Žilvino Petraičio sąskaitoje 30 taškų
Nuotr. nklyga.lt/Rimgaudas Budrys
Pirmieji 2015 metais oficialias NKL rungtynes sužaidė Kauno „Žalgiris-2“ (11-14) dubleriai ir Joniškio „Delikatesas“ (13-12). Penktadienį (01.09) anksčiau nei įprasta vykusiame XXV-ojo turo mače pergalę rezultatu 75:70 (23:16, 16:24, 16:19, 20:11) iškovojo Roberto Stankevičiaus auklėtiniai.

Spaudimu po visą aikštę rungtynes pradėję svečiai penktąją rungtynių minutę pirmavo 2:14. Tačiau po šalto dušo atsigavę kauniečiai kėlinio pabaigoje atsilikimą sumažino perpus – 16:23.

Antrąjį ketvirtį 8 iš eilės taškais pradėjo Žilvinas Petraitis, lygiai tiek pat surinko visa „Žalgirio“ komanda ir atstumas tarp komandų kurį laiką nekito (24:31). Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms Kristupo Žemaičio ir Regimanto Minioto tritaškiai išlygino rungtynių rezultatą (35:35). Likusias minutes šiek tiek geriau sužaidę šeimininkai ilsėtis išėjo turėdami minimalų pranašumą 40:39.

Tritaškiais trečiajame kėlinyje gyvenę kauniečiai įgijo 8 taškų persvarą (51:43), bet kelios sėkmingos joniškiečių atakos ketvirčio pabaigoje apkarpė Tomo Masiulio auklėtinių pranašumą iki 59:55.

Sėkmingą atkarpą „Delikateso“ krepšininkai pratęsė paskutinio kėlinuko pradžioje. Po dviejų dvitaškių be atsako svečiai išlygino rezultatą (59:59), o įpusėjus lemiamam ketvirčiui įgijo dviženklę persvarą (61:71). Tuomet tritaškį smeigė Nerijus Barauskas, dėjimu varžovus nubaudė Martynas Varnas ir jaunieji žalgiriečiai vėl priartėjo (66:71).

Paskutinę minutę „Delikateso” puolėjas Mantas Pukinskas aistras apramino dvitaškiu, tačiau kitoje aikštės pusėje tritaškį smeigė Kristupas Žemaitis (69:73), o po svečių klaidos puolant vieną iš dviejų baudos metimų pataikė Varnas ir priartino savo komandą iki vieno metimo atstumu (70:73). Baudų taktikos griebęsi kauniečiai pabandė pakeisti rungtynių baigtį, tačiau patys atakavo netiksliai ir pralaimėjo rezultatu 70:75.

„Delikatesas”: Žilvinas Petraitis 30, Šarūnas Kulevičius 21, Mantas Kadzevičius 8.

„Žalgiris-2”: Martynas Varnas 15, Vidas Ginevičius 12, Kristupas Žemaitis 9.