Vilniaus „Sakalų" ekipos vyriausiuoju treneriu tapęs Rimas Kurtinaitis nori, kad „Sakalai" taptų antrine Vilniaus „Lietuvos ryto" ekipa, rašoma dienraščio „Lietuvos žinios" trečiadieniniame žurnale „Sporto tribūna". Lietuvos krepšinio pasaulyje jau prieš metus buvo girdėti kalbant, kad Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Vilniaus „Lietuvos ryto" klubas norėtų turėti savo antrinę komandą.

Vadovai painiojasi

Kalbama, kad LKL čempionų vadovai jau prieš šį sezoną norėjo paversti „Sakalus" savo antrine ekipa, bet tam itin priešinosi 15 metų „Sakalams" atidavęs šios komandos vyriausiasis treneris Linas Šalkus. Tačiau įpusėjus sezonui kliūčių nebeliko – pačių „Sakalų" valdyba privertė Šalkų palikti klubą.

[image=6902 left Kalbama, jog Linas Šalkus labiausiai priešinosi, kad „Sakalai" būtų paversti antrine „Lietuvos ryto" komanda]Keisti manevrai tarp dviejų sostinės klubų prasidėjo dar prieš Naujuosius metus. „Sakalų" ekipos lyderis Martynas Gecevičius buvo perleistas LKL čempionams, netrukus į pajėgiausią Lietuvos komandą perėjo ir Šalkaus asistentas Arvydas Gronskis.

Gandų, kad Gronskis palieka „Sakalus", buvo pasigirdę dar prieš Naujuosius metus, bet Šalkus juos vadino žurnalistų kuriamomis nesąmonėmis ir tvirtino, jog jo asistentas liks ekipoje. Vis dėlto Gronskis po beveik savaitę trukusių dvejonių ir kursavimo tarp dviejų Vilniaus komandų sporto salių persikėlė į „Lietuvos rytą".

Dar po kelių savaičių su „Lietuvos ryto" klubu susijusiame dienraštyje lyg perkūnas iš giedro dangaus trenkė pranešimas, kad „Sakalų" klubas rengiasi atleisti Šalkų, o į jo vietą kviečia Kurtinaitį. „Tikrai ne, jūsų žinios neteisingos. Mūsų klube dėl rezultatų treneriai nėra atleidžiami", – žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie Šalkaus atleidimą paneigė „Sakalų" klubo valdybos pirmininkas Vytautas Kiaušas.

Pats Šalkus taip pat tvirtino, jog kalbėjo su klubo vadovais, o šie patikino, kad jis lieka „Sakalų" strategu. Vis dėlto praeito penktadienio vakarą Šalkus nusprendė parašyti atsistatydinimo prašymą. Jau kitą dieną paaiškėjo, kad ir pranešimas apie Kurtinaičio atėjimą į „Sakalus" yra tiesa.

Pats Šalkus kategoriškai neigia, jog „Sakalus" paliko dėl klubo vadovų spaudimo: „Tikrai ne. Galiu tai drąsiai ir atsakingai pareikšti. Paprasčiausiai tai yra mano asmeninis apsisprendimas".

Kokios buvo apsisprendimo priežastys, galima tik spėlioti, nes Šalkus atsisakė komentuoti, kodėl dar prieš savaitę kategoriškai neigė gandus apie pasitraukimą iš „Sakalų", o staiga apsigalvojo.

Nori treniruoti antrinę komandą

Sezoną Permės „Ural Great" komandoje pradėjęs Kurtinaitis gruodį buvo atleistas dėl prastų ekipos rezultatų. Ilgokai naujos ekipos ieškojęs kaunietis nusprendė žengti daugeliui krepšinio aistruolių nesuprantamą žingsnį – priimti mažiausią biudžetą LKL turinčios „Sakalų" ekipos pasiūlymą. „Jei į ekipą ateitų Kurtinaitis, tikriausiai jam neužtektų viso „Sakalų" biudžeto", – prieš pasitraukdamas iš posto pareiškė Šalkus.

Krepšinio gerbėjus glumina ne tai, kad „Sakalams" vadovaus Kurtinaitis, o stratego, kuris iki šiol sudarydavo solidžius kontraktus, kalbos apie atlyginimą: „Apie pinigus nekalbėjome. Be abejo, Permėje uždirbau gerokai daugiau, bet čia sąlygos visiškai kitos. Minėjo, kad gausiu tiek pat, kiek prieš tai dirbęs treneris, o kokia tai bus suma – nesidomėjau. Duonos ir sviesto dar turiu už ką nusipirkti, todėl džiaugiuosi, kad radau darbą. Mėgstu krepšinį, tai man ir darbas, ir malonumas, o jei dar gausiu kokį nors atlygį, bus idealu".

Keistokai atrodo ir tai, kad šeštadienį „Sakalų" ekipos direktorius Valentinas Matulaitis tvirtino, jog sutartis su Kurtinaičiu dar nepasirašyta ir išvis dar neaišku, ar su juo bus susitarta. Tačiau Kurtinaitis, praėjus vos kelioms minutėms po LŽ pokalbio su Matulaičiu, pareiškė, kad su „Sakalais" jau sukirsta rankomis – esą belikę padėti parašus.

[image=6901 right Nuo pirmadienio Vilniaus „Sakalų" treniruotėms vadovauja Rimas Kurtinaitis]Prisiminus kalbas, kad „Lietuvos rytas" nori paversti „Sakalus" antrine savo komanda, ir „Sakalų" vadovų painiojimąsi, atrodo, jog Kurtinaitis dėl darbo „Sakaluose" derėjosi ne su šio klubo, o su LKL čempionų vadovais.

„Sakalai" – dukterinė ekipa

Krepšinio pasaulyje atvirai kalbama, jog taip „Lietuvos ryto" klubo vadovai rengia galimą pamainą vyriausiajam ekipos treneriui Zmago Sagadinui – jeigu sostinės ekipos rezultatai netenkins klubo vadovų, tikėtina, jog Kurtinaitis taps „Lietuvos ryto" strategu. LKL čempionai yra sudarę sutartis su daugeliu perspektyvių Lietuvos krepšininkų, tačiau jie yra paskolinti įvairioms LKL komandoms.

„Sakalams" tapus antrine „Lietuvos ryto" ekipa į antrąją sostinės komandą galėtų sugrįžti ir būti šalia pagrindinės ekipos visi LKL čempionams priklausantys žaidėjai.

Kurtinaitis, paklaustas apie galimybę tapti „Lietuvos ryto" ekipos vyriausiuoju treneriu, jos neatmetė: „Ar „Sakalai" taps antrine „Lietuvos ryto" komanda – tai klubų vadovybių susitarimo klausimas. O jeigu mane pakvies į „Lietuvos rytą", tada svarstysiu, kaip pasielgti. Dabar nieko pasakyti negaliu".

Kurtinaitis tvirtino, kad per derybas su „Sakalų" vadovais išreiškęs norą, jog sostinės ekipa taptų antrine LKL čempionų komanda: „Tai tik mano prielaidos, tačiau turtinga „Lietuvos ryto" ekipa superka daug perspektyvių žaidėjų, kurie nepatenka į komandos dvyliktuką. Dalis šių žaidėjų paskolinama Klaipėdos „Neptūnui", „Šiauliams" ar kuriai nors kitai komandai.

Kodėl gi tų žaidėjų nepaskolinus antrai Vilniaus komandai? Tai būtų tarsi antrinė „Lietuvos ryto" komanda, nes „Sakalai" tikrai nėra komanda, galinti įpirkti geriausius Lietuvos ar Europos žaidėjus. Lygiai tą patį turėtų daryti ir Kauno komandos – „Žalgiris" ir „Atletas".

Kurtinaitis tvirtino sudaręs sutartį su „Sakalais" iki šio sezono pabaigos. Pasak trenerio, kitais metais antroji sostinės ekipa žada turėti ambicingų planų – po ilgos pertraukos sugrįžti į tarptautinį turnyrą, padidinti ekipos biudžetą ir sėkmingai kovoti Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL).

„Po sezono sėsime ir kalbėsime iš naujo. Jeigu „Lietuvos rytas" mūsų komandai padės žaidėjais, jeigu pavyks rasti rėmėjų ir padidinti komandos biudžetą, galbūt kelsime tikslą žaisti Europos taurių varžybose ir būti lygiaverčiai priešininkai kitoms SEB BBL komandoms", – svarstė Kurtinaitis.


Rodyti komentarus
to Edas: o nebuvo antras ryto treneris tada kai zaide? nes man atrodo kad ir treneriu stabe tais paciais metais buvo
2007-02-01
-1
Atsakyti
kiek anksciau, dar pries Kurciui tampant Sakalu treneriu k.net buvo visa sitai kas cia rasoma parase. kagi kolkas viskas pasitvirtino. o gaila tiesa sakant. ziurek, kita sezona bus kokie Sakalai - L.T., dar po sezono tik L.T., o po to bus isvis parasyta, kad tokiu Sakalu nebuvo, ir t.t. (tas pats kas su Statyba)
2007-02-01
Atsakyti
blin, kaip gaila Sakalu.. graziai nuskambejo, "turtingas klubas supirko jaunu zaideju" ir neturi kur juos deti:) todel, tokie kaip babrauskas skuba nutraukti visus rysius su l.rytu.. o dabar lygtais kazkas turi pasikeisti... nemanau.. tie jauni zaidejai ir be sakalu turi kur zaisti ir pas skirtingus trenerius... siaip akyvaizdus l.ryto noras dominuoti neesme kokiu budu tai siekiama.. jau anksciau girdejau apie l.ryto pastangas neleisti atsirasti lkl komandai su biudzetu, kuris padarytu ja konkurentu rytui ir zalgiriui.. tiesiog atbaidydavo remejus, pagrasindavo..
apskritai, ka reiskia antrine komanda? padidins biudzeta, padarys pajegesnius sakalus bet, laimeti pries l.ryta kaip siemet neptunas padare, vainauskas neleis??:)))
2007-02-01
-1
Atsakyti
Pardon, pamirsau jau tuos laikus pamenu kad uz Atleta lose, bet pasirodo po to dar ir uz Ryta pazaide.. .
2007-02-01
-5
Atsakyti
To Vilmis: Pirma susizinok paskiau snekek... Lose uz ryta pabaigoje karjeros, patys paskutiniai jo kaip krepsininko metai... Svarbu pasigincyt...
2007-01-31
+1
Atsakyti
Siaip LKL nuostatose tai neesu tikras ar yrasyta ape dukterines komandos dalywawima wienoje lygoje su pagrindine, bet FIBA nuostatuose tai yrasyta. Todel Zalgirio dubleriai negali lost LKL. Net jei ir butu laimeje ta teise, ja pasinaudoti negaletu. Analogiskai ir Sakalai. Jie gales tik nerasytiniu susitarimu sutikti, kad Rytas jiem zaidejus skolina. Dar gales is Ryto wisokiu labdaru gaut, bet ne tiesioginiu pinigu.
Tiems, kas sako, jog Sakalams garbes nedaro, kad jie taptu Ryto dubleriu komanda, tai siulyciau susimastyt. Kas yra blogiau ir gedingiau - buti ubagu ir neturet pinigu ir negalet normaliai konkuruot su kitais (but zemesniu uz juos), ar turet pinigum galet konkuruot, bet buti tarnu. Man asmeniskai swarbiau, kad krepsinio lygis pakiltu ir sakalai wel taptu aukstesnio lygio komanda. O dabar, tai pusiau megeju komanda, kurioje krepsininku dauguma zaidzia krepsiny kaip antraeily darba. Tai tikrai garbes Lietuvai ir jos auksciausiai lygai nedaro.
O jei Rytas duotu netiesiogia parama, jie galetu bent jau profesionali, turinti normalia aikstele komanda, kurios zaidejai galetu didziuotis joje losdami, nes kolkas komanda tik gali didziotis, kad esami zaidejai sutinka joje losti puswelciui.
2007-01-31
+3
Atsakyti
Tai kad kurtinaitis savo karjeros pabaigoje lose uz Atleta o ne ryta
2007-01-31
-5
Atsakyti
To gockas: taigi kurtinaitis savo karjeros pabaigoje lose uz ryta, berods 99 metais , su Jasikevicium dar sykiu.
2007-01-31
+3
Atsakyti
To Wilau: Kur tau parasyta kad dukterines komandos negali losti lkl ir bbl? ir taip lkl per mazai komandu, ju gali but 10. Dar visai Zalgirio dubleriai lose del patekimo i lkl ... O jei dubleriai atitinka visus reikalavimus ir turi tinkama biudzeta, ir surinke gera sudety turi butinai lost NKL. Jau tu cia kazka maisai...
2007-01-31
+1
Atsakyti
to hefaistas: tai va kad sabas tu draugu neturejo ir neturi. visiems dabar ant jo nus***kt kaip ir ant viso zalgrybio. be to kiek atsimenu kurtis jau yra buves ryto treneriu, tik tada lygtais dar statyba-lietuvos rytas vadinosi
2007-01-31
-1
Atsakyti
to Edas > kokiam dar lkl ir bbl? Dukterines komandos negali zaisti lkl'e! Cia faktas! Kurtinaitis gales treniruoti NKL komanda. Nebent Rimkus parodys savo genialuma ir leis zaisti toliau (net neabejoju kad ras budu). Idomu kaip jauciasi tie tikrieji Sakalu fanai, kurie net komandai pralaiminejant 30 tasku traukia pergales giesmes? Ir dar toks klausimas...ar ir Sakalu istorija istrins vainauskas?
2007-01-31
-2
Atsakyti
Jei sakalai taps dukterine komanda, tada bus puiku, nes zais jauni perspektyvus zaidejai, kurie manau gales varzytis su visomis komandomis lkl ir seb bbl, o Lietuva tures puikia jaunu zaideju kalve kur jie tobules. o tai kad cia surys sakalus rytas, tai nera ko liudet.
2007-01-31
+3
Atsakyti
Jei Sakalai taptų antrine komanda, manau tai išeitų į naudą, nes tada komandoje žaistų daug gabių, perspektyvių žaidėjų, o klubas remiamas Ryto turėtų didesnį biudžetą ir tikrai sustiprėtų, tačiau garbės komandai tai tikrai nepridės
2007-01-31
+4
Atsakyti
Gal uz anyksciu Puntuka?:)Juokauju.gaila Sakalu,jei tai tiesa.
2007-01-31
-2
Atsakyti
A dabar įdomu už ka sakaliečiai sirgs?
2007-01-31
+5
Atsakyti
Tai Sabas draugo i zalgiri nepaeme tai ir nuejo i Vilniu o ka? Automobili sake gaus. O siaip tai rytui paskutiniu metu sunku pasidare sutart su Siauliu Klimavicium nes jis bangas pradejo kelt kad uz Kieza permoka.
2007-01-31
Atsakyti
Ko gero,kad Rytas nori praryt Sakalus..Ir Kurtinys eitu i Ryta..Man tik keista,kad Sabo draugas
taip myli Vilniaus ryta..Nors....tegu eina...Nemanau,kad labai jau geras jisai treneris..
2007-01-31
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.