Du kėlinius traiškę varžovų gynybą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po ilgosios pertraukos pradėjo strigti. Tačiau net ir iššvaistę 22 taškų pranašumą kauniečiai sugebėjo nutraukti pralaimėjimų Eurolygoje seriją, Salonikų „Aris“ ekipą įveikdami 77:66 (29:18, 21:12, 14:23, 13:13).

Tai buvo antra „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje šį sezoną ir pirma po 10 pralaimėjimų iš eilės.

[image=6889 left Jonas Mačiulis pirmoje dvikovos dalyje terorizavo varžovų gynybą]Graikai, į savo krepšį iki šių rungtynių vidutiniškai praleisdavę 71,2 taško, vien per pirmą rungtynių dalį leido „Žalgiriui“ surinkti 50 taškų. Kauniečiai tuo metu buvo praleidę vos 30 taškų. Tačiau pradedant trečiu kėliniu, „Aris“ pradėjo kur kas atidžiau gintis ir sėkmingiau pulti.

Per trečią ir ketvirtą kėlinius kauniečiai suklydo 14 kartų ir po Terrello Castle‘o tolimo metimo 37-ąją mačo minutę komandas skyrė vos 6 taškai (68:62). Nors naujasis „Žalgirio“ įžaidėjas DeJuanas Collinsas netrukus pataikė dvitaškį, tačiau Jeremiah Massey dukart iš eilės perėmė kamuolius ir greitas atakas „Aris“ pabaigė rezultatyviai, taip dar labiau priartėdami – 70:66.

Jono Mačiulio dvitaškis padidino skirtumą iki 6 taškų, o po trijų nesėkmingų „Aris“ atakų Marcelo Machado sumetė abi baudas ir rezultatas tapo 74:66. Massey po to prametė iš toli ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Kauniečiai jau pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą, kai po Pauliaus Jankūno dviejų baudų rezultatas tapo 26:16. Vien per pirmą kėlinį „Žalgiris“ į varžovų krepšį sugebėjo įmesti 29 taškus.

Kamuoliais „maitindami“ priekinės linijos krepšininkus, kauniečiai net neįpusėjus antram kėliniui ant suolelio privertė atsisėsti abu pagrindinius varžovų aukštaūgius – Georgą Sigalą ir Michealą Wilkinsoną. Abu susirinko po 3 pražangas.

Pasinaudodami skylėmis po krepšiu, žalgiriečiai spurtavo 11:2 ir po Collinso metimo ekipas skyrė jau 19 taškų – 45:26. Netrukus Machado pataikė tolimą metimą ir skirtumas pirmąkart pasiekė 20 taškų – 48:28. Trečio kėlinio pradžioje pranašumas buvo išaugęs ir iki 22 taškų – 55:33.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 16 taškų, Paulius Jankūnas 14 (11 atk. kam.), Tanoka Beardas 12 (11 atk. kam., 6 kld.), DeJuanas Collinsas 11 (5 rez. perd., 4 kld.), Hanno Mottola 9.

„Aris“: Michaelas Wilkinsonas 18 (9 atk. kam.), Jeremiah Massey 17 (9 atk. kam., 6 per. kam.), Terellas Castle'as 13.

2007-01-26
Visus su pergale. Visiems aisku buvo idomu ziureti pirmus du kelinius, kada aiksteje mazai zaide du zalgirio klaunai: Ginevicius ir Machado, antroje puseje Vidas zaide mazai, bet vistiek spejo "pasirodyti", o Machado kaip visada "saunuolis", pavare ir uz Vida. Nzn ka galvoja treneriai ir vadovybe, bet sie zaidejai manau turetu pirmieji lekti is Zalgirio. Gerai, kad naujokas pasitaike geras, nes manau be jo, butu buves eilinis pralaimejimas. Aisku sunku apie ji spresti is vienu varzybu, bet svarbiausia tai, kad jis moka izaisti kamuoli. Nes ziureti kaip ji varinejasi Ginevicius ir graudu, ir baisu, kad zmogus neuzkliutu uz vidurio linijos. Labiausiai idomu yra tai, kodel neleidziama zaisti jaunimui, turejo 20 tasku pranasuma, bet vistiek ju neisleido, o persvara ir su senais sugebejo isbarstyti, tad, kodel tokiu metu negalejo isbegti ir kazkuris jaunesnis, kuriam ir pasibegiojimas aiksteja suteiktu daugiau pasitikejimo.
2007-01-26
SU pergale pagaliau! kad ir kokia ji butu :)
Antroje rungtyniu puseje susidare toks ispudis kad jie pamirso kaip reikia zaist,- pirmus du kelinukus sekmingai lose po krepsiu, imetinejo kamuolius, o antroje puse per du kelinius vos pora kartu pabande tai padaryt.
Colinsas pasirode siek tiek letokas man, bet labai gerai kad jam ne 18 metuku ir kad patirties turi, tai labai jautesi rungtyniu pabaigoje, -nebuvo komandoje nervuotumo, viskas vyko ramiai.
Teisejavimas klaiiikus... geriausias to pavizdys tai Motolos prazanga vidury aikstes, kai nuo piesininko per gera pusmetri buvo! Ir Jankunui po krepsiu uz nieka bauda dave. Ir dar man regis keliu baudu nenusvilpe Ario komandai kai pries Zalgiri prasizenge.
O Ginevicius siemet nuolat apie save primena ...is blogosios puses...
2007-01-26
-2
Tai kaip suprantu Kalnas ses ilgam ant suolo. Jo vietoje prasyciau isleidziamas is Zalgirio. Vis tiek negaus zaisti PG bent po 20 min. per varzybas. O jei negaus tai ir netobules.
2007-01-26
+3
Mačiulių Jonelis maladiec :) Vyras dirba is peties... Jeigu ir toliau tokiais tempais progresuos ir barda augins, nebus nuostabos jeigu pamtysim ji viena diena ir NBA. Kovos pavyzdys :)
2007-01-26
-1
nu maladiec rebiatai. parode kaip reik lost pirmam keliny. po to uzmigo, bet tai bus pamoka ateiciai (reikia dar vieno auksto zaidejo normalaus...). o prazanga motolai, tai amziaus prazanga - ne kitaip :-)))
2007-01-26
+1
man labiausiai patiko kai 4 keliny pries gala teisejas "netycia" susvilpe, nieko nei prazanga skyre nei ka parode o tik dave maciuliui kamuoli issimest nuo sonines linijos ir zaidimas tesesi ;))) palikau nesuprates."super" teisejai buvo :-)
2007-01-25
-1
„Komanda tryško kovine dvasia. Jeigu ji išliks ir toliau, bus galima kalnus nuversti“ :) tiesa zmogus sake, zalgiris tikrai turi didziuli potenciala.
P.S. Patiko, kaip motola per pusmetri prabegdamas pro zmogu gavo prazanga :)
2007-01-25
+2
Kaip pastebejau zalgiris be minimum 20 -18 klaidu vidurkio is sales neiseina, siandien teisejai prisidejo gana nemazai :) Su pergale visus
2007-01-25
+3
pasiulyciau po tokios zalgirio pergales nebesipykt, zalgiris irode sawo jega ir manau turesime galimybe matyti grazia finaline serija manau abi komandos turi vienodus sansus tjgi gero krepsinio, beto matau siame chate gera atmosfera saunuoliai sirgaliai visus jus gerbiu lb dziugu matyti grazias nuomones o ne kiwircus (krc suweliau bet px supratot ;) ) as uz ryta :P
2007-01-25
+1
na ka visus su pelnyta zalgirio pergale saunuoliai o ie naujokas suzaide neblogai liuks tikekimes kita sav vel pergales :)
2007-01-25
Na kad laimėjo tikrai džiugu. Kodėl Grigas pastoviai vėluoja su keitimais ar minutėmis? Kokios 2 minutėm vėliau viską daro... Na ir teisėjavimas... visiška katastrofa antroje pusėje. Gerai, kad Žalgiris turėjo didelę persvarą, nes su teisėjų pagalba vos nepralošė.
2007-01-25
Bl nusipirko colinsa,bet tas taj zjb,nu bet kokio bb viduka leidzia o kalna ant suolo palieka,as per ta vida ir prazilt baigiu,neduok dieve reikia kamuolli per aikste persivaryt :(
2007-01-25
-1
kad ir nebebuvo labai grazaus zaidimo pabaigoje, bet vistiek....:) ZAlGIRIS yra geriausias:) ir kiekvienas varzovas turi zinot ko jis vertas:)
2007-01-25
-2
pirmi 2 keliniai parode kaip zaisti reikia kiati 2 keliniai kaip negalima .... , bet vistiek laimejom !!!
2007-01-25
hehe neisejo serapinui ka zadejo :)
2007-01-25
-2
grazi pergale, ypac zaidimas per pirmaja rungtyniu puse... akivaizdziai sustojo zalgiris po pertraukos ir tik del gero zaidimo per pirmus du kelinius sugebejo laimeti. reiktu daryti isvadas treneriams perziurejus zalgirio zaidima per 3-4 kelinius
2007-01-25
+3
saunuliai as uz ryta bet dzaigiuos zalgirio pergale mes lietuwiai ir neleiskime kad mus tryptu ;)