VKML savaitės rungtynių apžvalga

2005-01-25 19:40
Mantas Kulbokas

Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje šią savaitę (01.17-23) buvo sužaista 20 rungtynių, kuriose 12 pergalių iškovojo aikštės šeimininkai. Iki šiol dar nė karto pralaimėjimo kartėlio nepatyrusia ekipa išlieka "LTU - II" komanda (13 perg.), o nė sykio pergalės šokio dar negalėjo sušokti "CMYK" ir "Žvėryno" ekipos (po 13 pral.).

A grupė:

"A.Vienuolio gimnazija" - "Concept Events & Media" 105:90 (26:18, 25:30, 24:16, 30:26). Bene įspūdingiausios rungtynės A grupėje praėjusią savaitę vyko A.Vienuolio gimnazijoje, kur mokyklos vardu pasivadinusios komandos krepšininkai (4 pergalės, 9 pralaimėjimai), po atkaklios kovos privertė pasiduoti grupės lyderius, "Concept Events & Media" žaidėjus (10 perg., 3 pral.).

Jau pirmajame kėlinyje "A.Vienuolio gimnazijos" žaidėjai sėkmingai pradėję rungtynes, įgijo 8 taškų persvarą, tačiau antrajame ketvirtyje rungtynių vairą į savo rankas perėmę svečiai, sumažino atsilikimą iki 3 taškų (51:48). Po didžiosios pertraukos įspūdingai rungtyniavęs Andrius Žukauskas, pataikęs 12 mestų tritaškių iš 19, neleido svečiams persverti rezultato, o jį padidino iki 11 (75:64). Paskutiniajame kėlinyje "A.Vienuolio gimnazijos" žaidėjai, ir toliau nemažino rungtynių tempo, ir rungtynės baigėsi jiems pirmaujant 15 taškų skirtumu.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo 44 taškus įmetęs ir 7 kamuolius atkovojęs A.Žukauskas (4/10 dvitaškių, 12/19 tritaškių). Jam neblogai talkino po 16 taškų į savo sąskaitą įsirašę Mantas Padleckas (6 rez. perd.), Jokūbas Stalmokas (9 atk. kam., 3 blk.) ir Arvydas Dakinevičius (11 atk. kam., 5 blk.).

"Concept Events & Media" komandoje pasižymėjo 18 taškų surinkęs Robertas Krejeras (10 atk. kam.) ir 17 įmetęs Vytautas Gapšys.

"BC TŪTA-Meškos" - "Lietuvos Geležinkeliai" 20:0

"L2000" - "Euro" 100:65 (22:8, 22:21, 27:21, 29:15).
"L2000": Rimantas Ravaitis (17 tšk., 5 rez. perd.), Saulius Marcinkevičius (16 tšk., 12 atk. kam., 4 blk.)
"Euro": Rimas Macevičius (16 tšk., 3 rez. perd.), Vidas Bareikis (14 tšk., 4 rez. perd.)

"Kurier Wilenski" - "JAD" 94:80 (22:22, 21:18, 20:15, 31:25).
"Kurier Wilenski": Bogdamas Mikšo (30 tšk., 7 atk. kam., 3 rez. perd., 3 blk.), Andrejus Kovalevski (24 tšk., 11 atk. kam., 3 rez. perd.)
"JAD": Darius Bieliūnas (31 tšk., 9 atk. kam.), Aurelijus Sabaliauskas (17 tšk., 12 atk. kam., 4 rez. perd.), Eimantas Glebus (17 tšk., 5 atk. kam.)

"Falcons" - "CMYK" 110:55 (25:13, 22:14, 30:16, 33:12).
"Falcons": Tomas Steikūnas (26 tšk., 9 rez. perd., 4 atk. kam.), Tomas Balčiūnas (25 tšk., 10 atk. kam.), Arvydas Urbanovičius (15 tšk., 21 atk. kam., 3 blk.)
"CMYK": Laimis Kevėnas (31 tšk., 4 atk. kam.), Vitalijus Stachovas (14 tšk.)

"Kurier Wilenski" - "Falcons" 95:100 (21:25, 17:26, 27:20, 30:29
)."Kurier Wilenski": Bogdamas Mikšo (29 tšk., 12 atk. kam., 3 blk.), Miroslavas Malkovski (14 tšk., 5 atk. kam.)
"Falcons": Tomas Balčiūnas (33 tšk., 9 atk. kam.), Bernardas Andriušas (18 tšk., 5 rez. perd.)

B grupė:

"BC Statyba" - "Lazdynų Kūlverstukai" 78:77 (16:22, 22:15, 13:15, 27:25). Fabijoniškių vidurinėje mokykloje vykusios varžybos vos nesibaigė sensacija. Tik po atkaklios kovos, vos minimalia persvara, pergalę iškovojo vieni B grupės lyderių, "BC Statyba" krepšininkai (10 perg., 3 pral.), įveikę priešpaskutinę vietą užimančius "Lazdynų Kūlverstukų" žaidėjus (3 perg., 9 pral.).

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėję svečiai, jau po 10 minučių rungtynių laiko, pirmavo 6 taškais, tačiau aikštės šeimininkai iki didžiosios pertraukos ne tik kad pasivijo "Lazdynų Kūlverstukus" bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (38:37). Po pertraukos vėl kiek sėkmingiau rungtyniavo svečiai, ir pasibaigus trečiajam ketvirčiui pirmavo vienu tašku, bet rungtynių pabaigą geriau sužaidę grupės lyderiai, iškovojo dar vieną pergalę.

Sėkmingiausiai "BC Statyba" gretose rungtyniavo Otas Majeras, įmetęs 29 taškus ir komandos draugams asistavęs 5 sykius. 16 taškų pridėjo Erikas Kurminovičius (15 atk. kam.), 11 - Tadas Jurkus (13 atk. kam.).

"Lazdynų Kūlverstukų" komandoje išsiskyrė Simas Rimkus (5 atk. kam.) ir Matas Puodžiūnas (8 atk. kam., 3 rez. perd.), atitinkamai įmetę 27 ir 23 taškus. 17 taškų ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Andrius Steponavičius.

"MicroLink" - "Patriotai" 74:78 (19:14, 19:24, 24:19, 13:21).
"MicroLink": Nerijus Butvilas (22 tšk., 5 atk. kam.), Vytautas Didika (18 tšk., 6 atk. kam.)
"Patriotai": Erlandas Gromas (20 tšk., 6 rez. perd.), Egidijus Kalvaitis (17 tšk. ,3 atk. kam.), Ramūnas Barkauskis (17 tšk., 9 atk. kam.)

"Litesko" - "Valdžia" 71:67 (23:12, 15:24, 14:14, 19:17).
"Litesko": Janas Jurgo (20 tšk.)
"Valdžia": Antanas Zaveckis (20 tšk.), Justinas Gabnys (15 tšk.)

"Žavieji Orgazmatronai" - "Tele 2" 77:62 (11:19, 25:15, 18:13, 23:15).
"Žavieji Orgazmatronai": Tomas Uziela (19 tšk., 5 atk. kam.), Artūras Korobovas (14 tšk., 8 atk. kam., 3 rez. perd.)
"Tele 2": Eligijus Mozūraitis (19 tšk., 8 atk. kam.), Liudas Ramanauskas (11 tšk., 5 atk. kam.), Tadas Bukauskas (11 tšk., 3 rez. perd.)

C grupė:

"LTU - II" - "Telekonta" 81:54 (20:16, 13:17, 20:13, 28:8). "LTU - II" ekipa įpusėjus antrajam ratui, vis dar neturi nė vieno pralaimėjimo (13 perg.), tuo tarpu jų varžovai, "Telekonta" krepšininkai patyrė 5-ąją nesėkmę (7 perg.).

Sunkiai susitikimą pradėję "LTU - II" krepšininkai, prmąjį kėlinį laimėjo vos 4 taškais, o antrajame neradę savo žaidimo, oponentams leido išlyginti rezultatą (33:33). Trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkai po truputi pradėjo didinti persvarą, ir per ketvirtį įgijo 7 taškų pranašumą. Tuo partu per paskutines 10 rungtynių minučių, "LTU - II" žaidėjai aklinai uždarė savo oponentus gynyboje, ir per ketvirtį leido įmesti tik 8 taškus, tuo tarpu patys pelnydami net 28.

"Leidykla "Šiaurės Lietuva" - "FSC" 118:70 (24:11, 27:16, 34:17, 33:26).
"Leidykla "Šiaurės Lietuva": Giedrius Bielskis (42 tšk., 23 atk. kam.), Antanas Kazlas (23 tšk., 4 atk. kam.)
"FSC": Arvydas Ūsaitis (23 tšk., 4 atk. kam.), Julius Žukauskas (12 tšk., 4 atk. kam.)

"INFO-TEC" - "SK ARDAS - JMP" 62:53 (20:16, 11;11, 14;17, 17:9).

"Telekonta" - "Leidykla "Šiaurės Lietuva" 59:102 (12:25, 19:23, 11:23, 17:31).
"Telekonta": Povilas Semanavičius (20 tšk., 5 atk. kam., 3 rez. perd.), Rolandas Cijunčikas (10 tšk., 4 atk. kam.)
"Leidykla "Šiaurės Lietuva": Žilvinas Aleksandravičius (25 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Antanas Kazlas (18 tšk., 6 atk. kam.)

"Žvėrynas" - "Regata" 62:94 (21:17, 17:25, 9:22, 15:30).
"Žvėrynas": Jonas Staniulis (32 tšk., 4 atk. kam.), Valdemaras Narkevičius (12 tšk., 6 atk. kam.)
"Regata": Augustinas Griškevičius (29 tšk., 10 atk. kam.), Žygimantas Bičiūnas (24 tšk., 7 atk. kam.)

D grupė:

"Eurobasketas" - "V.I.P." 70:81 (20:19, 12:22, 20:19, 18:21). Pirmajame rate sėkmingai rungtyniavę "Eurobasketo" krepšininkai, antrajame tokiu pat sėkmingu žaidimu pasigirti jau negali. Netekę pagrindinio vidurio puolėjo, "Eurobasketas" (6 perg., 8 pral.) patyrė jau 6-ąją nesėkmę iš eilės, tuo tarpų jų varžovai iškovojo 9-ą pergalę (5 pral.), ir turnyrinėje lentelėje užima trečiąją vietą.

Atkakliai rungtynes pradėjusios komandos, pirmąjį kėlinį baigė 1 tašku pirmaujant aikštės šeimininkams, tačiau jau antrajame kėlinyje “įkritę į duobę”, ne tik kad leido oponentams išlyginti rezultatą, bet ir persverti savo naudai (32:41). Po didžiosios pertraukos, nors ir aikštės šeimininkams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 2 taškų, tačiau "V.I.P." žaidėjai pergalės iš savo rankų jau nebepaleido.

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė Vytautas Lebednykas, pelnęs 29 taškus ir po krepšiu atkovojęs 9 kamuolius.

Pralaimėjusioje komandoje išsiskyrė po 20 taškų įmetę Vitalijus Versockas ir Justas Liepinaitis (12 atk. kam.).

Beje, šiose rungtynėse pirmą kartą VKML istorijoje, vienu metu aikštėje teisėjavo net 3 teisėjai. Tai buvo tarsi pirmoji repeticija, prieš šių metų finalą, kuriame yra numatyta, kad ant parketo vienu metu bus būtent toks skaičius arbitrų.

"Budget" - "SK Vėjas" 64:74 (17:21, 10:24, 13:17, 24:12).
"Budget": Marekas Stefanovičius (25 tšk., 14 atk. kam.), Marius Abromavičius (14 tšk., 5 atk. kam., 5 rez. perd.)
"SK Vėjas": Adomas Gustas (33 tšk., 5 atk. kam.), Martynas Juocevičius (15 tšk., 5 atk. kam., 4 rez. perd.)

"Genocidas" - "Alekvista" 67:75 (19:18, 10:22, 16:15, 22:20).
"Genocidas": Bronius Bružas (22 tšk., 6 atk. kam.), Napalys Klinga (14 tšk., 16 atk. kam.)
"Alekvista": Nerijus Patiejūnas (20 tšk., 13 atk. kam.), Tadas Braniauskis (19 tšk., 13 atk. kam., 4 rez. perd.)

"Meškėnai" - "auto.Banginiai" 78:52 (31:17, 18:13, 17:12, 12:16).
"Meškėnai": Martynas Lumpickas (37 tšk., 12 atk. kam.), Henrikas Šimkus (16 tšk., 4 rez. perd.)
"auto.Banginiai": Vygantas Rudėnas (13 tšk., 5 atk. kam.), Povilas Stelmokas (12 tšk.)

"Idėjų Oazė" - "SK BŪSTA" 65:77 (14:20, 17:23, 21:11, 13:23).
"Idėjų Oazė": Kęstutis Česevičius (37 tšk., 7 atk. kam.), Jonas Kupinas (11 tšk., 10 atk. kam., 3 rez. perd.)
"SK BŪSTA": Raimondas Žudys (18 tšk., 5 rez. perd.), Gvidas Gedvilas (17 tšk.), Pranas Skurdauskas (8 tšk., 15 atk. kam., 9 blk.).