Vilnietės užstrigo rusių gynybos gniaužtuose
Nuotr. bckibirkstis.lt
Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko iškovoti antrosios pergalės moterų Europos taurės (EuroCup Women) turnyre. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos Lietuvos čempionės išvykoje 51:66 (12:15, 14:19, 8:15, 17:17) nusileido Noginsko „Spartak“ komandai iš Rusijos ir patyrė trečią nesėkmę per ketverias rungtynes. Vilnietės D grupėje išlieka trečioje pozicijoje.

Susitikimą komandos pradėjo lygiai ir tik kėlinio viduryje aikštės šeimininkėms pavyko šiek tiek nutolti (9:15), vis tik paskutinėmis minutėmis vilnietės sumažino atsilikimą (12:15). Antrasis rungtynių kėlinys klostėsi pagal panašų scenarijų, tačiau likus 3 minutėms iki jo pabaigos vilnietės pradėjo strigti puolime ir leido „Spartak“ komandai susikrauti dviženklį pranašumą (20:32).

Trečiame rungtynių kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ merginoms nepavyko perimti iniciatyvos, o savo žaidimą pajautusios rusės vienu metu skirtumą padidino iki 17-os taškų (32:49). Paskutiniame kėlinyje abiejų komandų žaidimas vėl tapo lygus, tačiau susikrautas pranašumas leido „Spartak“ komandai iškovoti 4 pergalę ir išlikti vienvaldėmis D grupės lyderėmis.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače pralaimėjo kovą po krepšiais (35/47) ir tragiškai metė baudos metimus. Vilnietės pataikė vos 4 baudų metimus iš 17 (24%).

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Vita Žilinskaitė, kuri sužaidė geriausias karjeros rungtynes Europos taurėje. Puolėja per 32 minutes pelnė 14 taškų (4/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Ana Baletič įmetė 13 taškų (5/10 dvitaškiai), Ny Hammonds – 9 (4/10 dvitaškiai, 6 per., 4 kld.), Eglė Šniokaitė ir Ieva Šimkutė (8 atk. kam., 4 kld.) po 5, Justina Kraujūnaitė – 3, Vita Gorobets – 2, o Vitalija Kaminskytė taškų nepelnė.

Pirmas rungtynes šį sezoną žaidusi Indrė Dudėnaitė per 14 minučių taškų nepelnė, tačiau atkovojo 4 kamuolius ir 3 sykius suklydo.

„Spartak“ komandoje Marina Karpunina pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o Liubova Paskalenko pridėjo 16 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.