Donatas Motiejūnas pelnė 10 taškų ir atkovojo 8 kamuolius
Nuotr. AP - Scanpix
Hjustono „Rockets“ (20-7) su Donatu Motiejūnu namuose 110:95 (37:33, 36:20, 23:23, 14:19) pasiekė pergalę prieš Portlando „Trail Blazers“ (22-7) ekipą bei nutraukė jos penkerių laimėtų rungtynių seriją.

Portlando klubui šiame susitikime dėl kvėpavimo takų ligos negalėjo padėti geriausias praėjusios savaitės Vakarų konferencijos krepšininkas LaMarcusas Aldridge‘as.

„Rockets“ į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Jamesas Hardenas. Gynėjas per 32 minutes į varžovų krepšį įmetė 44 taškus, atkovojo 3 ir perėmė 5 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Rockets“ gretose debiutavo neseniai komandą mainų būdu papildę Corey Breweris ir Aleksėjus Shvedas. Breweris per 23 minutes pelnė 12 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Rusas per 11 minučių pelnė 3 taškus, atkovojo kamuolį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Hjustono ekipa beveik visus reikalus išsprendė pirmojoje rungtynių dalyje, po kurios komandas jau skyrė 20 taškų – 73:53.

Damiano Lillardo vedama „Trail Blazers“ bandė vytis varžovus ir trečiojo kėlinio viduryje šiek tiek sumažino deficitą (70:84), tačiau tuomet „Rockets“ laimėjo atkarpą 9:2 ir vėl atitrūko (93:72) bei privertė varžovus pamiršti pergalę.

Motiejūnas per 27 minutes pelnė 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 8 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Trail Blazers“ gynėjas Wesley Matthewsas kovodamas dėl atšokusio kamuolio parbloškė ant parketo Motiejūną ir buvo nubaustas nesportine pražanga.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 44, Dwightas Howardas 16 (13 atk. kam.), Corey Breweris 12, Patrickas Beverley 11, Donatas Motiejūnas 10 (8 atk. kam.).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 18, C.J. McCollumas 17, Wesley Matthewsas 14, Meyersas Leonardas 13, Chrisas Kamanas 9.