Marijampolietės LMKL pirmenybėse išlieka antros
Nuotr. Sūduva
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) devintąją pergalę iškovojo Marijampolės „Sūduva“ (9-3), kuri svečiuose rezultatu 80:70 (23:23, 16:20, 26:14, 15:13) įveikė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (3-9).

Rungtynių pradžia buvo sėkmingesnė svečiuose žaidusioms marijampolietėms, kurios sužaidus 4 minutes išsiveržė į priekį – 10:3, tačiau 5 taškus be atsako pelniusi Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė leido „Sirenoms“ priartėti – 8:10. Likusi kėlinio dalis vyko taškas į tašką, o į priekį minimaliu skirtumu išsiverždavo tiek viena, tiek kita komanda. Ketvirčio pabaigoje taiklūs Ritos Mileškienės baudos metimai leido „Sūduvai“ išlyginti rezultatą – 23:23.

Antrajame ketvirtyje komandos ir toliau rungtyniavo apylygiai, tačiau įpusėjus kėliniui žingsneliu priekyje buvo „Sirenos“ – 34:31. Kėlinio pabaigoje puikiai rungtyniavusios Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir Baronėnaitė leido „Sirenoms“ kiek atitolti (43:35), bet Sandros Baliutavičiūtės ir Dovilės Saurazaitės metimai leido „Sūduvai“ sumažinti deficitą – 39:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Sūduva“ vos 2 minutes sumažino turėtą atsilikimą ir išsiveržė į priekį (48:47) bei privertė Liną Šalkų paprašyti minutės pertraukėlės. Kėlinio viduryje 8 taškus be atsako pelniusios marijampolietės pabėgo į priekį jau 6 taškų skirtumu – 55:49. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Sirenų“ puolimas neveikė, o tai prieš lemiamą ketvirtį neleido kaunietėms sumažinti „Sūduvos“ susikrauto pranašumo – 65:57.

Lemiamo ketvirčio pradžioje jau dviženkliu skirtumu į priekį pabėgo „Sūduva“ – 69:57, tačiau puikų puolimą pademonstravusios „Sirenos“ sumažino atsilikimą (69:71) ir sugrąžino intrigą. Visgi kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė „Sūduvai“, kuri per paskutines dvi minutes susikrovė 10 taškų pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 80:70.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 21, Kornelija Balčiūnaitė (14 atk. kam., 24 naud. bal.) 16, Rasa Knyzaitė 14, Erika Liutkutė 8.

„Sūduva“: Sandra Baliutavičiūtė (8/10 dvitaškiai, 13 atk. kam., 29 naud. bal.) 17, Iveta Šalkauskė 15, Santa Okockytė (6 rez. perd.) 14, Dovilė Saurazaitė ir Rita Mileškienė po 11.