„Clippers“ žaidėjai reaguoja į pergalingą Blake'o Griffino metimą Nuotr.: USA Today – Scanpix
Dikembe Mutombo bendrauja su princese Kate Nuotr.: USA Today – Scanpix
LeBronas Jamesas Karališkajai šeimai įteikė dvejus marškinėlius Nuotr.: USA Today – Scanpix
LeBronas Jamesas prieš rungtynes leidžia laiką su Jay-Z Nuotr.: AP – Scanpix
Reakcija į įvykius aikštėje Nuotr.: USA Today – Scanpix

Karališkosios poros apsilankymas rungtynėse, Blake'o Griffino sėkmė ir nesustabdoma Atlantos „Hawks“ komanda – tai ir daugiau – gruodžio 9-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Gruodžio 9-osios rungtynių apžvalga

KARALIŠKOJI PORA. Didžiosios Britanijos sosto įpėdinių apsilankymas Bruklino „Nets“ ir Klivlando „Cavaliers“ rungtynėse tapo svarbiausia praėjusios nakties NBA aktualija. Princas Williamas su žmona Kate į „Barclays Center“ areną Brukline atėjo beveik įpusėjus trečiam kėliniui ir tapo „Cavaliers“ spurto liudininkais.

Atvykus Karališkajai porai, rezultatas buvo lygus 61:61, tačiau likusią rungtynių dalį „Cavaliers“ laimėjo 49:27 ir įsirašė septintą pergalę iš eilės.

Po dvikovos LeBronas Jamesas garbingiems svečiams įteikė pyragėlių iš savo gimtojo miesto kepyklos ir dvejus „Cavaliers“ marškinėlius – vienus įprastus, o kitus – vaikiškus.

„Jie pirmą kartą žiūrėjo krepšinio rungtynes ir man didelė garbė, kad jie nusprendė, kad esu tas vyrukas, kurį jie norėjo pamatyti“, – po mačo sakė Jamesas.

ŽINUTĖ. Jamesas prieš rungtynes per apšilimą dėvėjo marškinėlius, ant kurių buvo parašyta „I Can't Breathe“ („Negaliu kvėpuoti“). Taip jis išreiškė palaikymą liepos 17 d. policijos Niujorke pasmaugtam juodaodžiui Ericui Garneriui. Tokius pat marškinėlius vilkėjo Kyrie Irvingas, Kevinas Garnettas, Deronas Williamsas, prieš pora dienų – ir Čikagos „Bulls“ žvaigždė Derrickas Rose'as.

SĖKMĖ. Blake'as Griffinas paskutinę pratęsimo sekundę švystelėjo tritaškį, kamuolys atsimušęs į lanką aukštai atšoko, dar kartą trinktelėjo į lanką ir įkrito. Tai lėmė Los Andželo „Clippers“ pergalę prieš Fynikso „Suns“ 121:120, o šis pergalingas metimas buvo pirmasis Griffinui, pataikytas sulig rungtynių pabaigos sirena.

IŠVARĖ. „Clippers“ gynėjas Jamalas Crawfordas buvo išvarytas iš aikštės ketvirtajame kėlinyje, kai gavo techninę ir diskvalifikacinę pražangas. Tai buvo pirmas kartas šio žaidėjo karjeroje (1018 rungtynių), kai jis buvo išvytas iš aikštės.

TRIGUBAS DUBLIS. „Suns“ komandos nuo nesėkmės neišgelbėjo nė trigubą dublį atlikęs Ericas Bledsoe – 27 taškai, 16 rezultatyvių perdavimų, 11 atkovotų kamuolių.

ĮSIBĖGĖJO. Atlantos „Hawks“ komanda toliau žygiuoja nesustabdomai. Praėjusią naktį ji 108:92 nugalėjo Indianos „Pacers“ ir iškovojo septintąją pergalę iš eilės. Tai – ilgiausia klubo laimėjimų serija nuo 2000 metų. „Hawks“ serija turėtų nenutrūkti, kadangi artimiausios dvejos rungtynės – su Filadelfijos „76ers“ ir Orlando „Magic“.

KARTĄ PAVYKO, DUKART – NE. Bostono „Celtics“ praėjusią naktį po dviejų pratęsimų 132:133 nusileido Vašingtono „Wizards“. Pratęsimą išplėšė įspūdingą tritaškį pataikęs „Celtics“ gynėjas Avery Bradley, tačiau po to Bostono komandos sėkmė nelydėjo. Pirmojo pratęsimo pabaigoje Brandonas Bassas nepataikė iš po krepšio, o antrojo pratęsimo pabaigoje netaikliai atakavo tas pats Bradley.

ATSARGINIŲ INDĖLIS. „Celtics“ atsarginiai krepšininkai į „Wizards“ krepšį įmetė 82 taškus. Tai – daugiausiai šį sezoną tarp visų atsarginių žaidėjų pasirodymų.

DALIJASI KAMUOLIU. „Wizards“ lyderis Johnas Wallas penktas rungtynes iš eilės atliko bent 12 rezultatyvių perdavimų. Praėjusią naktį jis pelnė 26 taškus ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų.

TUŠČIAS. Rajonas Rondo mače su „Wizards“ per 21 minutę nepelnė nė taško ir lemiamomis akimirkomis sėdėjo ant suolo, kadangi žymiai geriau sekėsi atsarginiams krepšininkams.

DVIGUBAS DUBLIS. Jonas Valančiūnas praėjusią naktį pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, tačiau svarbiausiomis akimirkomis nežaidė. Jo vietą penketuką užėmęs žemesnis Patrickas Pattersonas pataikė svarbų tritaškį ketvirto kėlinio pabaigoje, o „Raptors“ po pratęsimo 112:107 nugalėjo Denverio „Nuggets“.

UŽTIKRINTAI. „Golden State Warriors“ praėjusią naktį iškovojo 13 pergalę iš eilės ir 18 apskritai. Šios ekipos treneris Steve'as Kerras tapo vos antruoju strategu NBA istorijoje, kuris per pirmas 20 savo rungtynių iškovojo 18 pergalių. Pirmasis – Alas Cervi, kuris 1949-1950 metų sezoną pradėjo taip pat ir pasiekė NBA finalą.