kuo. Galime įveikti bet ką, tik šįvakar labai mažai pritrūko“, – sakė amerikietis.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Songailos komentaras:

2014-11-22 18:59
Siose varzybose vel aiskiai buvo matyti, kad skubiai reikia izaidejo. Gynyba Z tikai gerai organizuota, o puolime near kas vadovauja ekipai. Andersenas dirba viska aikstelej, t.y. pelno taskus, asistuja, kovoja del kamuoliu, puikiai ginasi. Jam sedus ant suolo zaidimas is karto stringa. Jei kita savaite pralos Z NN, tai kils rimtu problem del patekimo I TOP16.
2014-11-22 15:53
imp
to Karavanas, o tu epizoda pamatyk pries komentuojant, o ne pagal straipsnio turini isvadas daryk. Abidvi komandos toliau tese runtynes ir deka svilpuko tritaskio neprasileidom. Aisku? o, kad kvestionuoja ta epizoda, tai tik parodo JU bukumo laipsni.
2014-11-22 14:49
Markasznebuvo pražangos, tada jaycee carollas gi pataikė troicą, kaip ir sako kažkas, buki visiškai ir neturi kuo pasiteisint :D

iimpne nu bukas ir bukesnis.. nafik eskaluot ale nebuvima prazangos, nors jei jos nebutu fiksave troica turetu ;D taip tupai bando atsimazinti nuo pralaimejimo seselio, kad bele bele pasiteisinus, bet sioj vietoj dar labiau apsilazalino. O Javtokas, tai suprantu ko antrina savo druzbanui, daug kas sieja juos, likimo broliai. Vienas klysta nuolat, o kitam nedasunta, kad esant 100% situacijai - taskai, reikia grusti kamuoli su mesom, o ne cma pakilus nuo parketo leisti bulve.. Ta situacija kai nedejo ir gavo per kupra bloka buvo lemiama. vietoj +8 patapo +3 Dar ten komentavo, kad va prasileidom NEPLANUOTUS du tritaskius ir issimusem is veziu. Tai vat to neplanuoto tritaskio autorius medinis Javtokas. Sabas pries karjeros uzbaigima Zal, per viena sezona N kartu daugiau grudo kamuoli nei sitas per savo visa atstovavima, o Sabas nesulyginamai vyresnis buvo..--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

Juk aiškiai buvo parašyta,kad Real tesė ataką,kuri truko dar tris sekundes,nes Real žaidėjai neišgirdo švilpuko,dėl to Caroll tritaškį ir išmetė ir pataikė,tai geriau tekstą įsiskaitykit,o paskui komentuokit.
2014-11-22 12:16
Pagrindinis pralaimejimo faktorius buvo Songaila, kurio +- rodiklis buvo prasciausias visoj komandoj -18, kai tuo tarpu Jankuno geriausias +16 visu kitu buvo apie nuli panasiai... Songaila pagal man si sezona yra didziulis minusas, tikiuosi kitamet nebebus jo. Gaila nera jaunimo 4 pozicijoj, nors galetu pamegint Vene gal tas isizaistu ir nors tiek klaidu nepadarytu kiek Songaila... Sitoks skirtumas, kai komanda zaidzia su Jankunu ir kai su Songaila manau viska pasako.
2014-11-22 09:05
2014-11-22 06:29
Pritariu, turint toki ugi, galejo kelis kartus per varzybas grust be problemu. Bet ne :(