Nicko Youngo „šokis“ po krepšiu Nuotr.: AP – Scanpix
Wesley Matthewso ritualas po taiklaus tritaškio Nuotr.: AP – Scanpix
„Mavericks“ trenerio Ricko Carlisle'o nurodymai Nuotr.: AFP – Scanpix
„Nuggets“ puolėjas Kennethas Fariedas kovoja dėl kamuolio Nuotr.: USA Today – Scanpix
„Rockets“ treneris Kevinas McHale'as reaguoja į teisėjo švilpuką Nuotr.: AP – Scanpix

Portlando „Trail Blazers“ ir Detroito „Pistons“ tritaškių lietūs, Klivlando „Cavaliers“ subyrėjimas, nesėkmingas Kobe Bryanto sugrįžimas, iš starto penketo išstumtas Donatas Motiejūnas – tai ir daugiau – gruodžio 29-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Gruodžio 29-iosios rungtynių apžvalga

SUGRĮŽIMAS NEPADĖJO. Praleidęs trejas rungtynes, Kobe Bryantas vėl apsivilko Los Andželo „Lakers“ marškinėlius, pelnė 10 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau gynėjo sugrįžimas nebuvo paženklintas pergale. „Ežeriečiai“ namuose 107:116 nusileido Fynikso „Suns“ krepšininkams, laimėjusiems šeštą kartą paeiliui. Tuo metu „Lakers“ suklupo trečią sykį iš eilės.

TRYS MUŠKIETININKAI. Fynikso „Suns“ gynėjų trejetas – Goranas Dragičius, Ericas Bledsoe ir Isaiah Thomasas tampa tikru varžovų komandų siaubu. Per susitikimą su „Lakers“ jie kartu sudėjus pelnė daugiau nei pusę (61) visų laimėtojų taškų (116) – atitinkamai 24, 22 ir 15 – ir aikštėje trise buvo svarbiausiomis rungtynių minutėmis.

GRĖSMĖ NUO SUOLO. Toronto „Raptors“ gynėjas Lou Williamsas mačą su Denverio „Nuggets“ pradėjo sėdėdamas ant atsarginių suolo, tačiau žengęs ant parketo vienas pats pelnė daugiau taškų (31), nei 5 varžovų rezerviniai krepšininkai kartu sudėjus (20). Apskritai, „Raptors“ atsarginiai pagal pelnytus taškus varžovų „suolelį“ pranoko 53:20, o rungtynes Toronto ekipa laimėjo 116:102.

TRITAŠKIŲ LIŪTIS. Portlando „Trail Blazers“ snaiperiai realizavo 16 iš 36 tolimų metimų (44 proc.) ir solidžiai prisidėjo prie pergalės 101:76 prieš Niujorko „Knicks“ ekipą, kuri suklupo jau 8-ąjį kartą iš eilės. Nesukliudė ir tai, kad daugiausiai tritaškių (106) šiame NBA sezone pataikęs „Blazers“ gynėjas Wesley Matthewsas šiek tiek papiktnaudžiavo – iš toli jis pataikė 6 kartus, tačiau tam padaryti prireikė 15-os bandymų.

PIRMASIS DUBLIS. „Trail Blazers“ legionierius iš Didžiosios Britanijos Joelis Freelandas susitikime su „Knicks“ pelnė 10 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Tai – pirmasis aukštaūgio brito dvigubas per karjerą NBA.

TRAUMOS NESUTRUKDĖ. Dalaso „Mavericks“ vertėsi be nugaros skausmus kenčiančio Tysono Chandlerio, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje nesėkmingai ant parketo nusileidęs iš rikiuotės iškrito ir Monta Ellisas, tačiau Dirko Nowitzki (30 taškų) vedama komanda išvykoje 112:107 įveikė Oklahomos „Thunder“ krepšininkus. Tiesa, pastarieji taip pat buvo ne pajėgiausios sudėties – šeštą kartą iš eilės rungtyniavo be Kevino Duranto.

IŠSTŪMĖ IŠ PENKETUKO. Kaip ir laukta, Hjustono „Rockets“ papildęs Joshas Smithas užėmė Donato Motiejūno vietą komandos starto penkete, tačiau Teksaso derbyje „raketoms“ tai neišėjo į naudą – „Rockets“ išvykoje 106:110 pralaimėjo San Antonijaus „Spurs“ ekipai. Smithas per 26 min. pelnė 5 taškus ir atkovojo 8 kamuolius, o nuo suolelio kilęs Motiejūnas per 25 min. surinko 11 taškų ir sugriebė 5 atšokusius kamuolius.

SLAPTAS GINKLAS. „Spurs“ įžaidėjas Patrickas Millsas susitikime su „Rockets“ pelnė 8 taškus, tačiau visus juos – lemiamo, ketvirtojo kėlinio metu. Apskritai, tai buvo tik pirmosios traumą išsigydžiusio australo rungtynės šiame NBA sezone.

NOKAUTAS. Detroito „Pistons“ komanda Klivlande vykusių rungtynių su „Cavaliers“ antrojo kėlinio pradžioje turėjo 15 taškų deficitą (17:32), tačiau tuomet surengė spurtą 18:0 ir pasiuntė šeimininkus į nokautą. Vieni lygos autsaiderių dominavo ir po ilgosios pertraukos, realizavo 55 proc. tritaškių (17/31) pasiekdami geriausią rezultatą komandos istorijoje ir šventė netikėtą pergalę 103:80.

KLAIDA. Praėjusią savaitę iš „Suns“ į „Pistons“ persikėlęs puolėjas Anthony Tolliveris per klaidą nebuvo registruotas rungtynėms su „Cavaliers“ – klubo atstovai pamiršo laiku kreiptis į lygos administraciją. Tiesa, Tolliverio paslaugų „Pistons“ ir neprireikė – komanda iškovojo vieną efektingiausių sezono pergalių.