Kurtinaitis ėmėsi auklėti LKL ir SEB BBL vadovus

2007-02-07 07:24
Šarūnas Mazalas, „BasketNews.lt“ koresp.

Pirmieji Rimo Kurtinaičio žinsgsniai Lietuvos klubo vyriausiojo trenerio poste palydėti nesėkmėmis. Vilniaus „Sakalų“ komanda, prie kurios vairo sausio pabaigoje stojo Kurtinaitis, per dvejas žaistas SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) rungtynes patyrė nesėkmes.

Kurtinaitis neslepia, kad šį sezoną įspūdingų pergalių su „Sakalais“ pasiekti nesitiki, tačiau tikina, jog iš duobės jo auklėtiniai pakilti turėtų.

Iki šiol treneriu Azerbaidžane bei Rusijoje dirbęs strategas liko pasipiktinęs krepšinio funkcionierių veikla Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) bei SEB BBL. Kurtinaitis įžvelgia, kad pamažu yra grįžtama į senesnius laikus, o lygų vadovai nesugeba suteikti licencijų krepšininkams, kuriems, pasak Kurtinaičio, privaloma leisti žaisti.

[image=6923 left Vilniaus „Sakalų“ ekipos vyriausiuoju treneriu tapęs Rimas Kurtinaitis su komanda visaverčiai dirbti negali dėl žaidėjų traumų]– Dvejos rungtynės – du pralaimėjimai. Tai turbūt ne tokia pradžia, kokios tikėjotės?, – po antradienį patirtino pralaimėjimo Valmieros „Lačplėša alus“ klubui Kurtinaičio pasiteiravo „BasketNews.lt“.
– Ne, nesitikėjau nieko. Šį sezoną nieko ir nebesitikiu. Iš mūsų sugebėjo paimti pagrindinį įžaidėją Aidą Viskontą, kuris žaisdavo po 35 minutes. Mindaugas Reminas jį keisdavo, o dabar jam tenka žaisti 35 minutes. Viskontas išvyko į Klaipėdos „Neptūną“, o tai – „Sakalų“ klubo netvarka, kadangi Viskontas neturėjo kontrakto. Jis žaidė davęs garbės žodį, o dabar to žodžio nesilaiko. Todėl turėjau daryti skubius pakeitimus.

– Kokių pakeitimų ėmėtės?
Prisikalbinau Darių Lukminą. Su juo sutarėme penktadienio vakare ir jau šeštadienį norėjome jį įregistruoti. Tačiau Linas Gilys (LKL generalinis direktorius,  – Red.) ir Tomas Rimkus (LKL varžybų direktorius, – Red.) buvo išvykę darbo reikalais į užsienį. Skambinome LKL prezidentui Šarūnui Kliokiui, tačiau jis, pasirodo, garbės prezidentas ir neturi galimybės registruoti žaidėjų. Nepavyko Lukmino užregistruoti nei sekmadienį (02.04), nei vakar (02.05).

Tik vakar sužinojau, kad žaidėjus galima registruoti iš karto SEB BBL pirmenybėms. Galvojau, kad yra eiliškumas – pirma užregistruoji LKL, vėliau – SEB BBL čempionatui. Kalbėjausi su Mindaugu Balčiūnu (SEB BBL vykdantysis direktorius, – Red.), kuris man labai nepatiko savo vangumu ir savo taisyklėmis.

[image=6753 right Iš Permės „Ural Great" ekipos vyriausiojo trenerio posto atleistas Rimas Kurtinaitis LKL ir SEB BBL nuostatus pakeistų su malonumu]Pamenu, kai pats išvykau iš Vokietijos („Hagen“ komandos 1992 metais, – Red.) į Kauno „Žalgirį“ ir vokiečiai man nedavė licencijos. Tačiau tuomet FIBA man išdavė licenciją likus valandai iki Europos taurės rungtynių su „Limoges“ ar Atėnų „Panathinaikos“ komanda. Lygiai tokia pati situacija įvyko šiemet. Kalbėjau su Ramūnu Butautu (Rygos „ASK Riga“ komandos vyr. treneris, – Red.) ir jis sakė, jog naują žaidėją FIBA Europos taurės turnyrui jie įregistravo likus dviem valandoms iki rungtynių. O mes čia, Lietuvoje, negalime susitvarkyti.

Balčiūnas man paaiškino, kad žaidėją registruoti reikia likus parai iki mačo, o registracija turi būti pateikta internetu ar dar velniai žino kaip. Manau, kad FIBA yra aukščiau nacionalinių čempionatų, nes nacionalinės pirmenybės vyksta pagal FIBA taisykles. Taigi prieš priimant SEB BBL ar LKL taisykles reikia paskaityti FIBA taisykles. FIBA, kuri ir taip nuo ULEB atskilo dėl savo nelankstumo, leidžia žaidėjus registruoti likus valandai iki rungtynių.

– Kokia dabar situacija su įžaidėjais?
Žinoma, sunku žaisti su Reminu, kuris dvi savaites iki šių rungtynių sirgo. Prieš rungtynes su „Neptūnu“ (sausio 30 dienos SEB BBL mačas, – Red.) sirgo keturi žaidėjai. Vakare prieš rungtynes skambinau Balčiūnui ir prašiau atidėti dvikovą. Sakė negali. Taigi mes gyvename 21-ame amžiuje. Kam išrasti kompiuteriai?

Pirmas etapas buvo, kai laišką iš Maskvos į Paryžių veždavo su arkliais, antras – telegrafas, trečias – kompiuteriai. Vadinasi, viskas greitėja. Tai kodėl mes sugrįžtame atgal? Aš kažko nekaltinu ir nesakau, kad tai pralaimėjimų priežastis. Tai viena iš priežasčių. Krepšinis yra krepšinis, bet organizacija yra organizacija.

Aišku, man sunku taip dirbti. Grįžo Reminas, kuris sirgo dvi savaites, o aš matau, kad jis pabalęs, žiūriu, kad tik nenumirtų. Antro įžaidėjo aš neturiu, kadangi nesugebėjome per tiek laiko Lukmino užregistruoti, o Viskontas pabėgo.

[image=6906 left Rimas Kurtinaitis iš „Sakalų“ pabėgusio Aido Viskonto licenciją mielai atiduotų gražiai su „Atletu“ išsiskyrusiam Dariui Lukminui]Gavosi kuriozas. „Sakalai“ sumokėjo pinigus Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitei“ už Viskontą, tačiau jis pabėgo iš „Sakalų“ ir gavo licenciją žaisti „Neptūne“. Mat LKL perpirkimo suma pasirodė per maža argumentacija, kad būtų galima neduoti licencijos žaisti „Neptūne“. Vadinasi, žaidėjas, kuris pabėga ir negražiai išsiskiria su klubu, gauna licenciją, o Lukminas, kuris geruoju susitarė su „Atletu“, negali gauti licencijos.

– Pakalbėkime apie „Sakalų“ komandą. Kokį įspūdį susidarėte apie krepšininkus?
Pakeitėme gynybą ir šiandien gerai gynėmės. Pakeitimų atlikome ir puolant, tačiau šįkart puolimas strigo. Visą savaitę sunkiai dirbome – krepšininkai treniravosi po dvi su puse valandos dukart per dieną. Natūralu, kad esame duobėje, bet manau, jog iš jos išlipsime. Kitą savaitę mažinsime krūvius.

Žaidimo stilius ir kokybė man patiko. Tik reikia panaikinti individualų broką. Dažnai klystame varydamiesi kamuolį, atlikdami perdavimus. Be to, pataikymas: šiandien pataikėme tik du tritaškius iš 20. Ši problema buvo ir Klaipėdoje – per pirmus du kėlinius su „Neptūnu“ pataikėme 4 dvitaškius iš 22. Nepataikėme net iš gerų padėčių. Treniruojamės, bet tam reikia laiko.

– Taigi šį sezoną nebesitikite nieko pasiekti?
Na, SEB BBL čempionate reikia užimti kuo aukštesnę vietą. Bet vėl galiu priekaištauti. Turime savo atstovus lygoje, tačiau negalime sutvarkyti žaidėjų dokumentų, kad jie galėtų žaisti prieš latvius. Be to, latviai siūlo mažinti Lietuvos klubų skaičių SEB BBL pirmenybėse. Manau, kad reikia žmonių, kurie gintų mūsų teises, mūsų krepšinio teises. Mūsų tikslas SEB BBL yra užimti kuo aukštesnę vietą, kad nebūtume pašalinti iš kito sezono turnyro. Kas čia žino, gal būsime išmesti. Gal Balčiūnas sakys: „Ai, latviai taip nusprendė“. Kas gina mūsų teises?

Kūrėme SEB BBL ir NEBL pirmenybes tam, kad žaistų lietuvių komandos. Pasakykit man: koks rėmėjas ar klubo vadovas norės laikyti tokią komandą, kaip Marijampolės „Sūduva“, kuri nežaidžia SEB BBL čempionate ir per sezoną žaidžia 16 rungtynių? Tada reikia visoms komandoms atsisakyti žaisti SEB BBL ir rungtyniauti Lietuvos pirmenybėse po 50 rungtynių. Čia dėl Lietuvos krepšinio. To negali reguliuoti latviai ar estai. Lietuvos krepšinis yra kur kas aukščiau ir jie turi taikytis prie mūsų.


Rodyti komentarus
as sutinku kad lietuviai stipresni uz estus ir latvius...bet kurtinaitis uzuot taip snekejes, tegu pirma nors karta nugali tuos pacius estus ar latvius....
2007-02-07
Atsakyti
vaikiskai atrodo del viskonto sutarties. ne tie laikai kai viska padeda ant zodzio "sutarties". jei nera sutarties tai ir eina kur jam geriau.
2007-02-07
Atsakyti
Del to pazado garantas ir yra kontraktas. Reikejo Neptunui sezono pradzioje pasirasyti sutartele ir niekur nebebutu blaskesis. Na bet dabar jau ir klubas ir zaidejas padare kaip turi buti.
2007-02-07
Atsakyti
asilas tas kurtis na...ui reikejo apsimti su sakalais
2007-02-07
Atsakyti
Vilmis> jis pries sezona buvo pazadejes Neptunui zaisti Klaipedoje :) bet nesilaike savo zodzio, issigando konkurencijos ir isvyko i Sakalus... Situacija vel pasikartojo ;)
2007-02-07
-1
Atsakyti
Sarai, kokio zodzio viskontas turi laikytis, jeigu klubas nesudare sutarties tai matyt galvojo jei jam nelabai seksis ar bus trauma tai gales bet kada pasakyt sorry tu mum nereikalingas ir nebemoket algos. Ir siaip teko girdet kad Sakaluose veluoja algos. Taigi Viskontas si karta pasake sorry Sakalams ir viskas.
2007-02-07
+1
Atsakyti
kiekvienas su savo nuomone. Palaikau Kurtinaiti del vadovybes. Kaip tai negali uzregistruoti zaidejo, koks tada lygos lygis...?Jei visa savitgali vargsta ir nieko neranda, tai cia daug pasako apie turnyro vadyba. Kitas dalykas> is tiesu kam buvo kurta BBL? Kokia nesamone dabar iseina, kad keli Lietuvos klubai zais, o kiti per seezona po 20 rungtyniu suzais. Visiska nesamone! Palaikau Kurtinaiti ir del Viskonto. Aisku, sakalu vadovu klaida, bet kad Viskontas nesilaiko zodzio, jau ne pirma karta jis taip daro...
2007-02-07
+2
Atsakyti
kurciui paranoja nuo pralaimejimu prasidejo :D
2007-02-07
-2
Atsakyti
Nežinau, man kažkaip Kurtinaitis nebepatinka. Niekam niekada esama tvarka neužkliuvo, o jam jau viskas blogai. Jei jau toks protingas , tai kodėl pačio nekvietė tapti kokiu LKL prezidentu? Ant Sakalų irgi "varo" per daug. Jei jau ta komanda tokia beviltiška, tai ko atėjo treniruoti? Kita sezona tada reikėjo ateiti dirbt. Pastoviai aiškina, kad komanda šiemet nieko nepasieks. Paieškotų truputį pastiprinimo ir pasiektų, su tais latviais ir estais bent garbingiau sužaistų. NKL manau gerų žaidėjų netrūksta, kurie Sakaluose galėtų žaisti ir realiai duoti naudos komandai.
Čia mano nuomonė, sorry jei kam nepatiko.
2007-02-07
-1
Atsakyti
Juokingai sušnekėjo ir nieko daugiau. Apsijuokė manau prašydamas nukelti rungtynes tik dėl to, kad jo komandą kamuoja ligos. Niekas nėra apsaugotas nuo traumų ir ligų, todėl prašyti nukelinėti rungtynės dėl to tiesiog juokinga. Viskontas pasielgė taip kaip jis norėjo, kadangi sutarčių nebuvo, o jau kad Sakalų klubo vadovai bukagalviai pasitiki žaidėju ir nesudaro sutarties tai čia jau kitas dalykas. Esu įsitikinęs, kad tobulėti sąlygos daug geresnės Neptūne negu Sakaluose, beto komandų lygiai ryškiai skiriasi. Viskontą leido užregistruoti, nes Neptūnas į viską labai greitai ir operatyviai sureagavo. Su krepšininku jau matyt buvo susitarta iš anksto, todėl bereikėjo nusiūsti raštus į LKL ir SEB BBL būstynes. Tą klubas ir padarė, todėl nekilo jokių kliūčių registruoti žaidėją, o su Lukminu Sakalai tampėsi ir nieko naudingo nepadarė.
2007-02-07
+1
Atsakyti
Na pažiūrėkite iš kitos pusės. Jis teisus dėl registravimo. Koks skirtumas ar bus registruotas prieš parą ar prieš kelias valandas? Jei žaidėjas turi licenziją ir sutartį - tegu žaidžia. Kitas dalykas - be sutarčių apskritai neturėtų leisti žaidėjams žaisti. O jei bardakas Sakaluose - tai gali spręsti viduje, o ne šūkauti kur papuola. Dabar jis klubą žemina. Tačiau apie LKL bardakus puikiai žinau ir pats, nes teko susidurti su jų personalu ne kartą. Tada dar Gilys dirbo. Patikėkite, tokių kaip jis geriau niekur nebūtų. Savo nerangumu jis bet kurio žmogaus iniciatyvas užmuštų. O ir visi ten aplink jį tokie buvo. Pvz man šiemet Studentų žvaigždžių diena patiko daug labiau nei BBL.
2007-02-07
+2
Atsakyti
Kurtinaitis tik kalbėti ir temoka. Neveltui išspyrė jį Permė. Susirgo keli žaidėjai, tai jau rungtynes nukelti reikia. Kodėl jis nepasakė, kad rimtose varžybose dėl kelių žaidėjų traumų paprašius nukelti rungtynes jam pirštu ties smilkiniu pasukiotų?
Gal ir "Žalgiris", kai buvo traumuoti Popovičius, Jankūnas ir Mottola, galėjo kreiptis į Eurolygą ir paprašyti, kad nukeltų rungtynes?
Žodžiu, pasakysiu paprastai. Kovoti reikia aikštėje, o ne per spaudą ar dar kažką. O tokie verkšlenimai juokingai atrodo. Taisyklės yra taisyklės ir jei nuostatų punkte dėl žaidėjų registracijos yra įrašytos vienos taisyklės, jų privalu laikytis ir informuoti lygą prieš parą, o ne daugiau. Kam tada tie nuostatai sukurti buvo?
Ir šiaip, tik atėjo didingasis Kurtinys, visur netvarką pamatė ir ėmė tvarką daryti. Įdomu, ką jis pasakytų apie tą laikotarpį, kai jis KKSD vadovu dirbo. Tikriausiai viskas idealu tuomet buvo....
2007-02-07
+3
Atsakyti
Jo ant Vskonto varo, kad garbes zodzio nesilaiko. Itariu kokio garbes zodzio butu laikesi sakalai jei pvz viskonta butu istikus kokia kryzminiu kelio raisciu trauma. Bet siaip dali tiesos issake ir as jau ne pirma kart pastebejau kad siam BBL sezone daugiau yra derinamasi prie Latviu ir estu. Barons rungtynes buvo atidetos netiketai paskutiniu momentu, o sakalams net zaidejo neleidzia iregistruoti.
2007-02-07
+1
Atsakyti
Viskontas gerai padare kad pabego Kurtis jo nemego o Neptune jis dar riskiau atsiskleis.Kurtinitis geras treneris tik jam Sakaluose truksta geru zaideju siemet jis nieko nepasieks prasove kad ejo i Sakalus
2007-02-07
+3
Atsakyti
Šnekėti jis moka...O man labiau krito pasažai apie Viskonto išdavystę! Kas čia per teisinė kategorija? Ikšiol Sakalai tylėjo burnas užsisiuvę, atėjo Kurtinys - ir sudėjo taškus ant i?
2007-02-07
+1
Atsakyti
kurtinaitis velnias kazkoks stumia nat Balciuno... apie ji arba gerai arba nieko!
2007-02-07
-7
Atsakyti
visa laika verksleno kad lukmino neiregistrawo, wisas interviu su tuo susijes ... kuo toliau tuo labiau krenta manoa kyse kurtinaitis
2007-02-07
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.