Mindaugas Kuzminskas pelnė 8 taškus
Nuotr. AFP – Scanpix
Malagos „Unicaja“ (12-2) 2014 metus baigia būdama Ispanijos krepšinio lygos lydere. Keturioliktojo turo rungtynėse Joano Plazos auklėtiniai namie 99:92 (17:19, 29:19, 11:14, 20:15, 22:15) per pratęsimą parklupdė Madrido „Real“ (10-4) ekipą.

„Unicaja“ išplėšė pratęsimą, kai iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 8 sekundes Calebas Greenas pataikė iš po krepšio.

Pratęsime šeimininkai greitai įgijo 6 taškų persvarą, bet „Real“ netruko ją panaikinti – 89:89.

Tada darbo ėmėsi Franas Vasquezas. Jis pataikė tris baudas iš keturių, dvi baudas pridėjo Ryanas Toolsonas ir „Unicaja“ nutolo 94:89.

Likus žaisti 14 sekundžių Sergio Llullas smeigė tritaškį sumažino „Real“ deficitą iki dviejų taškų, tačiau po minutės pertraukėlės „Real“ iš pradžių užsidirbo nesportinę, o paskui – techninę pražangą ir mačo baigtis tapo aiški.

Nugalėtojams Mindaugas Kuzminskas per 18 minučių pelnė 8 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 sykius prasižengė ir kartą suklydo.

„Real“ ekipos puolėjas Jonas Mačiulis per 21 minutę pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 3 sykius prasižengė.

„Unicaja“: Franas Vasquezas 23 (10 atk. kam.), Jaysonas Grangeris 21 (10 rez. perd.), Ryanas Toolsonas 15, Willas Thomasas ir Vladimiras Golubovičius po 10.

„Real“: Rudy Fernandezas 24, Sergio Llullas 12, Sergio Rodriguezas 11, Felipe Reyesas 10 (12 atk. kam.).

„Real“ komandai tai buvo ketvirta nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes, o „Unicaja“ turnyrinės lentelės viršūnėje nuo artimiausių persekiotojų atitrūko dviem pergalėmis, kadangi netikėtą nesėkmę patyrė „Barcelona“ (10-4), išvykoje 67:79 nusileidusi Santjago de Kompostelos „Rio Natura Monbus“ ekipai.