„Ką dar galima būtų sugalvoti“ arba „Ar LKL ir BBL žvaigždžių dienos bus tokios pat įspūdingos kaip LSKL?“ – tokiomis frazėmis sporto halę paliko krepšinio sirgaliai, pabuvoję tris valandas trukusiame krepšinio spektaklyje – LSKL „Žvaigždžių dienoje“.

Įspūdingą Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) „Žvaigždžių dienos“ renginį pradėjo realybės šou „Kelias į žvaigždes“ kvartetas Merūnas, Radži, Vilius ir Grūdas, o susižavėję Kauno sporto halės žiūrovai nerimastingai laukė dvikovos tarp „Lietuvos“ ir „Kauno“ rinktinių pradžios.

Kaip ir galima buvo tikėtis, tuščių vietų sporto halėje nebuvo, o gera nuotaika ir aktyviu palaikymu pasižymėję krepšinio aistruoliai iš visos Lietuvos viso renginio metu kėlė didžiulį triukšmą bei palaikė savo numylėtinius.

Prieš pat rungtynių pradžią „Kelias į žvaigždes“ kvartetas sudainavo studentų himną „Gaudeamus“, o iškart po himno sporto halės viduryje pasirodė Boratas, pristatęs pirmuosius šventės svečius – „G&G Sindikatą“. „G&G Sindikato“ pasirodymas LSKL „Žvaigždžių dienoje“ simbolinis – kartu su šia muzikos grupe buvo atidaryta pirmoji „Mūsų laiko“ finansuota krepšinio aikštelė „Time Team“.

„Ačiū, ačiū!“ – po renginio LSKL prezidentui ir UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkui Rimantui Cibauskui skandavo minia. „Šis žmogus prikėlė studentų krepšinį bei parodė kitoks lygoms, kaip turėtų būti organizuojamos krepšinio pirmenybės,“ – sakė buvęs VDU rektorius Vytautas Kaminskas.

Savo pasirodymais į Kauno sporto halę susirinkusius sirgalius bei LNK žiūrovus džiugino muzikos grupės YVA, „69 danguje“, ŽAS, Naujieji lietuviai, atlikėjai iš „Kelias į žvaigždes“ bei Žilvinas Žvagulis. Minutės pertraukėlių metu liūdėti neleido „Tina dance“, „Žalgirio“ir „Lietuvos ryto“ šokėjos, gatvės krepšinio komanda „Wanted“.

Nuolat juokavo ir visus į nepatogias situacijas statė renginio vedėjai Bronius ir Česlovas, o dvikovą komentavo Jonas Radzevičius bei Ignas Silevičius.

„Lietuvos“ rinktinė atkeršijo kauniečiams

Praėjusiais metais kauniečiai 116:103 įveikė „Lietuvos“ komandą, kuri laikė pyktį visus metus ir įspūdingame šio sezono LSKL „Žvaigždžių dienos“ renginyje rezultatu 105:98 (39:22, 33:30, 14:17, 19:29) parodė savo pranašumą.

Intriguojanti dvikova prasidėjo kauniečio Artūro Milaknio prasiveržimu, tačiau „Lietuvos“ rinktinės netrukus išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai. Tuo tarpu pirmojo dėjimo autorius Darius Šilinskis sugrąžino lygsvarą (4:4). Po Arno Labucko tritaškio „lietuviai“ pabėgo į priekį 13:8, tačiau galingais dėjimais skirtumą sumažino Milaknis ir Povilas Šakinis. Antroje kėlinuko pusėje kauniečiai ir toliau stengėsi džiuginti žiūrovus gražiomis akimirkomis, tuo tarpu „Lietuvos“ krepšininkai rinko taškus ir jau po pirmojo kėlinuko kauniečiai atsilikinėjo 22:39.

Situacija aikštelėje nesikeitė ir antrajame kėlinuke. Nors Vytenio Jasikevičiaus ir Pauliaus Abramavičiaus duetas „Kauno“ rinktinei pelnė 15 taškų iš 30, skirtumas tarp komandų ne tik nemažėjo, bet tik padidėjo. Vos tik kauniečiai priartėdavo prie dviženklį pranašumą turėjusių „Lietuvos“ krepšininkų, skirtumas tuoj pat ir vėl išaugdavo. Po pirmosios rungtynių pusės 20 taškų skirtumu pirmavo „Lietuva“ (72:52).

Po didžiosios pertraukos nepaisant didelio skirtumo tarp komandų, intriga nedingo. Atvirkščiai, ekipos pradėjo daugiau dėmesio skirti gynybai, neleido varžovams atakuoti laisviems bei stengėsi perimti kamuolį. Ne itin rezultatyviame kėlinuke pranašesni buvo kauniečiai, kurie sugebėjo sumažinti atsilikimą trim taškais (86:69). Įdomu pastebėti, kad jeigu per pirmuosius du kėlinukus suskaičiuoti 9 dėjimai, per trečiąjį kėlinuką krepšininkai neturėjo galimybių efektingai užbaigti atakas.

Audringa, užsivedusi ir pergalės trokštanti Kauno publika ėmė aktyviau palaikyti savo komandą, o tuo paskatinta „Kauno“ rinktinė ketvirtąjį kėlinuką pradėjo spurtu 9:2 ir sumažino atsilikimą iki 10 taškų (78:88). Vis dėlto „Lietuvos“ krepšininkai nesudėjo ginklų ir nesiruošė atiduoti iniciatyvos. Po kelių taiklių dvitaškių skirtumas ir vėl 14 taškų (94:80). Tačiau kauniečių treneriai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios krepšininkai ėmė spausti laiminčius varžovus po visą aikštelę. Ir tai davė vaisių. Kelis sykius sėkmingai apsigynę kauniečiai pataikė du tolimus metimus bei dvitaškį ir priartėjo per 6 taškus (88:94). Tačiau likusią dvikovos dalį „Lietuvos“ krepšininkai žaidė drausmingai bei šventė pergalę rezultatu 105:98.

Naudingiausias – Jasikevičius

Naudingiausiu rungtynių žaidėju sirgaliai išrinko vieną rezultatyviausių „Kauno“ komandos žaidėjų Vytenį Jasikevičių, už kurį balsavo beveik 300 Kauno sporto halės ir tiesioginės LNK transliacijos sirgalių. Antroje vietoje liko „Lietuvos“ rinktinės lyderis Arnas Labuckas, trečias – kaunietis Artūras Milaknis. Jasikevičius apdovanotas dienraščio „L.T.“ įsteigtu prizu – televizoriumi.

„Lietuvos“ rinktinei daugiausiai taškų pelnė: Arnas Labuckas (7 at.kam) ir Vytautas Šarakauskas po 20, Marius Kasiulevičius 13, Gintaras Leonavičius 10, Rolandas Vaičius 8 ir Renatas Jonelis (8 atk.kam) – po  8.

„Kauno“ komandos gretose rezultatyviausiai žaidė: Vytenis Jasikevičius – 23, Paulius Abramavičius 21 (11 atk.kam.), Artūras Milaknis 19, Paulius Gasiūnas 9, Povilas Šakinis 8.

Mantas Kalnietis neapgynė „Oro karaliaus“ titulo

Dėjimų į krepšį konkurso finale kovojo Kauno kolegijos (KK) auklėtinis Paulius Parachomikas bei Kauno technologijos universiteto (KTU) studentas Darius Kalnutis, o LSKL pateikė siurprizą – svečių teisėmis į finalą pakvietė praėjusių metų nugalėtoją Mantą Kalnietį.

Atrankiniame ture geriausiai pasirodė tris kartus į krepšį įdėjęs ir 46 taškus surinkęs Paulius Parachomikas bei 45 taškus surinkęs Darius Kalnutis. Jie aplenkė 42 taškus surinkusį ir trečioje vietoje likusį Karolį Kalvaitį iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU).

LSKL dėjimų konkurso finale sirgalių ir dalyvių laukė siurprizas – svečių teisėmis pakviestas dalyvauti praėjusių metų „Oro karalius“ Mantas Kalnietis, atstovaujantis VDU.

Tačiau geriausią rezultatą ir 1000 „Mūsų laiko“ įsteigtą prizą iškovojo Parachomikas, kurio visi trys dėjimai buvo sėkmingi ir jis surinko 73 taškus. Kalnietis surinko 63 taškus, nes vienas dėjimas nepavyko.

Kompetentingos penkių krepšinio specialistų komisijos nuomone, vos 40 taškų surinko tik vieną sykį sėkmingai į krepšį įkrovęs Darius Kalnutis.

Taikliausi – Aglinskaitė ir Šakinis

LSKL tolimųjų metimų konkursą laimėjo Šiaulių universiteto (ŠU) studentė Lina Aglinskaitė ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkas Povilas Šakinis.

LSKL snaiperis išrinktas pagal standartines tolimų metimų konkurso taisykles. Metama po penkis metimus iš penkių skirtingų pozicijų. Paskutinio metimo vertė – 2 taškai, tai reiškia, kad daugiausiai galima surinkti 30 taškų.

Merginų tarpe atrankiniame ture per 60 sekundžių daugiausiai taškų surinko ŠU auklėtinė Lina Aglinskaitė – 16 taškų ir VPU studentė Ieva Turevičiūtė – 15 taškų. Šios krepšininkės aplenkė trečioje vietoje likusią ir į finalą nepatekusią VDU studentę Eglę Žibinskaitę (12 taškai).

Finalo etape tritaškius sėkmingiau metė Aglinskaitė, surinkusi 11 taškų.

Vaikinų tarpe geriausiu snaiperiu tapo VDU studentas Povilas Šakinis, kuris daugiausiai taškų surinko dar atrankiniame ture – 19 taškų, aplenkęs 15 taškų surinkusį Kauno kolegijos auklėtinį Sigitą Adamkevičių ir į finalą nepatekusius po 14 taškų surinkusius Vygintą Grinį (LŽŪU) bei Julių Fiodoravičių (LVA).

Vaikinų tolimų metimų konkurso finale taip pat geriau sekėsi Šakiniui, surinkusiam 12 taškų ir antroje vietoje palikusiam 11 taškų pelniusį Adamkevičių.

Taikliausi LSKL metikai buvo apdovanoti „Mūsų laikas“ įsteigtais piniginiais prizais po 1000 litų.

Tolimų metimų konkursą laimėjęs Šakinis po pergalės teigė, jog mesdamas tritaškius jaudinosi. „Toks nerezultatyvus finalas buvo dėl to, kad labai jaudinaus. Sporto halėje nėra laisvų vietų, tvyro nuostabi atmosfera ir nesijaudinti tiesiog neįmanoma. Vis dėlto tikėjausi laimėti šį konkursą ir džiaugiuosi tapęs taikliausiu LSKL žaidėju.“

„Lietuvos“ krepšininkės nugalėjo kaunietės

Kaip ir galima buvo tikėtis LSKL „Žvaigždžių dienos“ merginų rungtynėse tarp „Kauno“ ir „Lietuvos“ netruko intrigos ir atkaklios kovos. O pergalę rezultatu 59:50 (12:12, 18:15, 13:9, 16:14) iškovojo „Lietuvos“ rinktinė.

Keturis kėlinukus po 8 minutes žaidusios studentės nugalėtoją išaiškino tik paskutinėmis mačo akimirkomis.

Pirmuosius taškus Kauno komandai po pusantros minutės žaidimo pelnė LKKA studentė Irma Raugaitė, tačiau „Lietuvos“ ekipai Kristina Jonuškytė pelnė tritaškį. Atkaklia kova ir agresyvia gynyba pasižymėjęs pirmasis kėlinukas baigėsi lygiu rezultatu 12:12.

Antrajame kėlinuke intriga nemažėjo, o krepšininkės ir toliau aktyviai gynėsi bei neleido  varžovėms lengvai pelnyti taškų. „Lietuvos“ rinktinei po septintojo tritaškio rungtynėse pavyko išsiveržti į priekį 6 taškais (30:24). Į tritaškių konkursą supanašėjusį antrąjį kėlinuką laimėjo „Lietuvos“ rinktinė, kuri ilsėtis išėjo pirmaudama 30:27.

Po didžiosios pertraukos kaunietės sumažino atsilikimą ir išsiveržė į priekį (31:30), tačiau „Lietuvos“ rinktinė nenuleido rankų ir išlygino rezultatą (33:33), o kėlinuką pabaigė pirmaudama 7 taškų skirtumu (43:36).

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje du tolimus metimus iš eilės pataikė Vilma Jurgaitytė, kuri padidino savo ekipos pranašumą iki 9 taškų (49:40). „Lietuvos“ rinktinės spurtas tęsėsi ir vienu metu komandas skyrė net 16 taškų (56:40). Vis dėlto kaunietės po minutės pertraukėlės padidino tampą ir pelnė 10 taškų be atsako bei sumažino atsilikimą iki 6 taškų (50:56). Vis dėlto pergalę rezultatu 59:50 iškovojo „Lietuvos“ komanda.

Naudingiausia rungtynių žaidėja išrinkta „Lietuvos“ rinktinės lyderė Lina Aglinskaitė iš Šiaulių universiteto. Krepšininkė pelnė 18 taškų. Laima Reckevičiūtė iš Vilniaus universiteto pelnė 12 taškų.

Naudingiausia „Kauno“ komandos žaidėja pripažinta KTU auklėtinė Milda Sauliūtė, pelniusi 6 taškus. Ingrida Grebliauskaitė iš LKKA ekipos surinko 8 taškus, Eglė Bacevičiūtė iš VDU komandos surinko 7 taškus.

Naudingiausia mačo žaidėja Aglinskaitė teigė, jog nesitikėjo nugalėti „Kauno“ rinktinės. „Neplanavome kovoti iš visų jėgų, tačiau buvo malonu ne tik rengti šou, bet ir pakovoti. Net negalvojome, kad įveiksime kaunietes. O kad tapsiu naudingiausia rungtynių žaidėja net nebuvau pagalvojusi, bet, be abejo, labai malonu,“ – po dvikovos sakė Aglinskaitė.

LSKL estafetėse geriausiai sekėsi kauniečiams

LSKL „Žvaigždžių diena“ išsiskiria tuo, kad vaikinai ir merginos varžosi ne tik rungtynėse, dėjimų ir snaiperio konkursuose, tačiau ir estafetėse. Geriausiai šio sezono „Žvaigždžių dienos“ estafetėse sekėsi kauniečiams, kurie iškovojo daugiausiai trofėjų.

Komandinį metimų į krepšį konkursą laimėjo ŠU duetas Ugnė Motuzaitė ir Donatas Orelik, kuris per vieną minutė pelnė daugiausiai taškų. Per 60 sekundžių ŠU komanda surinko 14 taškų.

Taiklūs Jūratės Staskonytės baudos metimai ir Artūro Demidovo tritaškiai pelnė VU antrąją vietą. VU duetas surinko 13 taškų.

Trečiąją vietą pasidalino VDU studentai Vaida Šarkanaitė ir Povilas Šakinis bei KU atstovai Vitalija Gudaitė ir Julius Žurna, kurie surinko po 12 taškų.

Komandinės estafetės konkurse pirmąsias vietas iškovojo VDU ir KU atstovai.

Merginų tarpe po pirmojo turo dviems komandos prireikė 32 sekundžių, kad prie vieno, o po to kito krepšio viena studentė įmestų iš po krepšio, antra – pataikytų baudos metimą, o trečia - įmestų iš toli.

Po finalinio konkurso etapo, kai reikėjo mesti tik į vieną krepšį, pirmąją vietą iškovojo VDU studentės Laura Celešiūtė, Ugnė Čekavičiūtė ir Eglė Žibinskaitė, kurios pataikė metimus per 19 sekundžių. Tuo tarpu KTU krepšininkės Goda Mankutė, Šarūnė Džiugelytė ir Inga Lukošiūtė tai padarė per 30 sekundžių ir turėjo tenkintis antrąja vieta.

Trečioji vieta atiteko LKKA merginoms. Birutė Račaitė, Toma Bikniūtė ir Julija Šarkauskaitė metimus pataikė per 45 sekundes ir tapo konkurso bronzininkais.

Vaikinų tarpe pirmąją vietą iškovojo klaipėdiečiai. Žilvinas Jašinskas, Julius Žurna ir Evaldas Jurkus atstovaudami KU įdėjo kamuolį iš viršaus, pataikė baudos metimą ir tritaškį prie vieno, o po to kito krepšio per 30 sekundžių.

Antroji vieta atiteko VK komandai, kuri konkurso užduotį įvykdė per 33 sekundes, o trečiąja vieta džiaugėsi VU auklėtiniai Mantas Mikočiūnas, Artūras Demidovas ir Martynas Nyderis, kurie pataikė metimus per 36 sekundes.
Rodyti komentarus
Mane per transliaciją nervino eilinį sykį Budraitis...norisi paklausyti ką šneka Cibauskas ir kiti šnekėję halėje, o tas burbuliuoja su savo kvailu balsu..
2007-01-30
Atsakyti
kas nuvyle tai tik per didele LNK itaka, nors aisku remejai yra remejai, be ju nebutu nieko. tie visi radziai ar kaip ten verte perjungt kanala. ir ziurovai saleje matesi, kad nemazai ateje tik del tu radziu. ir taip matosi kad viska turejo sukisti i ta laika kuri dave LNK nes ir dejimai ir trajakai be apsilimo ateme sansa parodyt geresnius rezultatus.
2007-01-30
Atsakyti
o pakartojimas bus? :(
2007-01-30
Atsakyti
Sakykit ka norit bet LSKL zvaigzdziu diena paliko DAUG geresni ispudi nei pernykste LKL zvaifzdziu diena. Jei dar butu zaide visi pajegiausi krepsininkai tai is vis butu buve nerealu. Va jum ir Cibauskas...zmogus su galva ant peciu.
2007-01-30
Atsakyti
ten vien puolimas pirmaisiais keliniai buvo :D
2007-01-30
Atsakyti
o pakartojimas bus?
2007-01-30
Atsakyti
kur dovidas jarmala
2007-01-30
Atsakyti
aurimas baigys nemoka losti krepsinio jis nevykelis ku maciulis
2007-01-30
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 8

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.