Henrikas Vorotnikovas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose
Nuotr. S.Čirba
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) turnyro lentelės kaimynų dvikovoje Jonavoje pergalę 78:74 (18:14, 15:21, 22:21, 23:18) iškovojo šeimininkai, „Petrochemos“ (14-7) krepšininkai, įveikę „Trakų“ (13-8) klubą.

Po šios pergalės Kęstučio Naruševičiaus treniruojama „Petrochema“ įsitvirtino trečioje čempionato vietoje, o tiek pat pergalių ir pralaimėjimų iki rungtynių Jonavoje turėję „Trakai“ smuktelėjo į penktąją poziciją, užleisdami ketvirtąją vietą Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipai.

Jonavos gretose pirmuosius devynis taškus pelnė Tadas Sebežiovas, tačiau „Trakai“ po Mindaugo Remino ir Tautvydo Pipiro tritaškių pirmavo – 11:9 (5 min). „Petrochema“ atsakė sėkmingu Henriko Vorotnikovo žaidimu ir perėmusi iniciatyvą išsiveržė į priekį – 16:13 (7 min). Ketvirtis baigėsi šeimininkams laimint – 18:14.

Pirmoje antrojo kėlinio dalyje „iššovė“ Jonavos žaidėjas Aurimas Urbonas, surinkęs 7 taškus ir padėjęs komandai susikrauti apčiuopiamą pranašumą – 25:18. Tiesa, „Trakų“ ekipa pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių bei priartėjo – 27:25, o netrukus kėlinį užbaigė pirmaudama rezultatu – 35:33.

Po didžiosios pertraukos „Trakai“ nemažino apsukų ir greitai susikrovė didžiausią savo pranašumą – 47:41 (24 min). Suaktyvinę gynybą šeimininkai ėmė sparčiai mažinti savo deficitą, o Dovydo Šemeklio tritaškis nuo lentos išvedė jonaviečius į priekį – 53:51 (28 min). Kaip bebūtų, po trijų kėlinių „Trakai“ dar pirmavo – 54:55.

Kova taškas į tašką tęsėsi ketvirtajame ketvirtyje Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 62:62. Likus žaisti dvi minutes „Petrochema“ pradėjo didinti savo pranašumą ir nutolo – 73:68. Paskutinę rungtynių minutę prasidėjo „Trakų“ komandos spaudimas. Į nutolusių šeimininkų (75:68) krepšį du tritaškius paleidę svečiai atkūrė intrigą – 76:74, tačiau Naruševičiaus auklėtinių pergalę įtvirtino du Urbono baudų metimai – 78:74.

Jonavos „Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 17 (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas (7 rez. perd.) ir Tadas Sebežiovas po 16.

„Trakai“: Karolis Brusokas 19 (12 atk. kam.), Mindaugas Reminas 18, Tautvydas Pipiras 16.