Jonas Valančiūnas emocingai reaguoja po arbitro užfiksuoto taisyklių pažeidimo
Nuotr. AP-Scanpix
31 tašką pelnęs Jonas Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias rungtynes per savo karjerą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate, tačiau Toronto „Raptors“ (25-12) namuose 111:114 (32:20, 28:28, 23:34, 28:32) turėjo pripažinti Detroito „Pistons“ (14-24) ekipos pranašumą.

Ant parketo vidurio puolėjas iš Lietuvos praleido daugiausiai laiko komandoje – 36 min., ir krepšį atakavo beveik tobulai. Valančiūnas pataikė 14 iš 15 mestų dvitaškių ir 3 iš 4 baudų bei sugriebė 12 atšokusių kamuolių. Taip pat Jonas 4 kartus prasižengė ir 2 sykius suklydo. Į savo sąskaitą „centras“ įsirašė 36 naudingumo balus.

Nepaisant puikaus lietuvio žaidimo ir sėkmingo „Raptors“ starto (po 24 min. šeimininkai pirmavo 60:48), „Pistons“ aikštėje turėjo savo kozirį. Juo tapo įžaidėjas Brandonas Jenningsas, surinkęs 34 taškus ir po mačo sulaukęs savo komandos liaupsių.

„Brandonas buvo neįtikėtinas. Jis tiesiog užsimetė mus ant savo sprando ir ištempė į pergalę. Taip gerai žaidžiančio jo nemačiau nuo debiuto lygoje“, – teigė „Pistons“ treneris Stanas Van Gundy.

Tuo metu pats Jenningsas aiškino, kad buvo itin motyvuotas siekti revanšo po gruodžio 19 d., kuomet „Raptors“ fanai užpildė Detroito areną ir stebėjo, kaip kanadiečiai iškovoja pergalę išvykoje 110:100.

„Po to mačo vaikinai buvo nusivylę. Mes norėjome atvykti čia ir padaryti tą patį, ką „Raptors“ padarė Detroite“, – sakė nugalėtojų įžaidėjas. Ypač sėkmingai Jenningsas sužaidė trečiajame kėlinyje, per kurį pelnė 15 iš 34 savo taškų, padėjo „Pistons“ pasivyti šeimininkus ir perimti iniciatyvą.

„Jis įsibėgėjo po pertraukos, trečiajame kėlinyje, kuomet mums to labiausiai reikėjo“, – pažymėjo Jenningso komandos draugas Jodie Meeksas.

„Raptors“ strategas Dwane`as Casey po pralaimėjimo savo auklėtinius plakė dėl didelio klaidų skaičiaus – šeimininkai prarado 18 kamuolių (svečiai – 8). „Kuomet suklysti tiek daug kartų žaisdamas su gera komanda, tu tiesiog pakiši koją pats sau“, – konstatavo Casey, kurio ekipa suklupo 4 kartą per pastaruosius 5 mačus.

Nors komanda pralaimėjo, asmeniškai Valančiūnas šios rungtynes turėtų įsiminti ilgam. Savo rezultatyvumo už Atlanto rekordą Jonas pagerino 4 taškais. Ankstesnį rezultatyviausią savo mačą jis buvo sužaidęs 2014-ųjų lapkričio 27 d., kuomet per susitikimą su Fynikso „Suns“ pelnė 27 taškus.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 31 (14/15 dvit., 3/4 baud., 12 atk. kam.), Greivis Vasquezas 16, Lou Williamsas 15, Terrence`as Rossas 12, Amiras Johnsonas 12 (10 atk. kam.), Jamesas Johnsonas 11.

„Pistons“: Brandonas Jenningsas 34 (7/14 dvit., 4/8 trit., 8/9 baud., 10 rez. perd.), Gregas Monroe 22 (10 atk. kam.), Jodie Meeksas 13, Jonas Jerebko 10.

Valančiūno žaidimo epizodai:

1 2 3  »
2015-01-14 00:34
neptunietis
Baisaus daikto, man prie galvos kase butu ir gauciau fiek pasu dar ne tiek kamuoliu I kase prikrauciau.
2015-01-13 20:48
Derozono intervniu del Casey puolimo

paziurekite video nuo 4:40 s , kai Derozonas sako, kad casey rupi tik gynyba , o puolima palieka zaidejams sprest, na tai kaip jonas pelnys taskus, jeigu viskas priklauso tik nuo 2 zaideju lowry ir derozono.
2015-01-13 17:35
to Sharon
Tokiu medziu niekam neiškiši, ipac fieldso su 8.5 mln..

Nu nieko kitamet nemazai kontraktu baiksis, to pacio fieldso, hayeso, psycho t, ir kitu grybu..
2015-01-13 17:05
Sharon
Jei man butu sansas keist kazka toronte as is kart keisciau net 5 zaidejus.Vasquezas,Hansbrough,Heysa,Patterson, Fieldsa. ir nereik imt visko kas geriausia (Gazoli)

1 Normalu C ir viena gera PF(kuris gerai losotu nugara ir imtu kamuolius ir SF ir PG Viskas ir ziuret ka keysy sugebes padaryt jei ne mest ji lauk
2015-01-13 16:58
voodoo
graudu skaityt kaikuriuos komentarus. imete jonas 31 taska, 12 kamuoliu pasieme, pramete tik 1 metima tai vistiek blogai cia kaikuriem, pasigydykit...
+1
2015-01-13 16:46
Oho,fantastinės rungtynės Jonui.:OTik labiausiai abydna,kad kai sužaidi karjeros rungtynes,bet komanda vis tiek prašika.Išsiderinio visiškai Raptors žaidimas.Kažkas negerai komandos viduj,kad pirmaujant užtikrintai,sugebi pralaimėt.Vėl matyt grįžta senasis Casey,kada daugiau pralaimėdavo,nei laimėdavo.Reik jiem ten visiem susėst ir rimtai pakalbėt,nes jei taip ir toliau,tai ir PO nematys.Džiugu tik kad Jonas demonstruoja solidų žaidimą.

--
2015-01-13 16:11
Jonas visam sezone su minusu. kaip sita paaiskinsi.
-1
2015-01-13 15:49
„Raptorsus“ trečiame ir ketvirtame kėlinyje iš esmės žudė Detroito gynėjai: Jenningsas per antrą pusę – 20 taškų, Meeksas ketvirtam kėliny – 11 taškų.
2015-01-13 15:42
Benasmacas87kas tam raptors treneriui darosi?! jis gal debilas? valanciunas siauteja o ji sodina ant suolo lemiamom akimirkom. juk tai ir kainavo raptors pergale! ko jis taip nepasitiki jonu??--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.ltPatterson +15Jonas -14

Nu ir bukų dalykų žmonės iš nežinojimo prisigalvoja. Jei nežinai, tai blet imk ir žiūrėk rungtynes, atsiversk išsamią rungtynių statistiką, ir galvok, o ne šnekėk kažkokias nesąmones, kurias įsivaizduoji giliomis įžvalgomis esant.

Faktas, kad Pattersonas apskritai beveik nežaidė trečiame kėlinyje (2 min.), t. y. tada kai „Pistons“ su Jenningsu priešaky stipriai atsilošė. Bepigu žaisti, kai komandai su JV priešaky sekasi (pirmi du kėliniai), įmesti iš viso 2 taškus per pusę rungtynių, nežaisti, kai komanda pralošinėja (trečias kėlinys), ir taip turėti +15. Nuostabi logika. Dabar eik į mokyklą, šaunuoli.
+1
2015-01-13 15:34
BenasBasekolofisasBenasJV -14AD +8Situos +/- gali slept, nes jie nieko nepasako apie zaidejo individualu pasirodyma.Laukiu paaiskinimo kodel Jonui bunant aiksteje rezultatas kinta i neigiama puse.

+/- rodikliai turi prasmės tik labai aiškiai žinant, į ką žiūri. Jonas pirmoj pusėj buvo žvėris. Tada visi raptoriai trečiam kėliny sėdo ir prašiko daugiau nei 10 taškų. Ergo, tuo metu žaidžiančio viso starto penketo +/- krito į minusą tiek, kiek Pistons atsilošė (minus keliolika). Tai čia kas dėl to kaltas: Jonas, Lowry, o gal Johnsonas vienas arba kitas? Tas spurto sąlygotas skirtumas susidėjo iš to, kad Pistonsai įmetė tritaškių ir Jenningsas darė asmeninį šou. Vien tie trys tritaškiai ir pastarojo sumestos baudos – keliolika taškų Raptorsam į minusą, tuo tarpu dvitaškiais sužaidė trečią kėlinį vienodai. Dar kartą paklausiu: Jonas dėl to kaltas, Lowry, A. Johnson, J. Johnson ar Rossas?

Jei galva ant pečių ne tam, kad neprilytų, išvadas pasidarysi pats.

macas87
kas tam raptors treneriui darosi?! jis gal debilas? valanciunas siauteja o ji sodina ant suolo lemiamom akimirkom. juk tai ir kainavo raptors pergale! ko jis taip nepasitiki jonu??

--
2015-01-13 14:51
Pz neveltuj Lietuva cia :D debilu krastas , kur zmones gerai pasauli zinomi , kaip juodarbiai puikus. Valytojai ir panasiai. Valanciunas ten Jav isvis nera taip vertinamas kausai jus, Jeigu jam reiketu paciam kurtis progas metimams, tai jis ir sedetu su 20 procentu taiklumu 3-4 taskais per rungtynes , cia viskas puiku jis centras. Nevikrus) Derozeno nera ir viskas zaidimo nera lavonai jus is atslikusios salies.
-1
2015-01-13 14:16
BasekolofisasBenasJV -14AD +8Situos +/- gali slept, nes jie nieko nepasako apie zaidejo individualu pasirodyma.

Laukiu paaiskinimo kodel Jonui bunant aiksteje rezultatas kinta i neigiama puse.
-1
2015-01-13 13:52
BenasJV -14AD +8

+1
2015-01-13 13:47
Suzaide kaip orelikas.Matyt issigando kad orelikas tyciojasi is zalgirio gynybos ir pasistenge psts neblogiau suzaisti taip pasiusdamas kazlauskui zinute kad nera jis daug blogesnis net uz orelika

--
2015-01-13 12:54
JV -14

AD +8
2015-01-13 12:38
Saunuolis
Oi oui ,koks jis grybas ,nezaide Zalgrybiniame ir neisplese pergales.Va Donce saunuolis,tik Zalgrybiniame nezaide ,tai toks nevisai saunuolis...
2015-01-13 12:29