Vytas Snarskis susirūpinęs, jog jaunos žaidėjos po mokyklos neturi kur tęsti karjeros
Vytas Snarskis susirūpinęs, jog jaunos žaidėjos po mokyklos neturi kur tęsti karjeros
Apie problemas šalies moterų krepšinyje kalbama ne vienerius metus, tačiau padėtis iš esmės nesikeičia – moterų krepšiniui skiriama nepakankamai dėmesio, finansinė parama nedidelė, o rėmėjų rasti sunku. Vienintelės Kauno moterų krepšinio komandos „Aistės-LSU-Paradis“ prezidentas ir rėmėjas Vytas Snarskis tvirtina, kad mūsų šalies ir miesto sporto vadovai vis dar ieško „sėkmės recepto“, kuris leistų šią padėtį. Jis įsitikinęs, kad moterų krepšiniui turi labiau padėti savivaldybė, verslas, šios sporto šakos gerbėjai.

Moterų krepšinis kantriai „laužia ledus“ siekdamas didesnio pripažinimo, tačiau Snarskis išreiškė susirūpinimą dėl jaunųjų talentų ugdymo. „Aistės-LSU-Paradis“ klubo prezidentas siekia  įgyvendinti sistemą, kuri leistų krepšininkėms tobulėti nuo mergaičių krepšinio iki profesionalių komandų bei nacionalinės moterų rinktinės. Pagrindine problema jis įvardija tai, jog dauguma jaunųjų krepšininkių po mokyklos neturi kur tęsti karjeros. „Mūsų tikslas suteikti galimybę krepšininkėms tobulėti. Apie tai kalbame su krepšinio mokyklų vadovais ir treneriais, savivaldybės vadovais. Reikia bendrai rūpintis krepšininkių karjeros tęstinumu, išlaikyti komandą“, – sakė Snarskis.

„Aistės-LSU-Paradis“ palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos sporto universitetu, kurio komandoje žaidžia dauguma jaunųjų krepšininkių. LSU merginos rungtyniauja Lietuvos studentų krepšinio lygos pirmenybėse, o jas treniruoja Europos čempionė Rasa Kreivytė. „Aistės-LSU-Paradis“ vadovai tikisi, kad kai kurios krepšininkės papildys komandos  sudėtį.

„Mūsų jaunų krepšininkių tikslas – žaisti  meistrių komandoje. Džiugina tai, kad jaunučių ir jaunių merginų čempionatuose reikšmingų pergalių iškovojusios krepšininkės, vėliau sėkmingai įsitvirtina ir LMKL ekipų sudėtyse. Tačiau svarbiausias visų klubų vadovų ir trenerių tikslas yra siekti, kad krepšininkės patektų į nacionalinę moterų rinktinę. To siekiame ir mes“,– teigė „Aistės-LSU-Paradis“  prezidentas.  Šiuo metu komandoje žaidžia dvi kandidatės į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę – Laura Svarytė ir Neringa Skadaitė. „Aistės-LSU-Paradis“ vadovai tiki, kad artimiausiu metu jos taps pagrindinėmis mūsų šalies rinktinės žaidėjomis. Komandoje taip pat rungtyniauja kandidatės į įvairių amžiaus grupių Lietuvos merginų rinktines.    

Nors krepšinis Lietuvoje — labiausiai mėgstama sporto šaka, tačiau moterys populiarumu gerokai nusileidžia vyrams. Pasak Snarskio, moterų krepšinis turėjo gražias perspektyvas po 1997 metų Lietuvos rinktinės triumfo Europos čempionate. Tuomet daug mergaičių sportavo krepšinio mokyklose, tačiau buvo padaryta klaidų, trūko aiškios ugdymo sistemos, per mažai dėmesio skyrė sporto strategai. „Miestas turi skatinti aukščiausio lygio profesionalų sportą, taip pat ir moterų krepšinį. Solidi miesto valdžios parama ne tik vyrų, bet ir moterų krepšinio klubams, būdinga visoje Europoje, tai turėtų vykti ir Lietuvoje. Esu įsitikinęs, kad moterų krepšinis šalyje turi ateitį. Kaip ir kiekvienas kaunietis, esu krepšinio gerbėjas, sergu už „Žalgirį“, tačiau moterų krepšinyje pasisemiu daugiau teigiamų emocijų. Čia mažiau fizinės jėgos, žavi gražus, elegantiškas žaidimas“, – teigė Snarskis.

„Aistės-LSU-Paradis“ komandos didžiąją biudžeto dalį sudaro privačių rėmėjų lėšos, keletą metų nedidelę paramą skiria Kauno savivaldybė. Klubo prezidentas išreiškė viltį, kad jos indėlis didės. Pasak Snarskio, su miesto savivaldybės pagalba komandos sudėtis būtų stipresnė, o užimamos vietos Lietuvos moterų krepšinio lygoje būtų pačios aukščiausios. V. Snarskis teigia, jog prieš keletą metų komandai buvo keliami kuklūs tikslai, kadangi trūko rėmėjų. Šiemet „Aistės-LSU-Paradis“ tikisi geresnių rezultatų, o komanda sieks prizinės vietos Lietuvos moterų krepšinio lygos pirmenybėse (praėjusiame sezone „Aistės-LSU-Paradis“ liko 5 vietoje). Snarskis viliasi, kad ateityje komanda įgis teisę žaisti ir Europos turnyre. „Su 300 000  tūkstančių eurų biudžetu galima daug pasiekti ne tik Lietuvoje, bet ir Europos turnyruose. Palyginus su vyrų krepšiniu, tai nėra dideli pinigai, tačiau ir juos sunku rasti moterų krepšiniui. Jei miesto valdžios palaikymas augs, didės kauniečių susidomėjimas moterų krepšiniu, neabejoju ir komandos pasiekimais. Neatmetu galimybės, kad po metų ar dvejų galėtume žaisti Europos taurėje, tuomet į Kauną atvažiuos žinomos komandos, mieste bus daugiau įdomių sporto renginių“, – kalbėjo „Aistės-LSU-Paradis“ prezidentas Snarskis. 


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas