Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) dvikovoje sporto halėje Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda rezultatu 80:90 (23:18, 16:27, 18:27, 23:18) turėjo pripažinti Klaipėdos universiteto (KU) pranašumą.

Po didžiosios pertraukos kauniečiams sunkiai sekėsi apsiginti nuo iš visų pozicijų taikliai atakavusių klaipėdiečių. Vienu metu klaipėdiečių pranašumas šoktelėjo iki 20 taškų (72:52), o po trijų kėlinukų svečių persvara buvo 15 taškų (72:57).

Nors ketvirtajame kėlinuke skirtumas tarp ekipų padidėjo iki 21 taško ir niekas nesitikėjo sulaukti intrigos, kauniečiai dar bandė pakovoti dėl pergalės. KTU krepšininkai susikaupė ir laimėjo atkarpą 15:1 bei sumažino deficitą iki 7 taškų (74:81). Klaipėdos komandos krizę įveikė taiklūs KU kapitono Mindaugo Valaičio ir Mindaugo Mockaus tolimi metimai, po kurių svečių persvara padidėjo iki 11 taškų (89:78). Susitikimas baigėsi klaipėdiečių pergale 90:80.

KTU: Remigijus Trakimas 26, Martynas Motiejaitis 13, Darius Kalnutis 9, Laurynas Pečiukaitis 8.

KU: Voldemaras Sevostjanovas 23, Rolandas Žilevičius 22, Mindaugas Mockus ir Mindaugas Valaitis – po 14.

Teisininkams nepavyko palaužti LSKL lyderių

Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandai Vilniuje nepasisekė iškovojo pergalės prieš Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) lyderę – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipą. Pergalingas kauniečiams susitikimas baigėsi rezultatu 92:88 (27:29, 16:15, 19:24, 30:20).

VDU krepšininkams tai buvo dešimtoji pergalė šiame sezone per trylika žaistų rungtynių. Tuo tarpu tiek pat susitikimų sužaidusi MRU komanda patyrė devintąją nesėkmę.

Po didžiosios pertraukos užvirė atkakli kova, o pirmaujanti komanda keitėsi vos ne po kiekvienos atakos. MRU žaidimą pagyvino aikštėje pasirodęs Arnas Labuckas, o varžovų gretose ėmė pastebimai trukti Dariaus Šilinskio, kuris po pertraukos nebepasirodė. Ketvirčiui įpusėjus šeimininkai pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą (64:54), kas privertė kauniečius prašyti minutės pertraukėlės. Po jos VDU šiek tiek atsitiesė, bet iniciatyva vis dar buvo teisininkų rankose. Po trijų kėlinių jie pirmavo 68:62.

Lemiamoje susitikimo dalyje VDU labai pavojingai priartėjo prie varžovų (67:70) po to, kai už ginčus su teisėju Labuckas užsidirbo techninę pražangą. Visgi šis epizodas savotiškai įkvėpė šeimininkus ir jie vėl nutolo – 78:67. Artėjant rungtynių pabaigai MRU komanda visiškai sustojo ir kauniečiai išlygino rezultatą – 86:86. Kova užvirė iš naujo. Likus 30 sekundžių VDU po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 90:88. Pranašumą LSKL lyderiai dar padidino baudos metimais ir šventė pergalę 92:88.

Prie pergalės daugiausiai prisidėjo 26 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Andrius Daugvila. 22 taškus įmetė ir 10 kamuolių sugriebė Karolis Kalvaitis, 14 – Žilvinas Kuklierius, 12 – Arūnas Krivonis (8 atk. kam.), 11 – Paulius Motiejūnas.

MRU ekipai nepadėjo ir 23 Gintaro Leonavičiaus taškai. 22 taškus pelnė Tomas Ambrasas, 17 – Andrius Montrimas.

LŽŪU studentai įveikė ir LKKA komandą

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentai patyrė ketvirtąją pergalę šį sezoną, Kauno sporto halėje rezultatu 75:82 (24:20, 22:19, 20:21, 9:22) turėjo pripažinti Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkų pranašumą.

Dvikovos pradžioje vyko apylygis žaidimas, o po Vidmanto Užkuraičio tritaškio LKKA išsiveržė į priekį 8:7. Povilas Stasiulionis po konflikto su Raimundu Daniu nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję LKKA krepšininkai atitrūko 15:7. LŽŪU studentams pavyko sušvelninti atsilikimą, tačiau po pirmojo kėlinuko 24:20 pirmavo LKKA komanda, o prieš ilgąją pertrauką kauniečių persvara šoktelėjo iki 7 taškų – 46:39.

Po ilgosios pertraukos LKKA studentams buvo pavykę susikrauti solidų 16 taškų pranašumą, tačiau LŽŪU krepšininkai nepalūžo ir kaip pat pasivijo varžovus. Atmosfera dar labiau kaito ketvirtajame kėlinuke, kai po trijų iš eilės sėkmingų atakų LŽŪU krepšininkai sumažino atsilikimą iki minimumo (66:67).

LKKA ekipa padidino atotrūkį iki 3 taškų, tačiau po taiklaus Remigijaus Kazulio tritaškio rezultatas tapo lygus (71:71). Rungtynių kulminaciją įvyko likus žaisti keturias ketvirtojo kėlinuko minutes, kai LŽŪU ekipa persvėrė rezultatą savo naudai (74:73). Nepaisant to, LŽŪU krepšininkai pelnė dar 6 taškus iš eilės ir rezultatas tapo 80:73. LŽŪU dvikovą laimėjo 82:75.

LKKA: Vidmantas Užkuraitis 19, Paulius Abramavičius 15 (8 atk.kam.), Artūras Milaknis ir Raimundas Danys (7 atk.kam.) – po 11, Kąstytis Normantas 10 (4 rez.perd., 4 per.kam., 7 kld.).

LŽŪU: Modestas Šidlauskas 21 (8 atk.kam., 7 rez.perd.), Remigijus Kazulis 18, Povilas Stasiulionis 13, Vygintas Grinis 12 (7 per.kam., 6 kld.).

ŠU paskutinę mačo sekundę įveikė VPU

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai po dramatiškos kovos namų aikštelėje rezultatu 87:85 (28:19, 23:21, 20:29, 16:16) nugalėjo studentus iš Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU).

Rungtynių kulminacija įvyko ketvirtojo kėlinuko paskutinėmis sekundėmis. Likus žaisti 17 sekundžių VPU krepšininkai išlygino rezultatą (85:85), tačiau likus žaisti 7 sekundes L.Chmieliausko prasiveržimas buvo netikslus. Atkovoję kamuolį šiauliečiai nuskubėjo į puolimą, o Manto Ruikio metimas paskutinę dvikovos sekundę buvo tikslus ir lėmė šeimininkų pergalę rezultatu 87:85.

ŠU: Mantas Ruikis (tritaškiai 3/13, 17 atk.kam., 5 kld.) 30, Donatas Orelik ir Vygintas Grigaitis – po 15, Vytautas Padgureckas 14 (6 rez.perd.),

VPU: Lukas Chmieliauskas 28 (12 atk.kam.), Darius Griškėnas (10 atk.kam) ir Tadas Šablinskas (13 atk.kam.) – po 24.

O idomu siemet per lemiamas kovas vel universitetus papildys LKL zaidejai ar ne?