Vieni ULEB taurės turnyro favoritų, Antano Sireikos, Gintaro Krapiko ir Valdemaro Chomičiaus treniruojami Kazanės „Uniks" krepšininkai be vargo iškovojo pergalę per pirmąsias aštuntfinalio rungtynes. Rusai išvykoje 90:73 (22:11, 26:22, 19:22, 23:18) įveikė Vršaco „Hemofarm" ekipą.

Sėkmingai rungtynes pradėję svečiai iš Kazanės išsiveržė į priekį nuo pirmųjų mačo minučių. Po Sauliaus Štombergo baudos metimo ir Jarodo Stevensono dvitaškio su bauda „Uniks" įgijo 4 taškų pranašumą (9:5).

Netrukus dėjimu „Hemofarm" krepšį sudrebinęs Darjušas Lavrinočius pridėjo tritaškį ir iniciavo savo ekipos spurtą 11:0, po kurio rusai pirmavo 20:7. Išlaikę įgytą persvarą iki susitikimo pabaigos „Uniks" krepšininkai šventė nesunkią pergalę.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Saulius Štombergas nugalėtojams per 34 minutes pelnė 21 tašką (5/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 8/9 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė. Iš viso Štombergas surinko 27 naudingumo balus.

Starto penkete mačą pradėjęs Darjušas Lavrinovičius per 25 minutes surinko 20 taškų (7/11 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 3/3 baudų), po krepšiais sugriebė 7 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Kšištofas Lavrinovičius per 21 minutę įmetė 6 taškus (0/2 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 1 kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

•

„Uniks" vyriausiasis treneris Antanas Sireika po rungtynių prisipažino, jog prieš rungtynes auklėtiniams jis buvo liepęs žaisti susikaupus ir kuo mažiau klysti. „Esu patenkintas, kad mano žaidėjai aikštėje atliko viską, ko jų buvau prašęs rūbinėje prieš rungtynes. Svarbiausia tai, jog laimėjome 17 taškų skirtumu ir prieš atsakomąjį mačą Kazanėje turime svarią persvarą".

„Hemofarm": Predragas Suputas 20, Vanja Plisničius 13, Milenko Topičius 11 (7 atk. kam.).

„Uniks": Saulius Štombergas 21, Darjušas Lavrinovičius 20, Sergėjus Chikalkinas 15, Jarodas Stevensonas 11, Kšištofas Lavrinovičius 6.

"Netrukus dėjimu „Hemofarm" krepšį sudrebinęs Lavrikas pridejo tritaski..." Tai ka, jis nuo trajako idejo?