Nuotr. Fotodiena.lt
Keturiolikos taškų deficitas mačo pradžioje neparklupdė Klaipėdos „Neptūno“ (1-0) komandos. Pirmosiose Europos taurės „Last 32“ etapo rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie 82:73 (16:25, 25:10, 28:18, 13:19) pranoko Paryžiaus „Paris-Levallois“ (0-1) ekipą.

Svečiai pirmo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje pelnė 11 taškų be atsako, taip įgydami solidų pranašumą. Tačiau jis ištirpo greičiau nei sniegas šią žiemą.

Deivido Gailiaus vedami klaipėdiečiai pataikė 4 tritaškius iš eilės, spurtavo 16:0, ir perėmė iniciatyvą – 32:30.

Simas  Galdikas
PTS 9 | REB 9
Dar iki ilgosios pertraukos „Neptūnas“ įgijo 5 taškų pranašumą (41:36), o antroje mačo dalyje skirtumas tik dar labiau augo. Ketvirtajame kėlinyje pagaliau pataikė tris tritaškius iki tol prametęs Justas Sinica, du taškus pridėjo Valdas Vasylius ir „Neptūnas“ įgijo didžiausią persvarą – 74:54.

Įgiję rekordinį pranašumą, šeimininkai stabtelėjo ir pralaimėjo atkarpą 2:9, o paskutinę mačo minutę svečiai sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus.

„Neptūnas“ šiame mače metė daugiau tritaškių (33) nei dvitaškių (28), abiejų pataikė po 13.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15, Mustafa Shakuras ir Donatas Zavackas po 12, Justas Sinica, Simas Galdikas ir Mindaugas Girdžiūnas po 9.

„Paris-Levallois“: Sharrodas Fordas 17, Mike'as Greenas 13, Blake'as Schilbas 12.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Smagu, kad iškovojome pirmąją pergalę. Galbūt esame išlepinti Eurolygos, nes norėjosi, kad laimėtume didesniu skirtumu. Deja, to padaryti nepavyko, bet, manau, nereikia savęs plakti, o reikia džiaugtis pergale ypač po tokios pradžios, nes turbūt ne tik sirgaliai, bet ir mes buvome suabejoję savo pergale. Esame patenkinti rezultatu.

Pirmajį kėlinį pradėjome lyg užmigę, klimpome jų gynyboje, atrodė bus sunku. Be to, mūsų neramino nauji Europos taurės kamuoliai, nes su jais turėjome tik dvi treniruotes, o varžovai su jais žaidė visą sezoną. Galbūt dėl to jaudulio ir pradėjome sunkiau rungtynes.

Rungtynes perlaužė gynyba, kurią antrajame kėlinuke keitėme, atidavėme daugiau širdies. Tuomet įmetėme ir 4 tritaškius iš eilės. Nors nesinorėtų, kad taip būtų, bet mes esame labai priklausomi nuo savo puolimo. Jeigu įmetame taškus, tai su didesne energija ginamės, taip gaunasi grandininė reakcija.“

Gregoras Beugnot („Paris-Levallois“ vyr. treneris): „Puikiai pradėjome, bet kai jie pakeitė gynybos sistemą mes susidūrėme su problemomis. Tai mūsų bėda, nes Prancūzijos čempionate komandos nesigina tokiu būdu, todėl kiekviename Europos taurės mače varžovams pradėjus ją taikyti, mes patenkame į duobę. Kartais nepaisant to mums pavyksta laimėti, tačiau šįkart mes nesugebėjome.“