Tobias Harris ir Nikola Vučevičius ne pagal taisykles stabdo Kembą Walkerį Nuotr.: AP-Scanpix
Los Andželo „Clippers“ komandos šokėjos minutės pertraukėlės metu Nuotr.: AFP-Scanpix
Donatas Motiejūnas prieš tituluotą varžovą – dukart NBA čempioną Chrisą Boshą Nuotr.: AFP-Scanpix
Marcinas Gortatas ataką mėgina užbaigti galingu dėjimu Nuotr.: USA Today-Scanpix
Nors Tony Wrotenas kovojo iš paskutiniųjų, kamuolys atiteko J.J. Redickui Nuotr.: AP-Scanpix

Pau Gasolio benefisas, kitas Houstono „Rockets“ komandos veidas, į starto penketą sugrįžęs Donatas Motiejūnas, amžinos „Wizards“ problemos San Antonijuje – tai ir kur kas daugiau – sausio 4-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 4-iosios rungtynių apžvalga

SUNKIAI SULAIKOMAS. Čikagos „Bulls“ vidurio puolėjas Pau Gasolis rungtyniavo lyg geriausiais karjeros metais. „Buliai“ per pratęsimą 109:104 pranoko Bostono „Celtics“, o 34-erių ispanas per 39 min. pelnė 29 taškus, atkovojo 16 kamuolių, blokavo 5 varžovų metimus ir surinko net 39 efektyvumo balus. Tai – rezultatyviausias Gasolio mačas šiame sezone.

GĄSDINIMAI PADĖJO. Hjustono „Rockets“ treneris Kevinas McHallas po šeštadieninio pralaimėjimo Naujojo Orleano „Hornets“ (83:111) buvo toks sukrėstas, kad prabilo apie atsistatydinimą. Tai jo auklėtinius paveikė kaip šaltas dušas. Pralaimėjimą 28 taškų skirtumu pakeitė pergalė 36 taškų persvara – „Rockets“ 115:79 nušlavė Majamio „Heat“.

VĖL STARTINIS. Donatas Motiejūnas sugrįžo į „Rockets“ starto penketą ir per 27 min. prie įtikinamos pergalės prisidėjo pelnydamas 12 taškų. Šį kartą su lietuviu vietomis pasikeitė ir sėdėdamas ant atsarginių suolo mačą pradėjo Joshas Smithas, iki tol 4 mačus iš eilės buvęs startiniu žaidėju. Visgi laiko pasirekšti pakako ir jam. Smithas žaidė 28 min. ir taip pat surinko 12 taškų.

UŽKEIKIMAS. San Antonijaus „Spurs“ namie 101:92 nugalėjo Vašingtono „Wizards“ krepšininkus ir tai padarė jau 17-ąjį kartą iš eilės. Įveikti Teksaso atstovus „Wizards“ paskutinį sykį buvo pavykę 2005-ųjų lapkričio 12-ąją dieną. Tuo metu su pergale iš San Antonijaus Vašingtono krepšininkai paskutinįsyk yra grįžę 1999 metų gruodžio 11-ąją dieną.

REZERVO INDĖLIS. Los Andželo „Clippers“ po 3 kėlinių prieš Filadelfijos „76ers“ pirmavo „tik“ 14 taškų (88:74), tačiau per ketvirtąjį šeimininkų pranašumas išaugo iki 36 (127:91). Prie to labiausiai prisidėjo 7 ant parketo pasirodę ir visi taškus pelnę „Clippers“ atsarginiai žaidėjai. Labiausiai pasistengė Jordanas Farmaras, per paskutinį ketvirtį pelnęs visus 13 savo taškų.

LIŪDNA SERIJA. Minesotos „Timberwolves“ pralaimėjo jau 11-ąjį kartą iš eilės. Šį sykį 89:101 nusileista Jutos „Jazz“ krepšininkams. Šiuo metu tai yra ilgiausiai besitęsianti nesėkmių serija visoje NBA lygoje. Tiesa, ant kulnų „vilkams“ lipa ir Niujorko „Knicks“ krepšininkai, pralaimėję 10 kartų paeiliui.

UŽMYNĖ ANT NUOSPAUDOS. „Jazz“ įžaidėjas Trey Burke „Timberwolves“ klubui priminė, kad 2013-ųjų naujokų biržoje buvo padaryta didelė klaida. „Vilkų“ 9-uoju numeriu pasirinktas, tačiau netrukus „Jazz“ klubui perleistas Burke aikštėje neturėjo lygių – pelnė 28 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

SNAIPERIŲ DVIKOVA. Portlando „Trail Blazers“ ir Atlantos „Hawks“ mūšyje vienas kitą pranokti mėgino du abiejų komandų snaiperiai – Wesley Matthewsas ir Kyle`as Korveris. Abu jie pataikė po 4 tritaškius, tačiau tam padaryti prireikė atitinkamai 11 ir 9 bandymų. Apskritai, Matthewsas „išmetė“ trečdalį (11 iš 33), o Korveris – daugiau nei pusę (9 iš 17) savo komandų tritaškių.

GARBINGOJE KOMPANIJOJE. „Trail Blazers“ įžaidėjas Damianas Lillardas komandos marškinėlius vilkėjo 198-ose rungtynėse iš eilės. Tai – antras rezultatas per visą klubo egzistavimo istoriją. Daugiau rungtynių iš eilės „Blazers“ gretose yra sužaidusi tik klubo legenda Terry Porteris.

CITATA. „Aš tikrai gerbiu jį. Jis ir jo brolis Pau – tikrai puikūs Europos ir šios lygos žaidėjai. Tačiau aš niekada nesigilinu, kas yra mano varžovas aikštėje. Šioje lygoje žaidžiu taip, kad laimėtų mano komanda“, – po pergalės prieš Memfio „Grizzlies“ (114:85) pareiškė Denverio „Nuggets“ aukštaūgis Jusufas Nurkičius, ketvirtajame kėlinyje įspūdingai blokavęs Marco Gasolio metimą. Iš viso 20-metis bosnis surinko 11 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir blokavo 5 metimus bei per 23 min. neprasižengė nė sykio.

Gasolis
Daugiausia naudingumo balų: Pau Gasolis (39)
Daugiausia pelnytų taškų: Kemba Walkeris, LaMarcusas Aldridge`as (30)
Daugiausia atkovotų kamuolių: Pau Gasolis, Jaredas Sullingeris (16)
Daugiausia rezultatyvių perdavimų: Chrisas Paulas (12)
Daugiausia perimtų kamuolių: Trevoras Ariza (6)
Daugiausia blokuotų metimų: Rudy Gobertas (6)
Daugiausia pataikytų tritaškių: Robertas Covingtonas, Kemba Walkeris, Trey Burke, Kyle`as Korveris, Wesley Matthewsas, Evanas Turneris (4)

2015-01-04 20:25
PagaliauŠiandien per sport 1 20-00 cavaliers Mavericks. Ir anksti ir per TV ir geros rungtynes nusimato--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt

nk gero nebus, mavs +20
2015-01-04 18:58
Pagaliau
Šiandien per sport 1 20-00 cavaliers Mavericks. Ir anksti ir per TV ir geros rungtynes nusimato

2015-01-04 15:07
Gobertas 6 stogus išrašė.Nu jei francas ir toliau taip gynyboj gerai žais,tai ateitį tikrai turėtų gaut DPOY prizą.