Nemanja Bjelica išplėšė pergalę Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komandai
Nuotr. AFP – Scanpix
Dramatišką pergalę Eurolygos reguliariojo sezono C grupėje pasiekė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (7-2) klubas.

Paskutinės Turkijos komandos atakos smaigalyje atsidūręs Nemanja Bjelica pelnė du taškus iš po krepšio, o jo vedama „Fenerbahce Ulker“ išvykoje 91:89 (25:23, 17:14, 17:24, 20:18, 12:10) tik per pratęsimą parklupdė iki tol be pralaimėjimų žygiavusią „Barcelona“ (8-1).

Jan  Vesely
PTS 16 | REB 10 | ST 2 | BS 3 | EFF 28
Ši ir Milano „Emporio Armani“ pergalės „Fenerbahce Ulker“ užtikrino antrąją vietą C grupėje. Tuo metu „Barcelona“ pirmąją poziciją grupėje išsikovojusi jau anksčiau.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 36 sekundes, Marcelinho Huertas iš sunkios padėties pataikė dvitaškį ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį. Po minutės pertraukėlės aikštėje pasirodęs Nemanja Bjelica atsakė dviem taškais, taip išlygindamas rezultatą (79:79).

„Barcelona“ savo atsakymui turėjo dar 15 sekundžių, tačiau Janas Vesely Huerto reidą nutraukė blokuodamas brazilo metimą, o į greitą puolimą pasileidęs Bogdanas Bogdanovičius itin apmaudžiai suklydo atakuodamas krepšį nuo vidurio aikštės, nors iki ketvirčio pabaigos dar buvo likusios kiek mažiau nei dvi sekundės (79:79).

Viso pratęsimo metu ir toliau virė atkakli kova, o Huerto pražangą dviem taškais pavertęs Bogdanovičius vėl išvedė svečius į priekį, Barselonos klubo žaidėjams palikdamas 13 sekundžių (89:87).

Atsakomybę ant savo pečių prisiėmęs ir į varžovų baudos aikštelę įsiveržęs Huertas išprovokavo Emiro Preldžičiaus pražangą, o stojęs prie baudų metimų linijos pataikė abu metimus bei darsyk išlygino rezultatą (89:89).

„Fenerbahce Ulker“ surengti paskutinei atakai turėjo 4 sekundes. Nuo savo varžovo atitrūkęs bei perdavimą iš Preldžičiaus priėmęs Bjelica prasiveržė krepšio link ir pelnė du taškus iš po krepšio, kurie lėmė įspūdingą svečių pergalę (91:89).

„Barcelona“ nesėkmę apkartino Alexo Abrineso trauma. Ispanijos komandos talentas susižeidė pirmoje mačo dalyje, o antrąją rungtynių pusę stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio kartu su Bradu Olesonu ir Juanu Carlosu Navarro, kurie šiame Xaviero Pascualio kariaunai padėti negalėjo.

„Barcelona“: Marcelinho Huertas 25, DeShaunas Thomasas 23, Justinas Doellmanas 12, Mario Hezonja 12.

„Fenerbahce Ulker“: Bogdanas Bogdanovičius 23, Janas Vesely 16 (10 atk. kam.), Nemanja Bjelica 13, Andrew Goudelockas 12, Ricky Hickmanas 11.