Kleiza: „Tikiuosi, kad kitame Eurolygos etape susitiksime su „Žalgiriu“ arba „Neptūnu“

Laurynas Butkauskas
Laurynas Butkauskas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2014-12-05 17:02

Linas Kleiza sako, kad „Emporio Armani“ žaidimas gerėja
Linas Kleiza sako, kad „Emporio Armani“ žaidimas gerėja
Nuotr. LaPresse – Scanpix
Nors Linui Kleizai įsitvirtinti Milano „Armani Jeans“ komandos schemose sekasi lėtokai, vienas geriausių Lietuvos krepšininkų įsitikinęs, kad kolektyvo žaidimas gerėja. Pasak puolėjo, komanda privalo patekti į kitą etapą, kuriame pats krepšininkas labai norėtų susitikti su kuria nors mūsų šalies ekipa – Kauno „Žalgiriu“ arba Klaipėdos „Neptūnu“.

Su žurnalistais Kleiza per interneto programą „Skype“ nuoširdžiai pabendravo penktadienio pavakarę, naujo savo vardo labdaros ir paramos fondo projekto pristatymo dieną.

Lino Kleizos fondo direktorius Mindaugas Gobikas ir restoranų tinklas „McDonald`s“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo šiemet labdaros iniciatyvos „McHappy Day“ metu surinktas lėšas skirti Naujosios Vilnios bibliotekos vaikų ir jaunimo dienos centrui „Mūsų nameliai“ atnaujinti. Projektui įgyvendinti bus skirti beveik 66 tūkst. litų (19,1 tūkst. eurų), o už šias lėtas bus atnaujintos įstaigos grindys, perdažytos sienos, nupirkta naujų baldų.

„Siekiame visapusiškai prisidėti prie aktyvaus ir kūrybiško šalies jaunimo ugdymo, nuolat ieškome galimybių, kaip pagerinti ir socialiai jautriose šeimose augančių vaikų ir paauglių kasdienybę. Tikimės, kad mūsų surinktos lėšos padės sukurti jaukesnę ir šiltesnę aplinką Naujosios Vilnios centro lankytojams“, – sakė Kleiza.

– Linai, ar spėjate sekti iš Italijos, kas vyksta fondo veikloje?
– Apie fondo veiklą aš visuomet esu informuotas, Mindaugas Gobikas atlieka gerą darbą. Jau nemažai kartu visko nuveikėme. Dabar štai šis projektas, turėsime dar didelę kalėdinę vakarienę, manau, kad ateinančiais metais vytysime ir daugiau veiklų.

– Pats stengiatės padėti vaikams, bet turbūt paties klausti apie vaikus dar ankstoka?
– Apie vaikus manęs? (juokiasi). Dar naujienų nėra.

– Tai gal tuomet apie krepšinį – kas naujesnio?
– Gerai, apie krepšinį, bet čia irgi nėra naujienų (juokiasi).

– Jeigu rimčiau, kokia jūsų savijauta pastarosiomis savaitėmis, ar gerėja tarpusavio supratimas su komandos draugais?
– Manau, kad mūsų žaidimas gerėja. Tačiau aš pats turėjau traumelę, buvau išsisukęs koją, tai ją šiek tiek gydžiausi. Tarpusavio sutarimas gerėja, dalijamės roles aikštelėje. Kol kas dar niekas nepralaimėta ir niekas nelaimėta. Eurolyga taip sukonstruota, kad reguliarusis sezonas nieko nereiškia. Tik po patekimo į „Top 16“ etapą prasidės pagrindinis krepšinis, tik tuomet viskas spręsis. Manau, komanda eina tinkama linkme, atsiranda susižaidimas, daugiau pasitikime vienas kitu. Kaip ten bebūtų, mūsų kolektyvas yra naujas – po pernai pasikeitę daug žaidėjų. TIkiuosi, kad situacija dar labiau pagerės, bet kad kylame į viršų, tai jau matosi.

– Ar pats randate savo vietą aikštelėje? Iš šono žiūrint kol kas susidaro įspūdis, kad treneris labiau pasitiki legionieriais amerikiečiais.
– Mūsų stilius toks, kad viskas paremta „pikenrolais“ – 80 proc. atakų. Visą žaidimą kuria gynėjai ir viskas priklauso nuo jų. Aš mėginu pritapti.

– Prie lietuviškos žiniasklaidos dėmesio tikrai spėjote priprasti. O kokia situacija su itališka žiniasklaida –  ar „Emporio Armani“ komandos žaidimas yra atidžiai sekamas ir nagrinėjamas?
– Dėmesys yra skiriamas, ypač mūsų komandai – jis netgi padidintas. Reikalavimai aukšti, lūkesčiai dideli ir be ketverto čia bus didelis nusivylimas.

– Kol kas sulaukiate daugiau kritikos, ar yra ir pozityvių atsiliepimų?
– Turime gerus fanus, turime gerą palaikymą, o žurnalistai, kaip ir visur, dirba savo darbą – apie krepšinį nusimano geriau už mus (juokiasi).

– Prieš išvykdamas į Italiją sakėte, kad pačiam patinka Milano ekipos žaidimo braižas. Ar jis pasikeitė, lyginant su pernai? Nors treneris Luca Banchi liko prie komandos vairo, kol kas atrodo, kad komanda rungtyniauja kitaip.
– Pasikeitė didelė dalis komandos žaidėjų, tai apsunkino situaciją. Reikia pripažinti, kad sezono pradžioje mes žaidėme labai savanaudišką krepšinį ir tai matėsi visose pozicijose. Dabar pasitikėjimas vienas kitu išaugo, kamuolys pradėjo „vaikščioti“. Visi supranta, kad jeigu nepakeisime žaidimo stiliaus, nieko nebus. Tai buvo labai akcentuojama ir padėtis gerėja. Pernai situacija buvo panaši – sezono pradžioje komanda atrodė nekaip, tačiau vėliau įsibėgėjo ir „Top 16“ etape atrodė gerai. O šiemet mums trukdė statiška kamuolio padėtis, nieko neišeidavo.

– Kada žadate sugrįžti į Lietuvą?
– Tikiuosi, kad kitame Eurolygos etape teks susitikti su „Žalgiriu“ arba „Neptūnu“. O per šventes laiko visiškai nėra, numatytos rungtynės, laisvų dienų praktiškai nenusimato.

– Jeigu nutiks taip, kad „Žalgiris“, o gal ir „Neptūnas“, pateks į kitą Eurolygos etapą  – ar su dabartinėmis sudėtimis šios komandos ten turės ką veikti?
– Manau, kad taip. „Žalgiris“ kol kas apskritai demonstruoja kokybišką krepšinį, man patinka jų žaidimo braižas. Aišku, vakarykštės rungtynės su „Anadolu Efes“ buvo vienos iš tokių, kai niekas nesiseka, tačiau ekipa tikrai turi galimybių sėkmingai kautis ir toliau. „Žalgirio“ arenoje – puikūs sirgaliai, panaši situacija ir su „Neptūnu“, namie kovojanti įspūdingai. Aišku, ekipai trūksta patirties Eurolygoje, tačiau Klaipėdoje ją įveikti sudėtinga visiems. Aš asmeniškai labai norėčiau, kad abi komandos toliau demonstruotų gerą žaidimą ir patektų į kitą etapą. Faktas toks, kad savo žaidimu ir „Žalgiris“, ir „Neptūnas“ sugebėjo nustebinti daug žmonių.


Rodyti komentarus
2014-12-06 17:19
kleiza i zalgiri
kaina*

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-06 17:18
kleiza i zalgiri
man atrodo jog jo ksina nukris ir kita sezona uz zalgiri siautes eurolygoj o kol kas linkiu labai geru rungtyniu linui.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-06 14:39
Like and Share sita nuotrauka, ir jus siuskite man savo foto as uzdesiu like ir share. Cia ne man reikia, mes dalyvaujam konkurse ir mums reikia jusu pagalbos aciu :]]

https://www.facebook.com/148676679491746...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-06 00:48
ahaha1234
arturas97 (-0.01)

arturiukuikad tu zinotum kiek komandu eurolygoj noretu tokio varzovo kaip rytas nes pernai tavo rytas tai jau irode :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

siemet rytas neblogai atrodo, sluoja visus is eiles, isskyrus zalgiri, kur buvo sekmes atvejis, atsipalaidavimas pieno zvaigzdem ar kam tam, neivertinti rumunai ir neuzdengti du juodaozdziai kaimo lygio oktyiaboro zaidejai

Skaitykite daugiau: http://www.basketnews.lt/news-79339-klei...

RYTAS SLUOJA VISUS? :DDDDDD kas uzvakar dare per rura juos namie kaip norejo? :DDD ar tik ne lavonai volgogradas , kloune tu kloune valink issimiegok nes nuo to gaidzio uostymo nebezinai kur zeme kur dangus. palauk dar kita savaite bandirmoi busit is**** per visus galus . banvit minusine 100% statymas kitos sav kam idomu . slavejau tu apgailetinas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 21:35
jooo
Seniai tam labdaros fondu kurejui laikas i pensija

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 21:30
Anonimasas nesuprantu kodel atsiranda tokiu nevisprociu Zalgirio fanu kurie nesugeba blaiviai vertinti situacija?as pats sergu uz Zalgiri, bet akivaizdu kad net ir patekus i top16(tam tereikia nugalet italus namie) ten musu laukia labai liudnas likimas.visu pirma todel kad po nauju metu elitines komandos pradeda zaist visai kitaip. neka maziau svarbus faktorius ir tai kad ten jau nebebus nei NN ar Sasario lygio komandu,o kiek rimtu komandu esam nukale siam sezone?pasakysiu, cielas dvi-Uniks ir Efes.pirmus nukalem todel kad tuo metu pas juos buvo problemos su treneriu,o kitus nukalem nes jie paprasciausiai neivertino musu.


Tai geriau nepatenkt ten ane? Pohuj man kad ir visas rungtynes pralaimės, bent galės krepšinį pasižiūrėt..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 20:59
Anonimas
as nesuprantu kodel atsiranda tokiu nevisprociu Zalgirio fanu kurie nesugeba blaiviai vertinti situacija?as pats sergu uz Zalgiri, bet akivaizdu kad net ir patekus i top16(tam tereikia nugalet italus namie) ten musu laukia labai liudnas likimas.visu pirma todel kad po nauju metu elitines komandos pradeda zaist visai kitaip. neka maziau svarbus faktorius ir tai kad ten jau nebebus nei NN ar Sasario lygio komandu,o kiek rimtu komandu esam nukale siam sezone?pasakysiu, cielas dvi-Uniks ir Efes.pirmus nukalem todel kad tuo metu pas juos buvo problemos su treneriu,o kitus nukalem nes jie paprasciausiai neivertino musu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 20:47
arturas97arturiukuikad tu zinotum kiek komandu eurolygoj noretu tokio varzovo kaip rytas nes pernai tavo rytas tai jau irode :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltsiemet rytas neblogai atrodo, sluoja visus is eiles, isskyrus zalgiri, kur buvo sekmes atvejis, atsipalaidavimas pieno zvaigzdem ar kam tam, neivertinti rumunai ir neuzdengti du juodaozdziai kaimo lygio oktyiaboro zaidejai


O kada Rytas kibire blogai atrode? Ne tik siemet, bet praktiskai ir visus savo sezonus sitoje lygoje Rytas gerai zaizdavo tik va uzteko dazniau pasirodyti Eurolygoje tai net patekimas i top16 etapa pasirode per sunkus.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 20:31
Ko islindo ryto kibirinei juk apie komanda parodiju niekas nekalba.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 20:00
Anonimas
faktas kad visi nori i grupe Zalgirio nes jis viena silpniausiu komandu kuri pateks i top16,o neptunas isvis svajone, tik deja,neptunas tikrai nepateks :) aisku jei dabar atsirastu arabu seichas kuris duotu koki milijona euru,nusipirkus viena gera gyneja, jasaiti, jau butu galima kalbet ir apie rimtesni pasispardyma su stipriausiais,o dabar deja deja, max kelios pergales, o jei nebus papildymo,tai gali ir visai ju nebut
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 19:34
arturiukuikad tu zinotum kiek komandu eurolygoj noretu tokio varzovo kaip rytas nes pernai tavo rytas tai jau irode :D--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


siemet rytas neblogai atrodo, sluoja visus is eiles, isskyrus zalgiri, kur buvo sekmes atvejis, atsipalaidavimas pieno zvaigzdem ar kam tam, neivertinti rumunai ir neuzdengti du juodaozdziai kaimo lygio oktyiaboro zaidejai
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 19:13
arturiukui
kad tu zinotum kiek komandu eurolygoj noretu tokio varzovo kaip rytas nes pernai tavo rytas tai jau irode :D

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 18:55
Bet cia gerai sustume- kaip visada zurnalistai uz mus daugiau nusimano apie krepsini

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 18:52
neptunu?:DDD siaip keliza tiesa sako, netunas ktame etape butu kiekvienos komandos svajone, nes visos koamndos gautu po taska, as assmeniskai kaip ryto fanas, noreciau to apcio neptuno ryto grupeje antrajame etape :DDD
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 18:27
Nu ryto tikrai nematysim ,nebent kibire kur viedrinei zaidzia nkl lygio ,ka galiu pasykyti nu geda viedrinei.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 17:46
lalalandis po vakar dvikovos nematysime nei zalgirio nei neptuno kitame etape :/


tai, kad Žalgiris jau kaip ir ten :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2014-12-05 17:12
is po vakar dvikovos nematysime nei zalgirio nei neptuno kitame etape :/
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas