Šalkus: „Apie „Sakalus“ liks patys geriausi prisiminimai“

2007-01-27 10:49
Šarūnas Mazalas,  BasketNews.lt“ koresp.

Vienas Vilniaus „Sakalų“ įkūrėjas ir ilgametis klubo treneris Linas Šalkus pasitraukė iš krepšinio komandos. 15 metų „Sakalams“ atidavęs Šalkus nebetenkino valdybos narių, kurie paprašė trenerio pasitraukti.

Valdybos susirinkime, kuriame pats Šalkus nedalyvavo, buvo nuspręsta išsiskirti su Šalkumi. Jis „Sakaluose“ dirbo nuo pats klubo įkūrimo 1991 metais.

„Nedarau iš to tragedijos. Kojas, rankas turiu ir gyvenimas tęsiasi“, – šeštadienį „BasketNews.lt“ portalui tvirtino Šalkus. Treneris tvirtina, kad tęs savo karjerą, tačiau žengti kito žingsnio neskuba.

– Vis dėlto buvote atleistas ar išėjote savo noru?, – „BasketNews.lt“ pasiteiravo Šalkaus.
– Parašiau prašymą būti atleistam abipusiu susitarimu. Nekomentuoju, kodėl tai padariau. Galbūt valdybos nariai žino daugiau. Pasakiau, kad pasitraukiu ir nenoriu jokių pykčių.

[image=6899 left]– Ar nebuvo kivirčų su komandos vadovais?
– Negaliu sakyti, kad tikrai nesipykome. Žinote, trenerių darbe konfliktų būna. Aš per karštas kaip treneris, galbūt reikia reaguoti kitaip. Galbūt esu nuskriaudęs žaidėjus, galiu jų oficialiai atsiprašyti. Kivirčų su vadovais, kai dirbi klube 15 metų, išvengti sunku. Nenoriu plačiai kalbėti, tiesiog susėdome ir išsiskyrėme. Noriu visiems pasakyti ačiū. Duok Dieve, kad „Sakalai“ klestėtų.

– Vienas valdybos narių pareiškė, jog jūs norėjote vienas apžioti per daug pareigų. Ką apie tai manote?
– Aš šio sakinio komentuoti nenorėčiau. Tas žmogus pasakė, taigi klauskite jo. Nenoriu kalbėti, kad nebūčiau suprastas neteisingai. Galiu pasakyti tai, kad „Sakalai“ yra su mažiausiu biudžetu, taigi vargu ar galima būtų ką apžioti. Išsiskyrėme, kaip tai daroma civilizuotame pasaulyje. Susitarėme, pasakiau žaidėjams, kad išeinu. Paspaudžiau visiems ranką ir padėkojau už ilgą kartu nueitą kelią.

– Jus atleisti nusprendė valdyba, kuriai priklausote jūs pats. Nesijaučiate tarsi būtų durta į nugarą?
– Nejaučiu jokio dūrio, tai yra normalu. Paprašė ir išsiskyrėme. Trenerių kaita yra normalus dalykas. Net minties neturiu, kad tai buvo dūris į nugarą.

– Kodėl kartu su jumis pasitraukė tris savaites jūsų asistentu dirbęs Algirdas Milonas?
– Į komandą jį pasikviečiau aš, taigi tai normalu. Jis pasielgė garbingai. Išeidamas siūliau jam neskubėti apsispręsti. Jis yra padorus žmogus ir pats priima sprendimus. Pasakė, kad negražu bus, jei pasiliks. Aš tai priimu kaip normalų dalyką. Nereikia daryti tragedijos. Kojas, rankas turiu ir gyvenimas tęsiasi.

– Kokie liks prisiminimai apie „Sakalų“ klubą?
– Patys geriausi. Buvo sunku, žiauriai sunku. Bet „Sakalai“ gyvavo, dar dabar gyvuoja ir, manau, gyvuos. Su treneriu Šarūnu Sakalausku kūrėme komandą kaip kūdikį. Padarėme ją iš nieko, iš oro. Sugebėjome surinkti gerus žaidėjus, „Sakalai“ paruošė nemažai gerų krepšininkų. Nesimušiu į krūtinę ir nesakysiu, kad tai Šalkaus nuopelnas. Tai yra Sakalausko, Rūtenio Paulausko, Arvydo Gronskio, visų „Sakaluose“ dirbusių trenerių nuopelnas. Buvo išauginta daug krepšininkų, pradedant Ramūnu Šiškausku, Andriu Giedraičiu. Nereikia pamiršti Arno Kazlausko, Rolando Jaručio, Dainiaus Šalengos, Simo Jasaičio, Martyno Gecevičiaus. Kiek žmonių žaidė rinktinėse ar geruose klubuose? „Sakalai“ liko ir liks.

– Kokie jūsų ateities planai?
– „Sakaluose“ nebedirbsiu. Siūlė kažkuo dirbti, tačiau pasitraukiau. Buvau ir būsiu treneris. Turiu pasiūlymų, bet neskubu, pailsėsiu. Kai dirbi 15 metų, tai nematai šviesių dienų – ankščiausiai išeini ir vėliausiai grįžti. Norisi nuspausti stabdį. Jau vakar per pusvalandį gavau du pasiūlymus, tačiau pagalvosiu ir tuomet apsispręsiu. Laikas parodys.

Turite 50 proc. „Sakalų“ akcijų. Parduosite ar liksite akcininku?
– Matysiu, kaip spręs valdyba, kokie bus pasiūlymai iš jų. Nenoriu dabar daryti sprendimų. Čia bus valdybos ir mano susitarimas, eisime ir šnekėsime.


Rodyti komentarus
SMS
Rytui maziau zaideju pareis:)))
2007-01-29
+1
Atsakyti
Nu va netikejot manim o dabar jau oficialiai paskelbta Kurtinaitis BC sakalu treneris.
2007-01-28
Atsakyti
Geras treneris. Šmaikštus, "prie bajerio", na karštakošis, bet koks bebutų, mūms liAtuviams vistiek galų gale bus blogas. Na tokie mes esame. Mūms kad tik suėdus ką nors.
2007-01-28
-2
Atsakyti
O kiek salkui metu jei jis jau 15 metu klube dirba?
2007-01-27
Atsakyti
Man tai jis nepatiko. Pastaruoju metu perdaug viešai varė ant žaidėjų. Treneris turi jausti ribas. O 15 m. tikrai perdaug. Plius geriausia būti arba treneriu, arba savininku.
2007-01-27
Atsakyti
Šalkus yra Sakalų legenda,viso Lietuvos krepšinio legenda.
2007-01-27
-2
Atsakyti
geriausias irodymas kad salkus geras treneris tai komanda kurios sudetyje pagrinde zalias jaunimas uzimamos palyginus geros vietos
2007-01-27
-2
Atsakyti
GRAUDU :(
2007-01-27
-1
Atsakyti
Saunuolis Linas, man patinka jo poziuris i darba ir i gyvenima. Tikiuosi iseis jam i nauda pasitraukimas is Sakalu, ras padoru darba, neblogoje komandoje ir viskas susitvarkys, sekmes Linai!!!:)
2007-01-27
Atsakyti
visgi Sakaluose tikrai daug žinomų žaidėjų išauklėta. reik tikėtis kad naujas trenerių korpusas (jei toks bus) kurso negadins ir toliau brandins būsimus rinktinės krepšininkus.
2007-01-27
+2
Atsakyti
Kvaili kažkokie žurnalisto klausimai. Vis bandoma iškvosti apie kažkokius samokslus, dūrius į nugarą ir pan. Pasakė, juk Šalkus, kad išsiskyrė civilizuotai. Treneriams tiesiog būtina karts nuo karto keisti klubą. 15 metų tikrai per daug vienoje vietoje.
2007-01-27
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas