Timo Duncano nusivylimas dėl pralaimėjimo per tris pratęsimus Nuotr.: AP-Scanpix
„Nuggets“ talismano ir Dwighto Howardo „bendravimas“ Nuotr.: AP-Scanpix
„Celtics“ žaidėjams beliko stebėti įspūdingą atakos pabaigą Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
„Raptors“ žaidėjų emocijos Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
„Hawks“ džiaugiasi pergale prieš „Cavaliers“ Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix

Bevertis Dwyane'o Wade'o pasirodymas, didžiausia Klivlando „Cavaliers“ nesėkmė ir netikėtas San Antonijaus „Spurs“ starto penketas – tai ir daugiau – gruodžio 17-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Gruodžio 18-osios rungtynių apžvalga

NUĖJO NIEKAIS. Dwyane'as Wade'as sužaidė rezultatyviausias rungtynes per ketverius metus, bet net tokio jo pasirodymo neužteko pergalei prieš Jutos „Jazz“. Wade'as pelnė beveikę pusę komandos taškų (42), tačiau „Heat“ 87:105 nusileido „Jazz“.

Tai buvo ketvirta „Heat“ nesėkmė namie iš eilės ir visos jos patirtos dviženkliais skirtumais. Tokios prastos atkarpos namie Majamio ekipa neturėjo nuo 1990 metų.

IŠVARĖ. „Jazz“ komanda iki rungtynių Majamyje per visą sezoną buvo užsidirbusi vos 3 technines pražangas. Tiek pat ji gavo per du su puse kėlinio Majamyje – dvi užsidirbo Trevoras Bookeris ir buvo išvarytas iš aikštės ir vieną gavo Alecas Burksas.

NEŽAIDĖ. Jonas Valančiūnas surinko ketvirtą dvigubą dublį per paskutines penkerias rungtynes (16 taškų, 10 atkovotų kamuolių), tačiau ketvirtajame rungtynių su Bruklino „Nets“ kėlinyje aikštėje nepasirodė. Treneri, kas negerai?

NUTRAUKĖ. Fynikso „Suns“ svečiuose 111:106 nugalėjo Šarlotės „Hornets“ ir nutraukė šešių iš eilės pralaimėjimų seriją. „Suns“ vienu metu atsiliko 17 taškų deficitu, bet sugebėjo jį panaikinti ir iškovoti pergalę.

SUMINDĖ. Klivlando „Cavaliers“ patyrė didžiausią sezono nesėkmę, 98:127 nusileidę Atlantos „Hawks“ komandai. Tai tuo pačiu buvo ir trečia pagal dydį LeBrono Jameso karjeros nesėkmė namie. Didesniais skirtumais jis yra pralaimėjęs tik 2007 metais (30 taškų) ir 2004 metais (31 taškas).

Mačo su „Hawks“ ketvirtajame kėlinyje Jamesas net nežaidė.

BE NAMŲ NEGERAI? Orlando „Magic“ ir Čikagos „Bulls“ šį sezoną namie žaidė vos po 9 rungtynes – tai mažiausiai Rytų konferencijoje. Čikagos ekipa svečiuose žaidė 15, o Orlando – net 19 rungtynių.

Vakarų konferencijoje mažiausiai rungtynių savo aikštėje žaidė absoliuti lygos lyderė „Golden State Warriors“ – taip pat tik 9. Išvykose ji jau spėjo sužaisti 15 kartų.

STARTO PENKETAS. Nukraujavęs San Antonijaus „Spurs“ klubas praėjusią naktį rungtynes pradėjo tokiu penketu: Cory Josephas, Danny Greenas, Kyle'as Andersonas, Mattas Bonneris ir Timas Duncanas. Per 26 šio sezono rungtynes „Spurs“ naudojo 15 skirtingų starto penketų.

DRAMA. Nepaisant netekčių, „Spurs“ su Memfio „Grizzlies“ sugebėjo kautis 63 gryno žaidimo minutes. Ketvirto kėlinio pabaigoje aidint sirenai sudėtingą tritaškį pataikė Marcas Gasolis ir išplėšė pratęsimą, o antrojo pratęsimo pabaigoje „Spurs“ išgelbėjo taiklus Timo Duncano metimas. „Grizzlies“ triumfavo per tris pratęsimus – 117:116.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Denver Nuggets Houston Rockets 111-115 stat »
Los Angeles Clippers Indiana Pacers 102-100 stat »
Portland Trail Blazers Milwaukee Bucks 104-97 stat »
San Antonio Spurs Memphis Grizzlies 116-117 stat »
Toronto Raptors Brooklyn Nets 105-89 stat »
Miami Heat Utah Jazz 87-105 stat »
Detroit Pistons Dallas Mavericks 106-117 stat »
Boston Celtics Orlando Magic 109-92 stat »
Cleveland Cavaliers Atlanta Hawks 98-127 stat »
Charlotte Hornets Phoenix Suns 106-111 stat »

Dienos rekordai:

Hardenas
Hardenas
Daugiausia naudingumo balų: Jamesas Hardenas (38)
Daugiausia pelnytų taškų: Dwyane'as Wade'as (42)
Daugiausia atkovotų kamuolių: Andre Drummondas (24)
Daugiausia rezultatyvių perdavimų: Ty Lawsonas (16)
Daugiausia perimtų kamuolių: Chrisas Paulas (5)
Daugiausia blokuotų metimų: Danny Greenas (5)
Daugiausia pataikytų tritaškių: Danny Greenas (7)

Gražiausių epizodų dešimtukas:

Dienos akimirka:

Donatas Motiejūnas prieš rungtynes su „Nuggets“ turėjo progą pabendrauti su šios ekipos generalinio vadybininko asistentu Artūru Karnišovu

teisejas
Buvo zingsniai, o kas nepritaria, tie nesugeba taukyti taisykliu, kurios cia taip placiai pateikiamos.

--
2014-12-18 19:27
t
Tupas tas Raptoriu Vyr treneris, kitas treneris kaip reikiant JV isnaudotu.
2014-12-18 18:21
nebuvo
atrodo, kad buvo zingsniai, BET metant galima atkelt atramine koja pasokant, bet kamuolys turi but paleistas is ranku pries nusileidziant.
2014-12-18 17:56
nebuvo zingsniu..
ir dar vienas. atidžiai pažiūrėkite kur yra žingsniai, o kur ne.. mažiau diskusijų bus ateityje tokiais klausimais ;)

2014-12-18 17:50
Europos ir NBA taisykles
Europoj atramine yra ta, kuria tu padedi pirma, tuo tarpu NBA, atramine yra ta, kuri zeme paliecia antra. Be to atramine galima paketlt metant.
2014-12-18 17:45
nebuvo zingsiu..
prie to pačio visiems tūpiems, kurie dar nesutinka su tuo, jog ten nebuvo žingsnių taisyklės pažeidimo:

2014-12-18 17:25
nebuvo zingsniu
Žingsnių taisyklė: 25.2.1

Atraminės kojos nustatymas, kai žaidėjas sugauna žaidžiamą kamuolį aikštelėje:

*abiem kojom liesdamas grindis-tuo momentu, kai viena koja yra pakeliama, kita tampa atramine.

25.2.2

Valdančio kamuolį žaidėjo judėjimas, nustačius atraminę koją:

*jei abi kojos liečia grindis-perduodant kamuolį arba jį metant į krepšį, žaidėjas gali pašokti, atitraukdamas atraminę koją, bet nė viena koja negali vėl nusileisti ant grindų, kol kamuolys neišleistas iš rankų.

*jei judama- perduodamas kamuolį arba mesdamas į krepšį žaidėjas gali pašokti, atsispyręs atramine koja, ir nusileisti ant vienos arba iškart ant abiejų kojų. Po to viena arba abi kojos gali būti pakeltos, bet nenuleistos ant grindų, kol kamuolys neišleistas iš rankų.
2014-12-18 17:20
Manbungo
Taigi ten profesionalu krepsininku lyga,zingsniai butu megeju lygose,Eurolygoje,LKL,bet NBA kur zaidzia profesionalus krepininkai zingsniu nebuvo
2014-12-18 17:18
Marchello
nebuvo zingsiu..>>> kai meti standartinį metimą atsispiri abiem kojom, lol. Kaip dar tokiam saite pusė asilų gali būt.. :d
2014-12-18 17:02
nu
ltgTaisykles pasiskaityt reiktu, kam zingsniai pirmoj vietoj. Europoj irgi cia ne zingsniai. Kas taip nemano tegu pasigooglina basketball rules.

pats pasiskaityk, atramine koja negali buti atkelta anksciau uz kita koja.
+1
2014-12-18 16:50
ltg
-1
100%
Zngsniai! Jeigu butu padejas ta desinia koja ir atsokes nuo dvieju iskarto tai nebutu, jeigu tai butu dvizingsnis ir jokiu zingsniu, bet va ka jis padare 100% zingsniai. Padejo desinia koja, (o matosi kad kaire atramine) atkele kaire ir nuo desines kojos atsispyres paleido lempa....
+1
2014-12-18 16:42
DAVIDAS
Kaip galit sakyt kad nebuvo zingsniu?:-D nejaugi nba jau nebera taisykles apie atramine koja?:-D

--
+1
2014-12-18 16:25
kokie dar žingsniai...kodėl negalima atkelti atraminės kojos? kai meti standartinį metimą juk irgi atkeli atraminę koją, o žingsnių juk nėra...
2014-12-18 15:23
galima ivairiai trauktuot, bet jei skaitant kad paeme i rankas ant abieju koju, o nuo antramines po to padare zingsni tai manrods net europj taip galima...bet gal kas geriau zino
2014-12-18 15:13
Kas ziurejot rungtynes: ar labai Plumlee maude Valanciuna? Ar dauguma is savo 23 tasku surinko pries kitus oponentus?
2014-12-18 14:59