Paulius Kleiza – rezultatyviausias krepšininkas nugalėtojų gretose
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (16-9) krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate iškovojo šešioliktąją pergalę. Marijampoliečiai svečiuose 78:57 (29:10, 16:15, 15:14, 18:18) nepaliko vilčių Jonavos „Petrochemos“ (14-11) krepšininkams.

Suvalkijos sostinės krepšininkai varžovus į nokdauną pasiuntė jau rungtynių pradžioje – pirmajame kėlinyje sužaidus penkias minutes, sūduviečiai turėjo šešių taškų pranašumą (3:9).

Neilgai trukus, Marius Valukonis realizavo abu baudų metimus, o tritaškį pridėjęs Paulius Kleiza padidino „Sūduvos-Mantingos“ persvarą iki devynių – 5:14.

Negana to, savo žodį tarė ir svečių legionierius Maksimas Šustau. Pirmajame ketvirtyje aštuonis taškus surinkęs baltarusis dar labiau stumtelėjo marijampoliečių ekipą į priekį, o po dar vieno Kleizos tolimo metimo pastarųjų persvara išaugo iki devyniolikos taškų – 10:29.

Antrojo kėlinio pradžioje „Petrochemos“ krepšininkai kiek sustabdė įsisiautėjusius svečius. Marijampoliečiams sunkiau sekėsi rinkti taškus, o po Aurimo Urbono tritaškio „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas sumenko iki trylikos taškų (23:36).

Vis tik ketvirčio pabaigoje Giedriaus Žibėno auklėtiniai sugebėjo spurtuoti 7:0 ir padidinti savo atotrūkį iki dvidešimt dviejų taškų – 23:45.

Po ilgosios pertraukos svečiai sėkmingai kontroliavo mačo eigą, iniciatyvos iš savo rankų neišleido ir pasiekė užtikrintą pergalę.

„Sūduvos-Mantingos“ ekipai negalėjo padėti traumą besigydantis Donatas Sabeckis.

Kitas rungtynes „Sūduva-Mantinga“ žais šeštadienį, kuomet namuose priims Vilniaus „Perlo-MRU“ ekipą.

„Petrochema“: Henrikas Vorotnikovas 19, Aurimas Urbonas 9, Dainius Gulbinas 7.

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Kleiza 21, Paulius Petrilevičius ir Maksimas Šustau po 13, Marius Valukonis 10, Aivaras Kvedaravičius 8.