Stepheno Curry sveikinimai Klay Thompsonui Nuotr.: USA Today – Scanpix
Los Andželo „Lakers“ šokėjos Nuotr.: AFP – Scanpix
Kevino Duranto emocijos Nuotr.: AP – Scanpix
„Warriors“ savininko Joe Lacobo (kairėje) emocijos Nuotr.: AP – Scanpix

Dvi brolių poros aikštėje, pokyčiai Rytų konferencijos turnyrinės lentelės viršūnėje, nervingasis Russellas Westbrookas ir lemiamų metimų nepataikantis Kobe Bryantas – apie tai ir daugiau – sausio 3-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 3-iosios rungtynių apžvalga

SUGRĮŽIMAS. Rajonas Rondo sugrįžimą į Bostoną paženklino rekordais. Į savo buvusios komandos krepšį jis įmetė 29 taškus (daugiausiai šį sezoną) ir pataikė 5 tritaškius (daugiausiai karjeroje). Jis pelnė pirmus 10 Dalaso „Mavericks“ taškų, o jo ekipa laimėjo 119:101.

BROLIAI. Fynikso „Suns“ komandos broliai Markieffas ir Marcusas Morrisas bei Goranas ir Zoranas Dragičiai praėjusią naktį pirmą kartą buvo aikštėje vienu metu. Tai taip pat buvo pirmas toks kartas NBA istorijoje. Zoranas šiose rungtynėse pelnė ir pirmuosius savo taškus NBA, kai pataikė dvitaškį su pražanga po brolio perdavimo.

STEBINT JOSHĄ SMITHĄ. Detroito „Pistons“ praėjusią naktį laimėjo ketvirtas rungtynes iš eilės, 97:81 pranokdami Niujorko „Knicks“. Visos šios pergalės pasiektos po Josho Smitho mainų. Tuo metu naujoji Smitho komanda, Hjustono „Rockets“, po jo atvykimo iš penkerių mačų laimėjo vos du. Ar gali vienas žaidėjas daryti tokią didelę įtaką?

KAMUOLIAI. „Pistons“ puolėjas Andre Drummondas antras rungtynes iš eilės sugriebė bent 20 kamuolių. Tai – pirmas toks jo kartas karjeroje.

DU PO DEŠIMT. „Knicks“ pralaimėjimas Detroito komandai buvo dešimta iš eilės nesėkmė. Tai – jau antra tokia „Knicks“ serija šį sezoną.

DOMINAVIMAS. Geriausią rezultatą NBA turinti „Golden State Warriors“ (26-5) neturėjo problemų žaisdama su iki tol Rytų konferencijoje pirmavusia Toronto „Raptors“. Draymondas Greenas atliko pirmą karjeros trigubą dublį (16 taškų, 13 rezultatyvių perdavimų, 11 atkovotų kamuolių), o „Warriors“ šventė pergalę 126:105. „Raptors“ Oklande nesugeba laimėti nuo 2004 metų.

POKYČIAI VIRŠŪNĖJE. Oklande pralaimėjusi „Raptors“ (24-9) komanda prarado geriausios Rytų konferencijos ekipos vardą. Ja tapo Atlantos „Hawks“ (24-8), išvykoje 98:92 pranokusi Jutos „Jazz“.

BE LEBRONO. Klivlando „Cavaliers“ pirmą kartą šį sezoną laimėjo be LeBrono Jameso. „Cavs“ svečiuose 91:87 pranoko Šarlotės „Hornets“, o Kevinas Love'as ir Kyrie Irvingas dviese pelnė daugiau taškų (50) nei visa likusi komanda. Iki tol Klivlando ekipa buvo pralaimėjusi visas trejas rungtynes be LeBrono.

NUO SUOLO. Bruklino „Nets“ trenerio sprendimas pradėti rungtynes su Deronu Williamsu ant suolo kol kas pasiteisina. „Nets“ iš penkerių rungtynių laimėjo ketverias ir po ilgos pertraukos vėl turi 50 proc. pergalių-pralaimėjimų balansą (16-16).

VISI ANT SUOLO! Hjustono „Rockets“ treneriui Kevinui McHale'ui anksti trūko kantrybė. Mače su Naujojo Orleano „Pelicans“ trečio kėlinio pradžioje jis vienu metu pakeitė visus 5 savo starto penketo krepšininkus ir jų daugiau nebeleido į aikštę. „Rockets“ pralaimėjo 83:111.

KRAUJAS. Donatui Motiejūnui po kovų su Anthony Davisu teko sutvarstyti subraižytą ranką. Pirmajame mačo kėlinyje jis teisėjams pasiskundė, kad ant rankos atsirado didžiulis įbrėžimas, nors kovojant pražanga buvo skirta būtent Motiejūnui, o ne Davisui.

PASODINTAS. Jonas Valančiūnas aikštėje praleido vos 11 minučių, per kurias neatkovojo nė vieno kamuolio. Tai – vos antras kartas jo karjeroje, kai per rungtynes neatkovojo nė vieno kamuolio.

DOMINUOJA. Oklahomos „Thunder“ šį sezoną vos 11 rungtynių savo sudėtyje turėjo ir Keviną Durantą, ir Russellą Westbrooką. Su jais klubas laimėjo 9 mačus (81,8 proc.). Jeigu per likusias 48 rungtynes jie laimės bent 80 proc. visų dvikovų, sezoną baigs turėdami 55 pergales.

NERVINGAS. Westbrookas praėjusią naktį užsidirbo devintą techninę pražangą šį sezoną. Tai – daugiausiai tarp visų NBA krepšininkų, nepaisant to, kad dėl traumos krepšininkas praleido net 14 rungtynių.

NEPATAIKO. Kobe Bryantas turėjo progą išplėšti pratęsimą mače su Memfio „Grizzlies“, tačiau nepataikė tritaškio aidint sirenai. Tai buvo tryliktas iš eilės metimas ketvirto kėlinio arba pratęsimo pabaigoje, kuris galėjo išlyginti arba persverti rezultatą, ir kurio Bryantas nepataikė.